Elindult a Közös Agrárpolitika 2023-2027 közötti időszakára vonatkozó, a KAP területalapú támogatásainak zöld előírásrendszerével kapcsolatos szakmai párbeszéd.
Az Agrárminisztérium elkötelezett egy, a fenntarthatóságot és versenyképességet a lehető legnagyobb mértékben összehangoló, gazdálkodói szemmel pedig racionális, környezettudatos gazdálkodásra ösztönző támogatási rendszer létrehozásában. Ezért az agrártámogatási rendszer tervezése során a minisztérium külön szakmai párbeszédet indít a területalapú agrártámogatásokhoz kapcsolódó zöld intézkedés- és előírásrendszer szakmai megalapozottsága érdekében. Az agrártárca közös gondolkodásra és véleményalkotásra kérte fel a mezőgazdasági szakmai szervezetek, a környezetvédelmi társadalmi szervezetek, valamint az egyetemek és kutatóintézetek képviselőit a témában.
A közös gondolkodás célja, hogy a környezetvédelmi és éghajlatpolitikai célkitűzéseket – a talaj és szervesanyag tartalma, a víz, a biodiverzitás és a tájkép védelme, a szénmegkötés erősítése vagy éppen az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése – a lehető legnagyobb együttműködéssel érjük el a Közös Agrárpolitika következő időszakában.
A 2023-2027 közötti időszakra vonatkozó Közös Agrárpolitika (KAP) egyik leghangsúlyosabb célkitűzése a környezetvédelem és az éghajlatpolitikai fellépések előmozdítása a mezőgazdaság területén, valamint az Európai Unió környezetvédelmi és éghajlattal kapcsolatos célkitűzéseinek teljesítéséhez való hozzájárulás. Ennek érdekében a tagállamok által készítendő, így a magyar KAP Stratégiai Tervnek is egy olyan szilárd zöld intézkedés- és előírásrendszert kell tartalmaznia, amely hozzájárul az éghajlatváltozás mérsékléséhez és az ahhoz való alkalmazkodáshoz, a természeti erőforrások fenntartható használatához, illetve a biológiai sokféleség védelméhez.