Növénytermesztés

Fejlesztési bank: nem kell kamatot fizetniük a jégkárt szenvedőknek

Agrofórum Online

Nem kell kamatot fizetniük azoknak, akik 2015 májusában a jégesők miatt kárt szenvedtek és agrár forgóeszközhitelt vettek vagy vesznek fel.

A kamat- és egyéb hitelköltségeket is elengedi az MFB Magyar Fejlesztési Bank azoknak a mezőgazdasági termelőknek és termelői szerveződéseknek, akik 2015 májusában a jégesők miatt kárt szenvedtek és agrár forgóeszközhitelt vettek vagy vesznek fel – közölte az MFB szerdán az MTI-vel.

A támogatás a 2015. április 30-át követően esedékes kamat-, kezességi díj és egyéb költségekre vehető igénybe – akár utólag is – az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogram 2020 és az MFB TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogram 2020 keretében nyújtott hitelek esetén, így a jég miatt kárt szenvedett vállalkozásoknak ezek a hitelek teljes egészében költségmentessé válnak.

A tájékoztatás szerint a Földművelésügyi Minisztérium (FM) a megnövelt támogatással a káresemény következtében kieső bevételek, forgóeszközök pótlását segíti.

Az MFB hangsúlyozza, hogy a vállalkozások a költségmentességet a 2016. március 31-ig megkötött, illetve hatályba lépett hitelszerződés alapján igényelhetik. A megnövelt összegű támogatások 2015. december 7-től igényelhetők.

A közlemény kitér arra, hogy az MFB Zrt. a most bejelentett támogatáson túl is kedvező konstrukcióban kínál hiteleket az agrárszektor számára. Minden agrár-hitelprogramban igényelhető állami kamattámogatás, így a hitelfelvevőnek a teljes hitelkamat 40 százalékát kell megfizetnie, amennyiben a rendelkezésére álló agrár de minimis (csekély összegű támogatási) kerete ezt lehetővé teszi. Ennek eredményeként akár 2 százalékos végső ügyleti kamaton is felvehetik a hitelt.

Az MFB Zrt. 2010 óta mezőgazdasági vállalkozások részére, hozzávetőlegesen 1400 hitelszerződésben, több mint 20 milliárd forint forgóeszközhitelt helyezett ki. A három, megújult hitelprogram 2020. december 31-éig lesz elérhető. A rendelkezésre álló forráskeret 29 milliárd forint.

(MTI)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megnövekedett kukorica-vetésterület, kisebb termés az EU-ban

2024. november 18. 11:10

Az Európai Bizottság arra számít, hogy 2024-re jelentősen visszaesik a kukoricatermés az Európai Unióban, különösen a keleti tagállamokban.

Elkeserítő: 3,3 tonnás kukoricák is születtek idén Magyarországon

2024. november 15. 16:10

Az idei aszály a kukorica esetében is okozott terméskiesést, a hektáronkénti hozamok csökkentek a korábbi évekkel összevetve.

Kényelmetlenné vált a brazil szójabab a gigacég számára

2024. november 8. 12:10

Brazília vezet a világon az esőerdők pusztításában, bár az erdőirtások aránya az Amazonas dzsungelében több mint felére esett vissza.

Új módszer a drénvízzel kimosódó foszfor újrafelhasználására

2024. november 7. 09:40

Fenntartható, megfizethető bioszénpellettel csökkenthető a mezőgazdasági üzemek foszforszennyezése. Sőt, a foszfor visszajuttatható a földekre.

Hitelcsomag a mezőgazdaság finanszírozására

2019. május 2. 11:58

Az Európai Beruházási Bank (EBB) és más piaci bankok összesen mintegy 2 milliárd eurós hitelcsomagot indítanak a mezőgazdaság és a biomassza-alapú gazdaság finanszírozására.

Az OTP Agrár a hosszú távú kapcsolatok kiépítésére alapoz

2023. június 1. 09:09

A Hódmezővásárhelyi Állattenyésztési Napok idén is bőséges programkínálattal és számtalan kiállítóval várta az érdeklődőket. Az eseményen immár 11-ik éve van jelen az OTP Agrár, így a jelenlétről, a partnerkapcsolatok elmélyítésének jelentőségéről, és nem utolsó sorban a vállalati konstrukciókról Zsarnóci Csabával, az OTP Bank Agrár főosztályvezetőjével beszélgettem.

Háromszorosára nőtt az agrárhitel garancia alapítvány által biztosított hitelállomány

2018. október 18. 11:52

Az ügyletek több mint fele mezőgazdasági egyéni gazdaságok hiteleihez kapcsolódik, az idén beérkezett kérelmek 85 százalékát mikrovállalkozások adták be.

Eddig több mint 135 milliárd forintot helyeztek ki Agrár Széchenyi Kártyán keresztül

2019. április 9. 05:47

Több mint 7000 agrárvállalkozás használja napi szinten az Agrár Széchenyi Kártyáját, a konstrukció 2011. évi meghirdetése óta több mint 135 milliárd forint kedvező finanszírozási lehetőséghez jutottak az agrárszektor vállalkozói.