Növénytermesztés

A növénytermesztőket kiszolgáló integrált szervezetet hozott létre a Nitrogénművek

Agrofórum Online

A Nitrogénművek Zrt. a műtrágya mellett már vetőmag- és növényvédőszer-értékesítéssel, valamint terménykereskedelemmel is foglalkozik.

Integrált szervezetet hozott létre a Nitrogénművek Zrt., amely az eddigi műtrágya mellett vetőmag- és növényvédőszer-értékesítéssel, valamint terménykereskedelemmel is foglalkozik – közölte Bige László, a társaság elnök-vezérigazgatója kedden sajtótájékoztatón Budapesten.

A szervezet a teljes növénytermesztési folyamatot átfogva szolgálja ki az agrárgazdaságokat, gazdákat – ismertette az elnök-vezérigazgató.

A társaság beruházásairól szólva elmondta: a Nitrogénművek Zrt. jelenleg folyamatban lévő fejlesztéseinek összértéke meghaladja a 350 millió eurót.

A Nitrogénművek Zrt. a Bige Holding Csoport tagjaival együttműködve egy márkanév alatt egyesítette a műtrágyatermékeket, és 2009-ben létrehozta értékesítői hálózatát. A cég tavaly döntött a hálózat továbbfejlesztéséről és új üzletágak létrehozásáról.

A tevékenységi kör ebben az évben kiegészült vetőmag- és növényvédőszer-üzletággal, valamint terménykereskedelemmel is – közölte Bige László, hozzátéve, hogy ezzel olyan új, teljesen integrált szervezet jött létre, amely jobb terméseredmények elérését és költséghatékonyabb gazdálkodást tesz lehetővé.

Az új üzletágak mellett a társaság továbbra is nagy hangsúlyt fektet a műtrágyatermelésre. Az elmúlt években összesen 30 milliárd forintot fordítottak fejlesztésekre.

Az elnök-vezérigazgató ismertette: elkészült a pétisó üzemet ellátó új semlegesítő üzemrész és az új dolomitőrlő, valamint bővítették a savüzem kapacitását.

A folyamatban lévő 350 millió euró összértékű beruházások közül az elnök-vezérigazgató kiemelte egyebek mellett az új salétromsav üzem építését, az ammóniaüzem kapacitásának bővítését, illetve egy új logisztikai központ létrehozását.

Szeretnék elérni, hogy a gyár évi műtrágya-termelése a jelenlegi 1 millió tonnáról 1 millió 650 ezer tonnára emelkedjen – hangsúlyozta.

A Nitrogénművek Zrt. Magyarország legnagyobb műtrágyaipari vállalata, piaci részesedése csaknem 70 százalékos. A cég a 100 százalékos magyar tulajdonban lévő Bige Holding Csoporthoz tartozik.

(MTI)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A mikroműanyagok a talajtulajdonságokra is hatással vannak

2024. november 21. 06:40

Honnan jut a legtöbb mikroműanyag a talajba? Nem, nem az eldobált szemét a fő forrás. Érdekes kutatási eredmények a mikroműanyagokról.

Beszéljünk az ureázinhibitorokról úgy, hogy mindenki értse!

2024. november 20. 13:40

Bár sokat hallunk róluk, mégsem teljesen világos, hogyan „tartósítják” az ureázinhibitorok a nitrogént. Ebből a videóból Ön is meg fogja érteni.

Megnövekedett kukorica-vetésterület, kisebb termés az EU-ban

2024. november 18. 11:10

Az Európai Bizottság arra számít, hogy 2024-re jelentősen visszaesik a kukoricatermés az Európai Unióban, különösen a keleti tagállamokban.

Elkeserítő: 3,3 tonnás kukoricák is születtek idén Magyarországon

2024. november 15. 16:10

Az idei aszály a kukorica esetében is okozott terméskiesést, a hektáronkénti hozamok csökkentek a korábbi évekkel összevetve.

RAPOOL-REPCÉK 2020: KELTOR

2020. május 22. 04:38

Új hibridünket kompakt mérete, stressztűrése és betegség-ellenállósága univerzálisan felhasználhatóvá teszi.

Magasabb olajtartalom – extra jövedelem

2021. június 28. 13:00

Megfontolt hibridválasztással befektetés nélkül kereshet hektáronként akár több tízezer forinttal többet.

Megvan az első ország, amely állandó engedélyt adott GMO-búzának

2022. május 14. 14:35

Argentína, az egyik legnagyobb globális búzaexportőr a világon elsőként engedélyezte a GMO-búza vetését.

Palántázási kisokos IV. - A palántabetegségek megelőzése

2024. június 3. 05:40

Egyáltalán nem könnyű helyesen palántát nevelni. Sokszor minden igyekezetünk ellenére betegedik meg és dől ki a sorból egy-egy növény, de szerencsére megvannak a bevált módszerek, hogy növeljük a növények esélyét az egészséges fejlődésre.