A búza csaknem 2, a szójabab 1,1, a kukorica pedig 0,7 százalékkal drágult Chicagóban. Európában is mindegyik főbb gabonafajta árjegyzése emelkedett.
A búza árjegyzése magára talált és az 1,9 százalékos emelkedést követően a tonnánkénti 205,21 dollárig emelkedett a tonnánkénti ár. A koronavírus miatt megnövekedett amerikai belföldi kereslet valamint a jelentősebb termelő országokban, így többek között Oroszországban kilátásba helyezett exportkorlátozások támasztották az elmúlt hetekben a búza kurzusát. Két egymást követő napon is mínuszokat hozott a kereskedés, először 0,6, majd 0,2 százalékkal lett olcsóbb a búza. Ezt is korrigálhatta ezúttal a piac. A szójabab 1,1 százalékos drágulás után a 317,24 dollár tonnás szintig emelkedett, míg a kukorica piacán kialakult 130,85 dollár/tonnás érték 0,7 százalékos áremelkedést jelentett. Kanadában a repce 0,2 százalékkal került többe a Bloomberg adatai alapján és 468,9 kanadai dollár/tonnás érték alakult ki.
Európában, a párizsi árutőzsdén most teljese mértékben a vevők uralták a kereskedést, mind a négy fontos agrártermék ára feljebb ment a következő határidőre, sőt azt követő kettőre is. A legközelebbi határidőre 75 eurócenttel emelkedett a malmi búza kurzusa és 198 euróba került egy tonna. A repce is drágább lett, 0,75 euróval 361,75 euróra került a tonnánkénti kurzus. A takarmánybúza ára 0,4 euróval, a tonnánkénti 158,25 eurós értékre emelkedett. A kukorica ára 0,25 euróval a tonnánkénti 164,75 eurós szinten hagyta el a parkettet. A következő két határidőre, amely jellemzően júliustól-decemberig tart, is emelkedtek az árak Párizsban.
Közben meghaladta a másfél milliót a regisztrált koronavírusos esetek száma a világon. A járvány jelentős hatást gyakorol az agrártermékek piacára is. Több országban már a tetőzés-csökkenés szakaszában vagyunk, így hamarosan sor kerülhet a hatósági korlátozások lassú, fokozatos enyhítésére, ugyanakkor több gócpontban továbbra is kritikus a helyzet – emelte ki hírlevelében az Equilor Befektetési Zrt. Az aktív esetszámok egyértelmű csökkenése látszik Németországban, Svájcban és Ausztriában. Utóbbi két országban biztosabban kijelenthető, hogy tetőzhetett a járvány, mivel jóval kisebb gócpontokról van szó, így kisebb az esélye a járvány újabb berobbanásának.