Zöldség-Gyümölcs

Fokhagymatermesztés magaságyásban

Agrofórum Online

A TikTok legújabb trendjéből megtudhatjuk, hogyan ültessünk magaságyásban fokhagymát – a szokásosnál gyorsabban és hatékonyabban.

A legnépszerűbb videó készítője megmutatja azt a szerkezetet, amellyel egyszerre több lyukat is képes fúrni a már előkészített termőtalajba, hogy aztán oda a fokhagymákat könnyedén benyomkodhassa.

Eztán kiválogatja az ültetésre szánt gerezdeket, szigorúan csak az egészségeseket, penész- és kiszáradásmenteseket, aztán megmutatja a kamerának, hogy az ültetőszerkezet lábai épp akkora kis lyukakat fúrnak majd a földbe, mint amekkora nagyságúak maguk a fokhagymagerezdek. Így nem kell egyesével „bajlódni” az ültetéssel, hiszen tucatszám kerülnek a földbe a fokhagymagerezdek – csúcsukkal felfelé.

Azt is elmondják, fontos, hogy a föld megfelelő összeállítású és kellőképpen laza legyen, így az ültetőszerkezet könnyen belenyomható – és láthatjuk is: egyszerre 10 ültetőgödröcskét hagy maga után, ráadásul mindet egyenlő távolságra egymástól. Ilyen szép szabályosan egyesével aligha sikerülne ültetnünk, ráadásul így időt és energiát spórolhatunk meg. 

Az ültetést követően az ültetőszerkezetet a lábainál megfogva, a videó készítője szépen elsimítja a termőtalajt a fokhagymák felett, és friss földet, majd némi mulcsot szór az ágyás tetejére. Végül belocsolja az egészet, és a soklábú hokedlihez hasonlító „találmányt” felakasztja a magaságyás feletti fa rácsra. Ilyen egyszerű, mégis praktikus ez a művelet – a hozzászólók szerint valóban klassz, érdemes kipróbálni!

A fokhagymaültetésről szóló videó IDE KATTINTVA tekinthető meg!

(Fotó: stevepb/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Torma: a húsvéti asztal elengedhetetlen kísérője

2025. április 20. 16:10

Magyarország a tormatermesztés egyik európai nagyhatalma. Évente mintegy 10-11 ezer tonna tormát takarítanak be közel 1250 hektárról​.

DélKerTÉSZ: klímavédelem technológiai fejlesztésekkel

2025. április 4. 11:10

A klímaváltozás hatása már közvetlenül érezhető a magyar zöldségtermesztésben, derül ki a DélKerTÉSZ 2024-es beszámolójából.

Március 25. – Magyar gyümölcs tájfajták napja

2025. március 21. 12:00

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe alkalmából a hazai őshonos gyümölcsfajták megőrzésének fontosságárára hívják fel a figyelmet.

Kilónként 72 forint a sárgarépa termelői ára Hollandiában

2025. február 28. 11:10

A domináns termelői árszint 17-18 eurócent körül van, és ez a szint az elmúlt hetekben meglehetősen stabil maradt.

Ezeket a zöldségeket vetjük ősszel

2022. november 1. 05:38

A legjobb helykihasználás érdekében akár még késő ősszel is vethetünk. Természetesen nem bármit, hanem csak pár fajta zöldséget!

Zöldségfélék kénigénye és kéntrágyázása

2019. április 24. 04:37

A kénhiányban szenvedő növény fejletlenebb, mivel gátolt a sejtosztódása és a fehérje szintézise. A ként a növények főleg szulfát formában veszik fel a talajból, de a levegő kéndioxid-tartalmát is képesek hasznosítani. Magában ként trágya formájában nem szoktunk adni, más tápelemek kísérőanyagaként visszük a tápoldatba (talajba).

Van amit már vethet, de lehet palántázni is

2019. február 26. 04:36

Néhány napos télies lehűlés után ismét tavasziasabb arcát mutatja az időjárás. A február az átlagosnál jóval kevesebb csapadékot hozott, így a talajok felső rétege már alaposan kiszáradt.

A fokhagyma tápértéke és gyógyhatása, termesztésének helyzete a világon és nálunk

2019. június 8. 15:37

A fokhagyma jellegzetes funkcionális, nagy tápértékű, az egészség alakulására is rendkívül kedvező hatással lévő élelmiszer. Fajtatípusairól, fajtáiról, a termeszthetőségének feltételeiről, valamint termesztési módjáról olvashatnak összeállításunkban.