Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom
Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

AGRO.bio technológia ajánlata az őszi kalászosok eredményes termesztéséhez

AGRO.bio technológia ajánlata az őszi kalászosok eredményes termesztéséhez

AGRO.bio Hungary Kft.

A Kárpát medence éghajlati és talajadottságainak köszönhetően hagyományosan az őszi kalászosok vetésterülete a legmagasabb a hazai termesztési szerkezetben - amely évről-évre meghaladja az egy millió hektárt.

A gazdálkodók folyamatos törekvése a kenyérgabonák minél magasabb mennyiségi és minőségi paramétereinek elérése. Azonban a hosszú vegetációs idő alatt még a folyamatosan javuló genetikai potenciálban lévő lehetőségeket is nagyon sok tényező befolyásolja. Ezért a növénytermesztők legfontosabb feladata az évjárati körülményeknek megfelelően a növények számára a lehető legoptimálisabb feltételek kialakítása, amelyben a legnagyobb figyelmet a talajra kell fordítani.

A talaj egy élő rendszer, amelyben okszerű talajműveléssel biztosítható a növények hiánytalan, egyöntetű kelését lehetővé tevő magágy. Azonban a vegetáció során a terméseredményeket jelentős mértékben meghatározó „talajhatásokat” a mechanikai módszereken túl kiemelten fontos biológiai módszerekkel pl. BactoFil® A10 talajoltó mikrobiológiai készítménnyel is támogatni.

A BactoFil® A10-ben lévő mikroorganizmusok a talajban megtelepednek, számos ponton támogatják a növények életfolyamatait és kedvezően hatnak a talaj tápanyagellátó-, és vízgazdálkodó képességére.

A BactoFil® A10 talajoltás alkalmazásának előnyei:

Hormontermelés

A készítményben lévő talajbaktériumok növényi hormonokat szintetizálnak, amelyek nagymértékben segítik a gabonanövények csírázását, a gyors és egyenletes kelést. A kifejlődő mélyre hatoló sűrű gyökérzetnek köszönhetően az őszi kultúrák télállósága jelentősen növekszik. A stressz hatások elviselése javul.

Hormon aktivitás meghatározás Thin Layer Chromatography eljárással. (Fotó: Fermentia Kft.)

A növények számára nehezen hozzáférhető a talaj ásványi szerkezetéhez kötött foszfor és káliumot oldhatóvá, valamint a növényi maradványokban lévő tápanyagokat is felvehetővé teszi. A légköri nitrogén kötésével serkenti a talaj mikrobiális folyamatait.

Foszformobilizálás baktériumokkal, oldhatatlan hidroxiapatit-foszfátból.

 

Biokontroll hatás

A Bactofil termékek használata jelentősen rontja a talajban lévő kórokozók életfeltételeit. A baktérium törzsek lebontják a kórokozók életterét, és az általuk termelt biokémiai anyagokkal (sziderofórok) gátolják pl. a fuzárium gombák szaporodását.

A narancssárga körök mérete arányos a sziderofor termelés erősségével, így a biológiai hatékonysággal.

 

Talajszerkezet javulás

A BactoFil® termékek 2-3 év használat után talajszerkezet javulást eredményeznek, amely a talaj vízmegtartó képességének javulásában, jobb művelhetőségében figyelhető meg. Ebben nagy szerepet a magas exo-poliszacharid (EPS) termelésre képes törzsek játszanak. Az EPS kiemelkedő szerepet tölt be a talajszerkezet javításában és a vízmegtartó képesség javításában.

A Micrococcus roseus markáns EPS termelése.

A BactoFil® A10 1 l/ha -os dózisban, hektáronként 20-60 l vízben kijuttatva a talajra permetezve és azonnal bedolgozva, vagy vetéssel egy menetben folyékony starter adapterrel, pl. KITEstart NP oldattal együtt, közvetlenül a magágyba juttatva alkalmazható. AKG-ban engedélyezett termék.

Az egyhangú vetésforgó, a kalászos-kukorica túlsúly a vetésszerkezetben megnövelheti a fuzáriumos megbetegedések kialakulásának veszélyét. A korábban említett biokontroll hatást célszerű a Trichoderma harzianum hasznos gombát tartalmazó TrichoMax® 1 kg/hektár dózisú alkalmazásával tovább növelni pl. kukorica előveteményű területeken, ahol a fuzárium fertőzés megjelenésének kockázta magas. A TrichoMax gomba fonalai meggátolják a fuzárium fertőzés kialakulását, ezzel eredményesen támogatva a későbbi gombaölő szeres védekezések hatékonyságát.

Demo Farm eredmények:

 

 

Az AGRO.bio termékpárjai kedvező hektárköltséggel kaphatók a 2018-as szezonban. A részletekkel és további technológiai információkkal kapcsolatban keresse területi szaktanácsadóinkat!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Miért kell a kén? -  Legyél profi a búza nitrogén- és kéntrágyázásában!

2024. április 19. 05:40

A nitrogén hatékony beépüléséhez megfelelő mennyiségű kénre van szükség. Ezenfelül a kén serkenti a növények növekedését, fokozza a fehérje- és a sikérképződést, az ellenálló képességet, javítja a sütőipari értéket, javítja a termésbiztonságot.

A minőségi szemlélet új lehetőséget teremt a piacon

2024. április 17. 06:40

A kalászosok specialistája, a YaraVita Gramitrel lombtrágya, mely jól illeszthető a technológiába, és a legfontosabb mezo- és mikroelemeket tartalmazza.

Tápanyagszolgáltatás és talajszerkezet-javítás: 25 éves a BioFil Kft.

2024. április 12. 15:40

Áprilisban ünnepli alapításának 25. évfordulóját a BioFil Kft. Az elmúlt két és fél évtizedben azon dolgoztak, hogy a legkorszerűbb, leghatékonyabb mikrobiológiai tápanyag-szolgáltató, illetve talajjavító termékekkel lássák el a mezőgazdasági termelőket.

Ezek a legfontosabb természetes tápanyagkiegészítők a növényeink számára

2024. április 12. 09:10

A természetes tápanyagkiegészítők és egyéb hagyományos segédeszközök alkalmazása növényeink számára nemcsak a termelési eredmények javítására, hanem a fenntartható gazdálkodásra és a környezetvédelemre is kiváló megoldást nyújthatnak.

Miért hagyja veszni talajának termőképességét?!

2021. október 7. 09:05

A szántóföldi termesztés kockázatossága évről-évre folyamatosan nő a kiszámíthatatlan időjárási viszonyok miatt.

Mikrobiológiai önvédelem a repcében

2018. augusztus 15. 08:03

Egészséges növényállomány csak egészséges talajban nevelhető, illetve a talajhigiénia javításával a termelés biztonsága is növekszik. Napjainkban ebben nyújt segítséget a mikrobiológia technológiája.

Eljött a szemléletváltás ideje...

2020. október 16. 06:36

A növénymaradványok jelentősége a legnagyobb, mert ezek felépítéséhez a növény a talajból vette fel a szükséges szervetlen makro-, mezo- és mikroelemeket, melyekből és a levegőből megkötött széndioxidból állított elő szerves anyagot. Ha bekeverjük a talajba, akkor a szemterméssel kivont tápelemek kivételével mindent visszajuttatunk, amit a növény onnan felhasznált.

A kukorica többre képes - tegyük azzá! – Mikrobiológiai támogatás a termésbiztonság növeléséért

2018. március 14. 09:17

A talajoltó anyagok az ún. biostimulátorok közé tartoznak, és mint ilyenek a kukorica növekedését, fejlődését támogatják, javítják a tápanyagok felvételét.