Állattenyésztés

Újraindulhatott a német sertéshús exportja a sertéspestis után

Agrofórum Online

Újraindítja a német sertéshús behozatalát Dél-Korea, miután több mint két évre felfüggesztette azt az afrikai sertéspestis (ASP) németországi felfedezését követően - közölte a német mezőgazdasági minisztérium.

Dél-Korea, Kína és más nagy ázsiai felvásárlók betiltották a német sertéshús behozatalát, miután 2020 szeptemberében az emberre ártalmatlan, de gyakran a sertésekre végzetes ASP-t találtak Németország keleti részén, miután Lengyelországból vaddisznók révén terjedt.

Dél-Korea elfogadta a racionalizálási koncepciót, amely szerint csak a betegség által érintett régióból származó sertéshús behozatalát korlátozzák – közölte a minisztérium. Az első három német vágóhíd és húsfeldolgozó engedélyt kapott arra, hogy haladéktalanul újraindítsa az exportot Dél-Koreába.

Cem Özdemir német mezőgazdasági miniszter közleményében azt mondta:

Az erőfeszítéseink, hogy feloldjuk a koreai kikötők német szállítására vonatkozó korlátozásokat, sikerrel járnak. Nagyon örülök, hogy világossá tudtuk tenni, hogy Németországban sikerült működőképes védekezési intézkedéseket létrehoznunk az afrikai sertéspestis ellen.”

A berlini kormány intenzíven dolgozott az ASP visszaszorításán Kelet-Németországban, ahol rendszeresen előfordult vaddisznók körében. A farmokon továbbra is ritkák az esetek, de az elemzők arra számítanak, hogy a kínai sertéshúspiac évekig zárva marad a német sertéshús elől.

Azon dolgozunk, hogy a német sertéshúsra vonatkozó korlátozásokat feloldjuk más országokban, különösen Kínában”

– tette hozzá Özdemir.

Dél-Korea volt Németország második legnagyobb EU-n kívüli sertéshúspiaca Kína után az ASP-járvány előtt – számolt be a nemzetközi mezőgazdasági szaksajtó a brit Thomson Reuters hírügynökségre hivatkozva.

A berlini minisztérium szerint Németország 2019-ben a járvány kitörése előtt körülbelül 106 000 tonna sertéshúst exportált Dél-Koreába, körülbelül 298 millió euró értékben.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Szigorúbb védekezés: afrikai sertéspestis Szlovákiában

2025. május 9. 16:10

Szlovákiában házisertéseket is érint az ASP, ezért a magyar sertéstartóknak még szigorúbban kell betartaniuk a járványvédelmi szabályokat.

Húsvéti bárányhús: hagyomány és exportkincs

2025. április 20. 08:10

Húsvétkor sok kultúrában hagyomány a bárányhús fogyasztása, Magyarországon azonban a szerepe visszafogottabb.

Véget ért a fertőzött RSZKF-telepek felszámolása

2025. április 15. 11:10

A ragadós száj- és körömfájás (RSZKF) legutóbbi két kitörésének helyszínein, Győr-Moson-Sopron vármegyében található Darnózselin és Dunakilitin, befejeződött a fertőzött szarvasmarhák leölése és ártalmatlanítása.

Kártalanítás és vis maior segíti az állattartókat

2025. április 14. 11:10

A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt vis maior helyzetet hirdetett ki Nagy István agrárminiszter.

Segítette a gazdákat a tej és a marhahús magasabb termelői ára

2022. december 25. 06:47

A mezőgazdasági eredmények jelentősen javultak a lezárult 2021/22-es pénzügyi évben Németországban.

EU agrárreform: Brüsszel jóváhagyta a német KAP stratégiai tervet

2022. november 22. 12:06

Az Európai Bizottság jóváhagyta az EU agrárpolitikájára vonatkozó német stratégiai tervet. Ez azt jelenti, hogy Németországban 2023-tól megszabták a 6 milliárd eurós mezőgazdasági támogatás szabályait.

A Lidl csökkenti az állati termékek vegán alternatíváinak árait 

2023. október 15. 07:10

Az élelmiszer-kereskedő bejelentette, a jövőben a saját márkás vegán termékek szinte teljes kínálata ugyanolyan alapáron lesz elérhető Németországban, mint a hasonló állati eredetű termékek. A vegán ételek jellemzően lényegesen drágábbak, mint az állati eredetűek.

Aszálykár: hiába várják a gazdák a segélyt

2018. december 23. 12:28

Az ország több tartományában 25 százalékkal is csökkent a gabonatermés, mint például az északnyugati Alsó-Szászországban, ahol több mint 4 ezer támogatási kérelmet nyújtottak be.