Agrárgazdaság

Korszakalkotó technológiák fejlesztésére koncentrál a Corteva

Corteva Agriscience

Az új befektetési és partnerségi platform felgyorsítja a következő generációs agrár-technológiai innovációt.

A Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) bejelentette a Corteva Catalyst elindítását, egy új befektetési és partnerségi platformot, amely a vállalat kutatás-fejlesztési prioritásait előmozdító és értékteremtő mezőgazdasági innovációk elérésére és piacra vitelére összpontosít.

A Corteva Catalyst vállalkozókkal és innovátorokkal fog együttműködni, hogy felgyorsítsa a korai fázisban lévő, korszakalkotó technológiák fejlesztését, amelyek lehetővé teszik a gazdálkodók számára, hogy fenntartható módon több élelmiszert és takarmányt termeljenek.

A Cortevánál hosszú hagyománya van annak, hogy a globális tudományos közösséggel együttműködve foglalkozik a gazdák előtt álló kritikus kihívásokkal világszerte az innováció előmozdításával

– mondta Sam Eathington, a Corteva ügyvezető alelnöke, technológiai és digitalizációért felelős igazgatója.

„A Corteva Catalyst révén erre a hagyományra fogunk építeni azáltal, hogy jelentős szakértelmünket és erőforrásainkat a startupok és egyetemek agilitásával párosítjuk, hogy új megoldásokat kínáljunk a gazdáknak világszerte. Ez a kezdeményezés szélesíti kínálatunkat és felgyorsítja a növekedést” – tette hozzá.

A Corteva Catalyst a Corteva szakértelmét, elismert kutatás-fejlesztési kapacitásait, globális jelenlétét és piacra lépési infrastruktúráját kihasználva egyedülálló helyzetben van ahhoz, hogy támogassa az úttörő technológia fejlesztését és forgalmazását, és közvetlenül a gazdák kezébe juttassa azt.

A Corteva Catalyst kezdetben a vállalat kutatás-fejlesztési prioritásaihoz igazodó négy stratégiai területen – génszerkesztés, biológiai és természetes termékek, technológiai platformok és döntéstudomány – kínálkozó lehetőségek feltárására fog összpontosítani.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Oroszország egyelőre leállítja a búzaszállításokat Szíriába

2024. december 20. 14:10

Oroszország felfüggesztette a Szíriába irányuló búzakivitelt az új kormánnyal kapcsolatos bizonytalanságok és a kifizetések késedelme miatt.

1300 embert küldenek el: nagy bajban a bajor agrárcég

2024. december 16. 12:40

A mezőgazdasági és építőanyagokkal foglalkozó BayWa mezőgazdasági csoport 1300 állás megszüntetését tervezi a következő három évben.

Rekordmagasra emelkedett egyes európai műtrágyák ára

2024. december 16. 11:10

A műtrágyagyártók a magas gázárak miatt kényszerülnek a pétisó árának emelésére. A karbamid és az UAN-oldat árai egyelőre nem változtak.

Emelkedhetnek a közeljövőben a sertéshúsárak az EU-ban

2024. december 9. 12:10

A termelési költségek nőnek, és betegségek is terhelik a sertéságazatot. Emiatt várhatóan csökken az állatlétszám és nő a hús ára.

Agrofeed Kft.: 747 millió forint támogatás fermentációs eljárások fejlesztésére

2020. szeptember 8. 04:36

A három éven átívelő projekt célja olyan speciális nedves fermentációs eljárás honosítása és továbbfejlesztése, mellyel kevésbé értékes takarmány-alapanyagok tartósítása és feltárása végezhető el.

Közvetlen fogyasztás helyett: sertéstakarmányozás rovarokkal

2023. november 24. 14:40

Az európai ember számára a rovarok fogyasztása néhány kísérletező kedvű egyén kivételével teljesen idegen. De mi lenne, ha mi maradnánk a hagyományos ételeinknél, mint a baromfi vagy a disznó, és őket táplálnánk ezzel az új fehérjeforrással? A baromfi esetében ez már bevett eljárás, és biztató kísérletek folynak a sertések takarmányozásával kapcsolatban is.

Rovarokból készült takarmánnyal etetik a malacokat

2021. május 6. 05:17

Az amerikai Cargill mezőgazdasági óriás és a francia InnovaFeed biotechnológiai cég közölték, hogy 2026-ig 20 millió malacot akarnak etetni rovarból készült takarmánnyal.

Év elejéhez képest nőtt a sertés ára

2018. október 1. 13:18

Az utóbbi időben Románia az ottani, a házisertés-állományban is terjedő afrikai sertéspestis miatt jelentősen növelte élősertés-behozatalát Magyarországról.