23℃ 14℃
július 11. Nóra, Lili, Nelli, Benedek
Életmód, gasztronómia

Cukkinis lasagne – recept

Agrofórum Online

Nálunk még mindig tombol a cukkiniszezon. Én nem is bánom, mert nagyon szeretek ezzel a zöldséggel ételeket alkotni. Lédús, roppanós, gyorsan elkészíthető, kalóriaszegény és egészséges.

Nagy mennyiségben tartalmaz C-vitamint, béta-karotint, foszfort, káliumot, kalciumot, mangánt, cinket, folsavat és antioxidánsokban is gazdag. Gyulladáscsökkentő hatása van. Fokozza a bélműködést, erősíti az immunrendszert és a hasnyálmirigy gyulladásra is jótékonyan hat.

Semleges ízének köszönhetően nemcsak sós fogásokhoz ajánlom. Remek alapja tud lenni egy édességnek is. Ez a lasagne húsmentesen is nagyon finom. Próbáljátok ki Ti is!

 

 

 

 

Hozzávalók:

  • 4 közepes cukkini
  • 50 dkg darált hús
  • 9-10 db lasagne tésztalap
  • 4 dkg vaj
  • 3 evőkanál liszt
  • 6 dl tej
  • 3 gerezd fokhagyma
  • 20 dkg sajt
  • bors
  • oregánó/kakukkfű
  • 1 kk. szerecsendió
  • 1 kk. fehér bors

Elkészítés:

A vajat felolvasztjuk egy lábosban, beleszórjuk a lisztet, a szerecsendiót, a fehér borsot, ízlés szerint a sót, majd a zúzott vagy reszelt fokhagymákat.

Lassan, fokozatosan hozzáöntjük a tejet, majd 1 dl vizet. Lassú tűzön még kb. 10 percig főzzük, közben kevergetjük.

Egy másik lábosban olívaolajon megpirítjuk a darált húst. Sót, borsot és oregánót teszünk rá.

A cukkinikat vékony karikákra szeleteljük.

Egy tepsit kikenünk vajjal (én most kivételesen sütőpapírt tettem bele), lerakunk az aljába 3 lasagne lapot, rákanalazzuk a mártás harmadát és a darált hús felét. Rátesszük a cukkinikarikákat, megszórjuk egy kevés reszelt sajttal, és meglocsoljuk a mártással.

Ismét a lasagne lapok következnek, majd a cukkini, a hús, a sajt és a mártás.

Így rétegezzük, a tetejét végül a mártással és a sajttal fejezzük be.

Előmelegített sütőben kb 45-50 perc alatt készre sütjük.

Jó étvágyat kívánok hozzá!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

5 ok, amiért a levendula nélkülözhetetlen otthon

2025. július 3. 16:10

A levendula nem csak illatos virág: nyugtat, szépít, fűszerez, és molyűzőként is működik – valódi kincs a háztartásban és a kertben is.

Diéta alatt is lehet gyümölcsöt enni – mutatjuk, hogyan

2025. június 30. 16:10

Nem minden gyümölcs emeli meg hirtelen a vércukorszintet – mutatjuk, melyeket és hogyan fogyassza IR vagy diéta mellett is biztonsággal!

A borsmenta, ami megmenti a nyári kánikulától

2025. június 29. 14:10

A borsmenta hűsít, frissít és gyógyít: mutatjuk, hogyan használja italban, borogatásként, vagy akár aromaterápiában a nyári hónapokban!

Ezért issza egyre több ember a kecsketejet!

2025. június 25. 11:10

Egyre több tejtermék készül kecsketej alapanyagból – nem véletlenül: tápanyagokban gazdag, könnyen emészthető és sokoldalú.

A pázsit- és gyepterületek szakszerű gyomirtása a házikertben

2022. március 23. 06:36

A gyommentesen tartott veteményes és gyümölcsös mellett a telek képét a szépen gondozott füves területek is kiemelik. Ahhoz, hogy a pázsit és a gyep gyommentes és egészséges legyen, folyamatos és szakszerű ápolást kell végezni.

Kerti kalendárium – májusi teendők a gyümölcs- és díszkertben

2022. május 5. 07:38

Hogyan élesszük fel a szunnyadó szobanövényeinket a tavaszi zsongásban? Kivihetjük már a teleltetett növényeket? Mi a helyzet az egynyári virágokkal és a tavaszi hagymásokkal, és milyen teendők várnak ránk a gyümölcsösben?

Vetésváltási előírások – nem növényvédelmi szempontból

2018. december 12. 07:38

A minap feltettem a kérdést a követőim között facebookon, hogy milyen vetésváltási előírásokat ismernek és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a várt kommentdömping elmaradt. Vajon tényleg nincsenek tisztában a jogszabályi követelményekkel?

Hogyan mentsük meg a túlöntözött szobanövényünket?

2023. július 29. 06:40

Nyáron hajlamosak vagyunk jobban “figyelni” a szobanövények vízellátására is. Ez abban nyilvánul meg általában, hogy nagyobb mennyiséget zúdítunk rájuk, esetleg gyakrabban is - viszont könnyű túlzásba vinni az öntözést, ami miatt a túl sok vízre érzékeny növények el is pusztulhatnak. Hogyan akadályozhatjuk ezt meg?