Állattenyésztés

Egy 13 éves baromfitenyésztő, aki igen jól keres a vállalkozásával

Agrofórum Online

Nem biztos, hogy mindenkinek egyetemi diplomára van szüksége ahhoz, hogy felismerjen egy olyan piaci rést, amelyen a saját elképzelései alapján virágzó vállalkozást indíthat. Ám ha mindezt valaki általános iskolásként éri el, az még inkább becsülendő.

A Kochersteinsfeldben (Baden-Württemberg) élő 13 éves Linus Krebs zsenge kora ellenére 100 saját tojótyúkkal büszkélkedhet. A fiú maga látja el az állatokat és maga szállítja ki a friss tojásokat egy utánfutós biciklin a vevőinek a tanítás után. A kisfiú az iskola mellett dolgozik és munkájának köszönhetően tisztességes zsebpénzre tesz szert – bár az összeg, amit keres, bőven túlmutat egy kisgyermek keretén.

Linusnak először csak két tyúkja volt. A tojásokat a fiú nagymamái vették meg, hogy ezzel ösztönözzék a gyermek frissen kipattanó kereskedelmi „mini-vállalkozását”. Aztán bekapcsolódtak a szomszédok és az ő szomszédaik, míg lassan az egész környék megtudta, hogy a kisfiútól házi friss tojást lehet venni, amit ráadásul házhoz szállít, így a boltig sem kell elmenni érte.

Eleinte csak két mamám vásárolt tőlem– mesélte Linus, aki azt is elárulta, hogy míg eleinte gyalog vitte el a „vásárlóinak” a tojást, idővel, a bevételéből elektromos biciklit tudott vásárolni, amelyhez egy nagy utánfutó kapcsolódik.

Ebben elfér a kiszállítandó áru, ami mostanra meglehetősen nagy mennyiségé nőtte ki magát. A hobbinak indult időtöltés így virágzó vállalkozássá nőtte ki magát, hiszen ma már rengeteg vásárlója van a fiatal fiúnak.

Linus vevői lelkesek és hűségesek az eladójukhoz, így készségesen álltak a kamerák elé, amikor nyilatkozniuk kellett róla. „Nagyon elkötelezett, lelkes fiatal vállalkozó. Támogatni kell őt” – mondták mosolyogva, és kijelentették, amíg ez a lehetőség él, ők bizony többé nem vásárolnak bolti tojást. 

100 tojótyúk gazdája

Linus Krebs egészen véletlenül fedezte fel a piaci rést, miszerint a szülővárosában a környékén lakók boldogan vásárolnak háztáji tojást. Üzlete piciben indult: nagyapja pajtájában tanulta meg, hogyan kell ellátni és nevelni a tojótyúkokat.

Először két saját tyúkja volt, majd megduplázta a számukat, és idővel már 100 saját tyúkot nevelt. Immáron két saját pajtája van, és heti 140-150 eurót (havi 220-230 000 Ft) keres. Az állatok nevelésében nincs segítsége, egyedül végez minden munkát, ami elmondása szerint nem könnyű, de szeret ezzel foglalkozni, így örömmel teszi iskola előtt és után a dolgát.

A fiú hétvégén sem pihen, minden szombaton besegít egy csirkefarmon – azért, hogy a profiktól tanuljon, és tippeket, trükköket tanuljon. Irodai munkára nem vágyik, az az álma, hogy idővel ennél is nagyobb tyúkfarmja lesz – és a helyiek szerint erre minden esélye meg is van. 

(Fotó: pixelRaw/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A kolosztrumos edények tisztítása sorsdöntő lehet

2025. május 21. 16:10

A kolosztrum életmentő lehet a borjak számára, de csak akkor, ha az itatáshoz használt eszközök megfelelően tiszták.

Hatékonyabb állattartással kevesebb antibiotikum?

2025. május 17. 16:10

A FAO szerint az állattartás hatékonyságának növelése akár 57%-kal is csökkentheti az antibiotikumhasználatot 2040-ig, megelőzve a rezisztencia terjedését.

A jövő takarmánya a rovarfehérje?

2025. május 14. 16:10

A rovarfehérje-alapú takarmányok fenntartható alternatívát kínálnak az állattenyésztésben, de vajon készen áll-e az iparág az áttörésre?

Szigorúbb védekezés: afrikai sertéspestis Szlovákiában

2025. május 9. 16:10

Szlovákiában házisertéseket is érint az ASP, ezért a magyar sertéstartóknak még szigorúbban kell betartaniuk a járványvédelmi szabályokat.

Rehabilitálhatják a vörös húsokat, a tojást és a tejet, már nem tekintenek rájuk „szívgyilkosként”?

2023. július 20. 14:40

Az élelmezési célú állattenyésztést gyakran az éghajlatváltozás és a környezetszennyezés egyik fő okozójaként tartják számon, sőt, egyes társadalmi körökben ezt a fajta állattenyésztést kegyetlennek és szükségtelennek tartják.

Így változott a tojás ára

2023. február 8. 15:24

Több mint kétszeresére nőtt a tojás ára az egy évvel ezelőttihez képest – derül ki az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) összesítéséből.

2022-ben négyszer annyi étkezési tojás érkezett Ukrajnából, mint 2021-ben

2023. október 18. 10:10

A hazai tojáságazat jelentősen fejlődött az elmúlt évtizedben, az elért eredményeket azonban veszélyeztetik az Európai Bizottság átgondolatlan lépései – véli a NAK. Miközben az EU beengedi a piacára az uniós szabályoknak nem megfelelő ukrán tojást, tovább szigorítaná a saját termelőire vonatkozó előírásokat.

Új módszer miatt szűnhet meg a csibemészárlás

2018. december 22. 17:02

A "Seleggt" fantázianevű módszerrel a kutatók a még ki nem kelt tojásról is úgy 95 százalékos valószínűséggel meg tudják állapítani, hogy abból egy hím vagy egy nőstény baromfi bújna ki.