Növénytermesztés

Dél-Ukrajna titkos kertje: üvegházi csoda csemegekukoricával!

Agrofórum Online

Ukrajna déli részén a termelők azon fáradoznak, hogy újabb „csodát” hozzanak létre a hagyományos növénytermesztés területén, amire az országnak sosem volt nagyobb szüksége, mint most. Munkájuknak köszönhetően a csemegekukorica életre kelt az üvegházak melegében, és ha minden jól megy, hamarosan megjelenik az asztalokon is.

Munkájuknak köszönhetően a csemegekukorica életre kelt az üvegházak melegében, és ha minden jól megy, hamarosan megjelenik az asztalokon is.

Ukrajna déli részén, az LLC SP PAEK üvegházi komplexumában az agrármérnökök a szabadföldi termesztésre szánt zöldségpalánták nevelésével foglalkoznak abban bízva, hogy a védett körülmények kedveznek az olyan növényeknek is, amelyeket eredendően szabad földön vetettek eddig mindig el. A korai káposzta mellett a termőterületeiken ezúttal a csemegekukorica első hajtásai is megjelentek.

Yuriy Kormyshkin, az LLC SP PAEK tulajdonosa szerint a kész palántákat a korai betakarítás biztosítása érdekében a fólia alá ültetik majd át.

„A Turbin csemegekukorica fajtát március 2-án vetettük az üvegházban, és mára már megjelentek az első hajtások. Április 10. és 15. között a palántákat fólia alatt ültetjük majd ki a szántóföldekre. Június végére a csemegekukorica készen áll majd az értékesítésre” – jelentette ki Jurij Kormiscskin, aki hisz benne, hogy így nagyobb hatásfokkal dolgozhatnak és sokkal több lesz a betakarítandó terményük, mint korábban.

A csemegekukorica termesztése a zöldségtermesztés legjövedelmezőbb vállalkozásai közé tartozik, hiszen a jövedelmezősége eléri a 300-400%-ot. A termelő sikere az értékesítési taktikán, a termesztési módszerek megtartásán, az időjárási viszonyokon, a vetőmag egyediségén és a minőségen múlik.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bizonyítottan előnyökkel jár a szója korábbi elvetése

2024. december 13. 13:10

Az Iowai Állami Egyetem kutatása szerint termesztéstechnológiai módszerekkel is csökkenthető a mezőgazdaság kibocsátása, miközben a hozam nő.

Máktermesztés: mekkora területnagyság fölött engedélyköteles?

2024. december 12. 08:10

Hazánkban az elmúlt 10 évben 9 ezer hektárról több mint 12 ezer hektárra bővült a mák termőterülete.

A La Niña ronthatja a terméskilátásokat Argentínában

2024. december 10. 11:10

Bár a kilátások kedvezőek Argentínában, a gazdálkodók aggódnak a La Niña jelenség miatt, ami szélsőséges időjárást és terméscsökkenést okozhat.

Mi legyen a köztes növényekkel?

2024. december 4. 14:40

Az enyhe időjárásban tovább fejlődnek a köztes növények, az is előfordulhat, hogy magot is hoznak. Hengereljük, mulcsozzuk vagy várjunk?

A Laudis felhasználásának lehetőségei, tapasztalatai a csemegekukorica gyomirtásában

2019. április 28. 04:46

A Laudis azon kevés gyomirtó szerek egyike, amely engedélyeztetése, regisztrációja párhuzamosan folyt a különböző termesztési célú kukoricákban (hibrid-előállító vonalak, takarmánykukorica és csemegekukorica), és felhasználási engedélyét együtt is kapta meg a különböző termesztési célú kukoricákban.

Öntözéssel sem bírja a kánikulát a csemegekukorica, baj lehet belőle

2024. augusztus 2. 09:40

Öntözés nélküli termesztése kockázatos, de szerencsére Magyarországon az ültetvények 90 százaléka öntözött, ami nagy termésbiztonságot garantál.

Drágább lesz a csemegekukorica - kevesebb termett

2019. augusztus 27. 14:13

Kifogytak az európai konzervgyárak készletei csemegekukoricából, így a feldolgozók nagyon várják az idei termést, amely a szélsőséges időjárás miatt kissé elmaradhat hazánkban az elmúlt években átlagosan megtermelt 500 ezer tonnás mennyiségtől.

A tavalyinál magasabb hozamot értek el a paradicsom és a fűszerpaprika termelők

2019. november 28. 10:17

A napraforgó betakarítása novemberre befejeződött, a vetésterület 100 százalékát learatták, összesen 561,7 ezer hektárról 1,7 millió tonna napraforgót takarítottak be.