Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

AGRO.bio Demo Farm Projekt 2016-2017 – A tények beszélnek helyettünk!

Az AGRO.bio 2015-ben indította el országos üzemi hálózatát (az ún. Demo Farm Projektet), és 2017 végére már 14 helyszínről érkeztek releváns adatok a mikrobiológiai termékeinkről.

A projekt elsődleges célja az volt, hogy üzemi körülmények között mérjük a termékeink (talajoltó és tarlóbontó anyagok, biostimulátorok és lombtrágyák) teljesítményét. Egy több év alatt kidolgozott, a készítményekre specializált mintavételi- és értékelési módszertan segítségével ma már több mint 70 mintavétel 900 kezelésének 18.000 adata (!) áll a rendelkezésünkre. Ezek feldolgozásával tényeken alapuló, konkrét számokkal tudjuk bemutatni termékeink hatékonyságát partnereink, és minden mezőgazdasági termelő számára.

A mezőgazdasági mikrobiológiai iparágban egyedülálló adatbázis segítségével nyomon tudjuk követni termékeink hatáskifejtését a vegetáció során, értékelni tudjuk a különböző talajtípusok befolyásoló hatását, láthatóvá tudjuk tenni az évjáratok közti különbséget.

A talajoltás (BactoFil A10, BactoFil B10, BactoFil Szójaoltó, TrichoMax) hatékonyságát külön is mértük az évek során.

A grafikon azt mutatja be, hogy az AGRO.bio technológia hatása eltérő mértékben jelentkezik az egyes növényi paraméterek változásában illetve a termés mennyiségében. Az is jól látható, hogy a különféle növények eltérő módon reagálnak a kezelésre.

 

A mintavétel gyakorlatát egy többrészes videofilmben is bemutatjuk, mely megtalálható weboldalunkon (www.agrobio.hu).

A Demo Farmok eredményeivel kapcsolatban szívesen adnak felvilágosítást az AGRO.bio területi munkatársai és a szakmai stáb tagjai!

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A kalászosok megfelelő tápanyagellátása jó befektetés

2024. december 14. 16:10

A tápelemek közül nemcsak a makroelemeket igénylik, hanem a mikroelemek kijuttatását is meghálálják: termésmennyiséggel és az ezerszemtömeg növekedésével.

Mit tehetünk télen a komposzttal?

2024. december 10. 08:10

A téli hideg jelentősen lelassítja a komposztálás természetes folyamatait, mivel a bomlásban kulcsszerepet játszó mikroorganizmusok hőmérsékletérzékenyek.

Értelmezzük és értékeljük ki a talajvizsgálati eredményeket!

2024. december 4. 17:10

A bővített talajvizsgálat tartalmazza a talaj magnézium-, réz-, cink- és mangánellátottságának a megítélését lehetővé tevő paramétereket is.

Az őszi alaptrágyázás jelentősége őszi búzában

2024. november 21. 16:10

Kísérletek bizonyítják, hogy a búza még csernozjom talajon is képes megduplázni, hektáronként 9 tonna fölé növelni a termés mennyiségét.

A kukorica többre képes - tegyük azzá! – Mikrobiológiai támogatás a termésbiztonság növeléséért

2018. március 14. 09:17

A talajoltó anyagok az ún. biostimulátorok közé tartoznak, és mint ilyenek a kukorica növekedését, fejlődését támogatják, javítják a tápanyagok felvételét.

A műtrágyák hatékonyságának növelése talajoltással

2019. február 12. 06:36

A szántóföldi növények közül a napraforgóról reagál a leglátványosabban a talajoltó technológiára. Az elmúlt három évben az AGRO.bio Demo Farm Projektjében résztvevő gazdaságoknál végzett vizsgálataink során a kezeletlen területhez képest átlagosan 11%-kal mértünk magasabb értékeket a talajoltásban részesült területen.

ELÉG VOLT AZ ASZÁLYBÓL? VAGY MÉG MINDIG NEM???

2020. június 22. 08:55

Sajnos ez a tavasz is a csapadékhiánytól visszhangzott, amit még mindig hallani, amikor az aratásra, a búza és repce várható terméseredményeire gondolunk, pedig most már bőven esik Medárd óta, ami a kalásznak már nem kellene, ellenben a kukorica és napraforgó a szójával karöltve hálásan fejlődik.

Mikrobiológiai készítmények hatékonysága - Tápanyag-gazdálkodási szakmai nap (IV. rész)

2018. március 18. 19:05

A mikrobiológiai készítmények hatékonysága: a nitrogénkötés, a tápanyagok mobilizálása, a szervesanyag-gazdálkodás és a talajszerkezet-javítás.