Állattenyésztés

Újraindulhatott a német sertéshús exportja a sertéspestis után

Agrofórum Online

Újraindítja a német sertéshús behozatalát Dél-Korea, miután több mint két évre felfüggesztette azt az afrikai sertéspestis (ASP) németországi felfedezését követően - közölte a német mezőgazdasági minisztérium.

Dél-Korea, Kína és más nagy ázsiai felvásárlók betiltották a német sertéshús behozatalát, miután 2020 szeptemberében az emberre ártalmatlan, de gyakran a sertésekre végzetes ASP-t találtak Németország keleti részén, miután Lengyelországból vaddisznók révén terjedt.

Dél-Korea elfogadta a racionalizálási koncepciót, amely szerint csak a betegség által érintett régióból származó sertéshús behozatalát korlátozzák – közölte a minisztérium. Az első három német vágóhíd és húsfeldolgozó engedélyt kapott arra, hogy haladéktalanul újraindítsa az exportot Dél-Koreába.

Cem Özdemir német mezőgazdasági miniszter közleményében azt mondta:

Az erőfeszítéseink, hogy feloldjuk a koreai kikötők német szállítására vonatkozó korlátozásokat, sikerrel járnak. Nagyon örülök, hogy világossá tudtuk tenni, hogy Németországban sikerült működőképes védekezési intézkedéseket létrehoznunk az afrikai sertéspestis ellen.”

A berlini kormány intenzíven dolgozott az ASP visszaszorításán Kelet-Németországban, ahol rendszeresen előfordult vaddisznók körében. A farmokon továbbra is ritkák az esetek, de az elemzők arra számítanak, hogy a kínai sertéshúspiac évekig zárva marad a német sertéshús elől.

Azon dolgozunk, hogy a német sertéshúsra vonatkozó korlátozásokat feloldjuk más országokban, különösen Kínában”

– tette hozzá Özdemir.

Dél-Korea volt Németország második legnagyobb EU-n kívüli sertéshúspiaca Kína után az ASP-járvány előtt – számolt be a nemzetközi mezőgazdasági szaksajtó a brit Thomson Reuters hírügynökségre hivatkozva.

A berlini minisztérium szerint Németország 2019-ben a járvány kitörése előtt körülbelül 106 000 tonna sertéshúst exportált Dél-Koreába, körülbelül 298 millió euró értékben.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Miért tart valaki manapság háztáji csirkét?

2024. december 15. 16:10

A baromfitartás sok generáció óta az életformánk része. Egy kutatásból kiderült, hogy manapság a csirkék élelmiszerforrások, de társállatok is.

Most esszük meg az éves halfogyasztás közel kétharmadát – így alakul idén az ár

2024. december 14. 10:10

Magyarországon az egy főre eső halfogyasztás évi 6,5 kilogramm, de ez még jócskán elmarad a 20 kilogrammos uniós átlagtól.

Megér egy tenyésztésre szánt borjú 130 ezer eurót?

2024. december 12. 13:10

Még a nyáron rekordáron kelt el egy borjú Németországban: valaki 130 ezer eurót adott a kis jószágért. Vajon visszajön az ára?

Fontosabb az állati takarmány előállítása az emberi fogyasztású élelmiszereké helyett?

2024. december 11. 12:10

A „rovaripar” az állatok intenzív tenyésztéséhez szükséges takarmány előállítására fókuszál az emberi élelmiszertermelés helyett.

Nagy veszteségekről számoltak be a méhészek

2022. május 13. 08:04

Egy felmérés szerint Németországban több mint minden ötödik méhcsalád nem élte túl a 2021/22-es telet. Az időjárás, a növényvédő szerek vagy a rettegett Varroa atka volt a hibás?

Csökkenhet a német búzatermés

2020. május 21. 08:34

Ebben az esztendőben a németországi búzatermesztés 2,9 százalékkal eshet vissza éves alapon, ez 22,38 millió tonnás adatot eredményezhet.

Így égett ki egy 30 ezer eurós traktor

2020. szeptember 24. 07:32

Összesen körülbelül 30 000 euró, azaz mintegy 11 millió forintnyi vagyoni kár keletkezett a beszámolók szerint.

Kevesebb élelmiszert adományoznak az emberek?

2023. július 22. 08:10

Az élelmiszerboltok egyre inkább a digitális rendelési rendszerekhez folyamodnak. Így jobban hozzá tudják igazítani a rendelési mennyiségeket a tényleges igényekhez.