Vegyes piaci mozgásokkal zárult a hét az agrárpiacokon. Chicagóban a búza 0,3 százalékkal, a kukorica pedig 1,2 százalékkal drágult, a szójabab azonban 0,8 százalékot, a repce pedig 1,8 százalékot vesztett értékéből. Európában sem volt nagyon más a helyzet, a malmi búza kurzusa 0,4 százalékkal csökkent, a repce árjegyzése 1,9 százalékkal mérséklődött. A kukorica és a takarmánybúza árszintje emelkedett.
A chicagói szójabab határidős ára csökkent pénteken, a gabonakészletek és az ültetési szándékok március 31-i közzététele előtti pozíciófelvételekkel magyarázták ezt a kereskedők. A kukorica és a búza ára kicsit korrigált az előző napi veszteségek után, de nem sikerült magasabban zárniuk a hetet.
A búza árszintje az egyik napról a másikra visszaesett a három hónapos mélypontról, bár a folyamatos csapadék az Egyesült Államok fő termőterületein és Oroszországban valószínűleg növelik a terméskilátásokat a két nagy exportáló országban.
Amint a búza és a kukorica közötti árkülönbség csökken, a búza vonzóbb lehetőséggé válik a takarmányozásban az állattenyésztők számára – mondta Mark Schultz, a Northstar Commodity vezető elemzője. Több búza kerül takarmánycélú felhasználásra, ez pedig a kukorica rovására történik. A búza így kezd némi támogatást kapni a növekvő kereslet miatt ” – tette hozzá Mark Schultz.
Európában is hasonló trendek játszódtak le a parketten, igaz itt inkább a vevők domináltak, ugyanis a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza is többe került a nap végére, mint csütörtökön, de a repce ára csökkent. Egy tonna malmi búza májusra 214,75 euróba került, ami 75 eurócentes pluszt jelentett. A forgalom ezúttal nem volt túl magas, 17 339 üzletet kötöttek a kereskedők, szeptemberre 12 206 kontraktus jött létre. Erre a határidőre 1,25 euróval a 195 euró/tonnás szintig emelkedett az árjegyzés. A kukorica 2,25 euróval került többe, ez 213,5 euró/tonnás árjegyzést eredményezett. A repce árszintje azonban korrigált, az 506,25 euró/tonnás kurzus 10 eurós mínuszt jelentett. Londonban a takarmánybúza 1,85 angol fonttal a tonnánkénti 195,75 angol fontos szintig drágult.