Zöldség-Gyümölcs

Nagyon hideg van, fával fűtik az üvegházakat a török gazdák

Agrofórum Online

A kemény téli hideg sok gazdának okoz fejfájást, hiszen fűtés nélkül az egész éves munkájuk, az összes növényük tönkremehet.

A török hatóságokat mindez nem érdekli – ők úgy látják helyesnek, hogy a téli időszakban a gazdák ne használhassanak földgázt. Hogy miként tudják így túlélni a fagyos időszakokat az üvegházakban termesztett citromok, paradicsomok és uborkák? Ez a termesztők gondja – legalábbis, a hatóság így gondolja.

A török gazdáknak a hideg téli időjárás miatt komoly kihívásokkal kell megküzdeniük a saját üvegházaikban folytatott zöldségetermesztés során, mivel megtiltották nekik a gáz használatát. A Bereket Etrap közigazgatási központhoz közeli területeken az elsődleges gondot leginkább a fűtés és a növények védelme jelenti a hideg időjárás idején.

A jelentések szerint az üvegházakban már több mint egy hónapja tilos a földgáz és az elektromos áram használata. A térségben emiatt sok gazda, akiknek több tucatnyi, 500 és 5000 négyzetméter közötti méretű fűtött üvegháza van, kénytelen fával kénytelen felfűteni a területét, hogy megmentse a termését, többek között a citromokat, a paradicsomot és az uborkát.

A gazdák a zöldségtermesztéssel kapcsolatos kihívásokkal küzdenek, míg a helyi lakosok arra kényszerülnek, hogy értékesítsék a megtermelt terményeiket, ezzel fenntartva a család jövedelmét.

A törökországi hatóságok időről időre intézkedéseket vezetnek be a magán-üvegházak ellen, ami további nehézségeket okoz a vidéki vállalkozóknak. A nehézségek ellenére a hatósági tisztviselők nem ismerik el az élelmiszer-ellátási problémákat, annak ellenére, hogy az országban több mint hat éve élelmiszerhiánnyal küzdenek.

(Fotó: pasja1000/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

DélKerTÉSZ: klímavédelem technológiai fejlesztésekkel

2025. április 4. 11:10

A klímaváltozás hatása már közvetlenül érezhető a magyar zöldségtermesztésben, derül ki a DélKerTÉSZ 2024-es beszámolójából.

Március 25. – Magyar gyümölcs tájfajták napja

2025. március 21. 12:00

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe alkalmából a hazai őshonos gyümölcsfajták megőrzésének fontosságárára hívják fel a figyelmet.

Kilónként 72 forint a sárgarépa termelői ára Hollandiában

2025. február 28. 11:10

A domináns termelői árszint 17-18 eurócent körül van, és ez a szint az elmúlt hetekben meglehetősen stabil maradt.

Már Szarvason is elérhető a MATE „Gyümölcsfák metszése” képzése

2025. február 19. 14:40

A szintén meghirdetett Gyümölcsfák oltása egynapos képzésen megismerhetik az eredményes oltás eszközeit és azok helyes használatát.

Pasztinák: Amit tudni érdemes

2023. január 21. 08:28

A pasztinák egy Európában őshonos strapabíró gyökérzöldség, amelyet tavasszal vetnek és ősszel, még a talaj megfagyása előtt betakarítanak. A fehérrépának is nevezett pasztinák leveseket és pörkölteket gazdagít, de köretként is fogyasztható.

Hogyan aszaljunk, ha túl sok a termény?

2023. szeptember 15. 10:40

Nézzük meg, mely zöldségek aszalhatók, és hogyan érdemes nekiállni!

Fogyasszunk szezonális zöldségeket és gyümölcsöket! - Április

2023. április 14. 05:36

Az április nagyon izgalmas hónap a kerti szezon szempontjából: nemcsak a zöldségek és gyümölcsök, de már a fűszerek között is találunk szezonális fajtákat. Lássuk, milyen idényszerű finomságok kerülhetnek az asztalra ebben a hónapban!

Hashajtó hatású zöldségek és gyümölcsök, amelyekkel érdemes óvatosan bánni

2023. szeptember 2. 13:10

Jobb, ha óvatosan bánunk néhány zöldséggel és gyümölccsel, vagy legalábbis olyan helyen fogyasztjuk el őket, ahol van mosdó a közelben. Viccesnek tűnhet ez (vagy épp ijesztőnek), de igenis jobb, ha tisztában vagyunk azzal, hogy néhány zöldség és gyümölcs olyan szinten hat az emésztőrendszerre, hogy meglehet, futásra készteti az embert.