A lehűlés némileg fékezi a kártevők aktivitását, azonban ettől még fel kell készülnünk a cseresznye egyik legjelentősebb kártevője, a cseresznyelégy jelenlétére és károsítására.
,,Kukacos a cseresznye” halljuk gyakran, de ki is kell javítanunk gyorsan a mondatot, hiszen a gyümölcs nyüves, lévén a gyümölcsfa termésének egyik legjelentősebb kártevője a legyek fajkörét bővíti.

A cseresznyelégy (Rhagoletis cerasi) báb állapotban telel át, és amikor színeződni kezd a cseresznye, párosodás után a nőstény a gyümölcs bőre alá süllyeszti petéjét. A sárga ragacslapok kihelyezésével nyomon követhetjük, hogy mikor jelenik meg a kártevő, és mikorra időzítsük a védekezést. A (mind a hímet, mind a nőstényt csalogató) színcsapda mellé ,,feromonkoktélt” tartalmazó párnácskát is társít a gyártó, amely, a tapasztalatok szerint jobban vonz, mint maga a színcsapda.

A védekezés felszívódó hatóanyagú készítményekkel vezethet sikerre, de fokozottan figyelnünk kell, hogy az élelmezés-egészségügyi várakozási időt betartsuk. Meg kell saccolnunk, hogy mikor érik a cseresznye, és ennek időpontja meghatározó a legkésőbbi permetezés idejének meghatározásában…
A videó Zsigó György növényorvos közreműködésével készült, köszönet neki érte!
Részletek a videóban!