Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

AGRO.bio Demo Farm Projekt 2016-2017 – A tények beszélnek helyettünk!

Az AGRO.bio 2015-ben indította el országos üzemi hálózatát (az ún. Demo Farm Projektet), és 2017 végére már 14 helyszínről érkeztek releváns adatok a mikrobiológiai termékeinkről.

A projekt elsődleges célja az volt, hogy üzemi körülmények között mérjük a termékeink (talajoltó és tarlóbontó anyagok, biostimulátorok és lombtrágyák) teljesítményét. Egy több év alatt kidolgozott, a készítményekre specializált mintavételi- és értékelési módszertan segítségével ma már több mint 70 mintavétel 900 kezelésének 18.000 adata (!) áll a rendelkezésünkre. Ezek feldolgozásával tényeken alapuló, konkrét számokkal tudjuk bemutatni termékeink hatékonyságát partnereink, és minden mezőgazdasági termelő számára.

A mezőgazdasági mikrobiológiai iparágban egyedülálló adatbázis segítségével nyomon tudjuk követni termékeink hatáskifejtését a vegetáció során, értékelni tudjuk a különböző talajtípusok befolyásoló hatását, láthatóvá tudjuk tenni az évjáratok közti különbséget.

A talajoltás (BactoFil A10, BactoFil B10, BactoFil Szójaoltó, TrichoMax) hatékonyságát külön is mértük az évek során.

A grafikon azt mutatja be, hogy az AGRO.bio technológia hatása eltérő mértékben jelentkezik az egyes növényi paraméterek változásában illetve a termés mennyiségében. Az is jól látható, hogy a különféle növények eltérő módon reagálnak a kezelésre.

 

A mintavétel gyakorlatát egy többrészes videofilmben is bemutatjuk, mely megtalálható weboldalunkon (www.agrobio.hu).

A Demo Farmok eredményeivel kapcsolatban szívesen adnak felvilágosítást az AGRO.bio területi munkatársai és a szakmai stáb tagjai!

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Időzített minőség és 120 évnyi tapasztalat

2025. április 2. 16:10

Az egyre csökkenő repce- és kukoricaterületünk egy meghatározó része napraforgótáblák formájában fog realizálódni 2025-ben is.

OldatszezON a TIMAC AGRO biostimulátoros lombtrágyáival

2025. március 21. 16:10

A március elsején beköszöntő hirtelen enyhe napközbeni időjárás beindította a talajban élő szervezetek és az őszi növények életfolyamatait.

Ne csak találgassunk!

2025. március 19. 16:10

A tápanyag-utánpótlás sok esetben a megszokáson alapszik. A rendelkezésünkre álló termékek köre szinte végtelen.

UREUS 46: a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025. március 17. 16:10

Az UREUS 46 jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez.

Kétszer ad, aki gyorsan ad – talajoltás a napraforgóban

2018. április 9. 14:20

A napraforgó termesztésében mindig a gyorsaság, a kellő időben elvégzett agrotechnikai beavatkozásokon múlik a siker.

AGRO.bio technológia ajánlata az őszi kalászosok eredményes termesztéséhez

2018. október 11. 11:41

A talaj egy élő rendszer, amelyben okszerű talajműveléssel biztosítható a növények hiánytalan, egyöntetű kelését lehetővé tevő magágy.

A Kukorica Profi Startertechnológiája!

2020. április 1. 11:28

A BactoFil Kukoricával történő talajoltás a növényekben rejlő genetikai potenciál kifejezésre jutását segíti, és az alkalmazott technológiai elemek hatását erősíti, támogatja. Azaz a bőtermő fajták termése növekszik, a jó kelési erélyű fajták korai növekedése felgyorsul, az intenzív fejlődésű fajták vegetatív tömege még gyorsabban gyarapszik, a kombinációban alkalmazott kezelések hatásfoka jelentősen javul.

Eljött a szemléletváltás ideje...

2020. szeptember 16. 05:30

Vajon ki számol utána, de a hazánkban több mint egymillió hektáron termesztett kukorica betakarítását követően akár 12-14 tonna növényi maradvány is visszamarad a területen?