4℃ 0℃
február 23. Alfréd, Polikárp, Mirtill
Növényvédelem

AgroApp – egy új növényvédőszer-kereső applikáció

Agrofórum Online

A gödöllői Szent István Egyetemen végeztem Növényorvosi szakon. Az AgroApp-ot növényorvos szaktársammal ketten készítettük el.

Az egyetemi tanulmányaimat követően egy növényvédőszer-forgalmazó cégnél helyezkedtem el. Munkakörből adódóan meg kellet tanulnom sok növényvédő szer adatait. Ezeket főként a Növényvédő szerek, Termésnövelő anyagok című könyvből kerestem ki. Mivel mindez hosszas lapozgatást igényelt, utánanéztem, hogy van-e egy olyan növényvédőszer-adatbázis online vagy applikáció formában, ahol gyorsan rá lehet keresni növényvédő szerekre, hatóanyagokra, kultúrákra, károsítókra, és esetleg a kereséseimet el is tudom menteni, hogy későbbiekben ne kelljen megismételni a folyamatot. Sajnos nem találtam olyan verziót, ahol ezt gyorsan meg tudtam volna tenni. Ekkor körvonalazódott az ötlet, hogy hasznos lenne egy olyan mobil telefonra, tabletre fejlesztett applikáció, ahol gyorsan lehetne keresni készítmény, hatóanyag, kultúra, illetve károsító alapján.

Az elgondolás tetszett szaktársamnak is, így neki is álltunk az adatbázis összeállításának, amelyet az applikáció szerkezetének és funkcióinak kialakítása követett.

Az AgroApp-ban készítmény, hatóanyag, kultúra és károsító alapján tudunk keresni. Lehetőség van a szerek rendeltetése alapján is szűrni, így készítményeken, hatóanyagokon és kultúrákon belül be tudjuk állítani például, hogy csak gyomirtó szereket adjon ki. Lehetőség van annak beállítására is, hogy csak olyan a növényvédő szereket mutasson, amelyek az agrár-környezetgazdálkodásban engedéllyel rendelkeznek. A jobb felső sarokban lévő csillag jelöléssel pedig el tudjuk menteni az adott készítményt, hatóanyagot vagy kultúrát. Ezeket később a kedvencek menü fülre kattintva tudjuk elérni.

Az AgroApp ingyenesen letölthető Appstore-ból és Playstore-ból egyaránt. Az applikáció reklámmentes.

Minden észrevételt és javaslatot nagyon szívesen fogadunk agroapp.info@gmail.com e-mail címünkre.

Baasandavaa Ankhbayar
növényorvos

Hajdú Robert
növényorvos

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Laposféreg a szobanövényeken: új invazív faj a kertészetekben

2025. február 19. 07:10

A húsevő laposféreg az elmúlt időszakban terjedni kezdett és most már komoly veszélyt jelent a talaj egészségére.

Kíméletes módszerek a szobanövények kártevői ellen

2025. február 4. 09:40

A fertőzött növényeket mindig azonnal el kell különíteni, hogy megakadályozzuk a kártevők további terjedését a többi növényre.

Fel kell készülni a japán cserebogarak támadására!

2025. január 8. 14:40

Svájcban már megjelent a japán cserebogár. A kártevő a gyümölcsösök, szőlő, dísznövények gyökerét rágja meg, óriási pusztítást okozva.

Óriási károkozásra képesek a szúfélék

2025. január 1. 16:10

Itthon a néhány száz hektáron növő lucfenyőkben már nem tesznek számottevő kárt, de például Ausztriában 2024-ben is fertőztek a betűzőszúk.

 PANTERA 40 EC - „türelmetlen gazdák türelmes” egyszikű gyomirtója

2018. március 29. 09:46

A graminicidek között egy kiváló lehetőség a Pantera 40 EC használata, ami az elmúlt években méltán vált alapvető készítménnyé a felhasználók körében.

A bab gyomirtása

2019. február 2. 13:48

Amerika felfedezéséig csak az őshazájában élő dél-amerikai indiánok fogyasztották. A XVI. századtól kezdve Európában is gyorsan elterjedt. Az elmúlt századokban jelentős élelmiszernövénynek számított. A XIX. századig alapvetően szárazbabként fogyasztották, majd elkezdett a zöldbab is teret hódítani.

A repce kora tavaszi kártevői

2020. január 29. 10:24

A repcét veszélyeztető kártevők sorát kora tavasszal két kistestű ormányos bogár nyitja meg; a repceszár-ormányos és a nála pár tized milliméterrel testesebb nagy repceormányos. Az gazdasági kárt a lárvák okozzák, amelyek eleinte a levélnyelekben, később pedig a repce szárában táplálkoznak. Az előrejelzési adatok, vagyis a sárga tálak és ragasztós lapok fogási eredményei alapján, valamint az időjárás figyelembe vételével határozható meg az ellenük való védekezés optimális időpontja.

Két új, növényvédő szernek nem minősülő, növényvédelmi hatású anyag került fel a hivatalos listára

2024. november 25. 05:40

A magnézium-hidroxid és a takarmánybaltacim-pellet is bekerült az Európai Unió nyilvántartásába, mint növényvédelmi hatású egyszerű anyag. A hivatalos értékelés során meghatározzák, hogy mekkora dózisban, és milyen növénykultúrában alkalmazhatók.