Növénytermesztés

Magyarországon is megalakult a Corteva Agriscience™, a DowDuPont mezőgazdasági divíziója

Agrofórum Online

A Corteva Agriscience™ a tervek szerint 2019 júniusában lesz önálló, tőzsdén forgalmazott vállalat. Ennek a folyamatnak a része a magyarországi divízió megalakulása.

Még az év elején vált ismertté, hogy egyesült államokbeli székhellyel (Wilmington, Delaware) megalakul a Corteva Agriscience™, amely az alapítók szándéka szerint egy világszerte meghatározó mezőgazdasági vállalat lesz, és amely egyesíti a DuPont Pioneert, a DuPont Növényvédelmi üzletágát és a Dow AgroScience-t. A Corteva Agriscience™ vezető szerepet tölt be a világ több mint 130 országának mezőgazdaságában és globális jelentőségű kutatás-fejlesztési részlegével támogatja a mezőgazdasági innovációt és új technológiák bevezetését.

A Corteva Agriscience™ divízió Magyarországon a magyar Dow- és DuPont érdekeltségekre épül, amelyek a Dow AgroSciences Hungary Kft., a DuPont Magyarország Kft., a Pioneer Hi-Bred Magyarország Kft. és a Pioneer Hi-Bred Termelő és Szolgáltató Zrt. A magyarországi vállalatok 2017 decemberében egy közös budaörsi irodába költöztek. A magyar vállalatok jelentős szakembergárdával, technológiákkal, innovációkkal és kutatási-fejlesztési kapacitással rendelkeznek, valamint szoros kapcsolatokat építettek ki a magyar agrárium szereplőivel, a termelőktől kezdve az élelmiszerfeldolgozókon át az oktatási intézményekig. A Corteva Agriscience™-be kerülő magyar vállalatok jelenleg 196 alkalmazottat foglalkoztatnak, ebből a kutatás-fejlesztés területén dolgozók létszáma 26, továbbá a szezonálisan alkalmazott létszám évente 450 fő.

„A Corteva Agriscience™ olyan tartópilléreken nyugszik, amelyek biztosítják a divízió stabilitását. A világ tudóstársadalmával együttműködve azért dolgozunk, hogy hosszú távon biztosított legyen bolygónk élelmiszer-, takarmány-, energia- és nyersanyag igénye” – mondta Borsos László a Corteva Agriscience™ ügyvezetője a Dombóváron tartott Porfólió Farm rendezvényen, ahol meghívott gazdálkodók kaptak betekintést az új mezőgazdasági divízió jövőképéről, a vetőmagelőállítás új fejlesztési eredményeiről, valamint a Corteva Agriscience™ vetőmagportfóliójáról. „Kutatásaink, fejlesztéseink középpontjában azok a megoldások állnak, amelyek fenntartható módon igazodnak a világ változó és növekvő igényeihez. Ennek eredményeként cégünk egy igen erős portfóliót és ígéretes, fejlesztés alatt álló termékjelölteket tud felmutatni.

A Corteva Agriscience™ a mezőgazdaságot kiszolgáló vállalkozások sorában a gyorsan növekvő vállalatok közé tartozik. A technológia-vezérelt innováció és a szilárd pénzügyi fegyelem a gyors növekedés biztosítéka – ezt a vállalati filozófiát követve tudja felülmúlni versenytársait a Corteva Agriscience™. Olyan új technológiákat fejlesztünk ki, amelyek egyaránt figyelembe veszik az ember igényeit és a környezet megóvásának szempontjait. Arra törekszünk, hogy a termelés és a szállítás során minimálisra csökkentsük a környezetre gyakorolt hatást. A Corteva Agriscience™ Magyarországon is elérhetővé teszi kiváló minőségű vetőmagjait és modern növényvédelmi eljárásait, és ezzel nemcsak a magyar mezőgazdaság szereplőinek biztosítja a nemzetközi versenyképességhez szükséges legfontosabb feltételeket, hanem emeli a fogyasztók életminőségét is” – tette hozzá Borsos László.

A Corteva Agriscience™-be kerülő magyar vállalatok több, mint 20 ezer magyar gazdálkodó szervezettel vagy gazdával voltak üzleti kapcsolatban 2017-ben. A Corteva Agriscience™ a növénytermesztés minden fázisában biztosítja ügyfeleinek a szigorú minőségi és jogi követelményeknek megfelelő vetőmagokat és növényvédelmi eljárásokat, és azt az átláthatóságot, amelyet már nemcsak a hatóságok követelnek meg, hanem a fogyasztók is elvárnak.

A Corteva Agriscience™ magyarországi jelenlétének meghatározó elemei a szegedi kutatóállomás és a szarvasi vetőmagüzem, amelyek a magyar mezőgazdaság egészének nemzetközi súlyát is növelik. 2007-ben Szegeden 4 millió dollár (USD) befektetéssel, 3300 négyzetméter alapterületen épült új növénynemesítő állomás. Itt modern nemesítési módszereket alkalmazva, a kontinentális éghajlat (hazai) sajátosságainak figyelembevételével folyik a kukorica és napraforgó hibridek nemesítése. A kutatóállomáson folyó kísérleti munka diszciplínák szerinti megoszlása tükröződik a Corteva Agriscience™ növényvédőszer-palettáján is. Továbbra is központi helyet foglal el a gyomirtó szerek fejlesztése, de a fejlesztőmérnökök új hatásmechanizmusú, széles hatásspektrumú rovar- és gombaölő szerek előállításán is dolgoznak.

A szarvasi vetőmagüzem csúcsesztendőkben 16–18 ezer hektáron állít elő hibrid kukorica és napraforgó vetőmagot. A szarvasi vetőmagüzem folyamatos fejlesztése és korszerűsitése az elmúlt húsz év során 52 millió dollár beruházási értékben valósult meg. Magyarország ökológiai adottságai, vetőmagtermelési és -feldolgozási tradíciója, tapasztalatai, valamint a logisztikai előnyök a hazai mezőgazdaság sikeres ágazatává tették a vetőmagelőállítást. A vetőmagkivitelben hazánk a világ ötödik legnagyobb exportőre. A szaporítóanyag termőterületét tekintve az európai ranglista 7. helyét foglaljuk el. A vetőmag-termesztési ágazat 2017-ben közel 700 millió euróval járult hozzá Magyarország nemzeti jövedelméhez, a vetőmagok 70%-a exportra kerül. A magyarországi hibrid kukorica vetőmagelőállitás 60%-át Pioneer hibridek teszik ki, ez 150–160 gazdaságnak jelent biztos bevételt.

A dombóvári rendezvényen az előadásokat követően a gazdák szántóföldi szemlén tekintették meg a vetőmagportfólió egyes elemeit, növényvédelmi technológiákat ismerhettek meg és meghallgatták az őszi talajmunkával kapcsolatos ajánlásokat.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bizonyítottan előnyökkel jár a szója korábbi elvetése

2024. december 13. 13:10

Az Iowai Állami Egyetem kutatása szerint termesztéstechnológiai módszerekkel is csökkenthető a mezőgazdaság kibocsátása, miközben a hozam nő.

Máktermesztés: mekkora területnagyság fölött engedélyköteles?

2024. december 12. 08:10

Hazánkban az elmúlt 10 évben 9 ezer hektárról több mint 12 ezer hektárra bővült a mák termőterülete.

A La Niña ronthatja a terméskilátásokat Argentínában

2024. december 10. 11:10

Bár a kilátások kedvezőek Argentínában, a gazdálkodók aggódnak a La Niña jelenség miatt, ami szélsőséges időjárást és terméscsökkenést okozhat.

Mi legyen a köztes növényekkel?

2024. december 4. 14:40

Az enyhe időjárásban tovább fejlődnek a köztes növények, az is előfordulhat, hogy magot is hoznak. Hengereljük, mulcsozzuk vagy várjunk?

Kovács Gyula az FMC megújult európai vezetőségében

2021. augusztus 17. 07:36

Az FMC közép-európai régió üzleti igazgatójaként Kovács Gyulát, a magyarországi FMC-Agro Hungary Kft. ügyvezetőjét nevezték ki.

Jöttünk, láttunk, jövőre is visszamennénk – DUPONT PIONEER Portfólió Farm bemutató

2017. október 5. 18:36

A Pioneer agronómiai kísérletei és hibridjei mellett a rendezvényre ellátogató gazdák megismerkedhettek a DuPont aktuális növényvédelmi technológiai ajánlataival is.

A repce gyomirtásának aktuális kérdései

2017. szeptember 12. 13:00

Az augusztus-szeptemberi meleg időjárás és a szeptember eleji országos eső hatására az elvetett őszi káposztarepce robbanásszerű kelése várható.

Megbízható megoldás a repcegyomirtásban

2017. augusztus 23. 22:04

Az őszi káposztarepce aratásával egyidőben biztosan Ön is gondolkodott már azon, hogyan alakítsa a repce termesztéstechnológiát a következő szezonban.