Növényvédelem

Az FMC megvásárolja a DuPont növényvédő szereinek egy részét

Agrofórum Online

Az FMC bejelentette a DuPont növényvédőszer-üzletága jelentős hányadának felvásárlását, valamint ezzel egy időben a Health and Nutrition üzletág egyidejű értékesítését a DuPont részére.

Az FMC átveszi a DuPont növényvédelmi üzletágának egy jelentős részét, melynek értékesítésére az Európai Bizottságnak, a DuPont és a Dow Chemical Company összeolvadásával kapcsolatos döntése miatt kerül sor.

A DuPont megszerzi az FMC Health and Nutrition (Egészség- és Tápanyag-) üzletágát.

Az FMC 1,2 milliárd USD értékű készpénzbeni kifizetést folyósít a DuPont részére.

Az FMC Corporation és a DuPont aláírta a végleges megállapodást arra nézve, hogy az FMC felvásárolja a DuPont növényvédelmi üzletágának azt a részét, melyet az Európai Bizottságnak a DuPont és a Dow Chemical Company összeolvadásával kapcsolatos döntése miatt kényszerül eladni. A DuPont megszerzi az FMC Health and Nutrition üzletágát, valamint 1,2 milliárd USD értékű készpénzben részesül. Az FMC ezzel megszerzi a DuPont globális rágó kártevők elleni rovarölőszer-portfólióját, a kalászosgabona-félékhez világszerte alkalmazott, kétszikűgyom-irtó szereit, valamint a DuPont növényvédelmi globális kutatási és fejlesztési kapacitásának jelentős részét. Az FMC várakozásai szerint a megszerzett üzletág 2017-ben hozzávetőleg 1,5 milliárd USD bevételt termel majd.

A felvásárlás lezárását követően az FMC válik a világ ötödik legnagyobb bevételű növényvédőszer-gyártó cégévé, körülbelül 3,8 milliárd USD becsült éves bevétellel.

„Ez egy jelentős előrelépés az FMC, és különösen a növényvédelmi üzletág számára,” mondta Pierre Brondeau, az FMC elnök-vezérigazgatója. „A DuPont növényvédelmi portfóliójában szereplő piacvezető termékek és világszínvonalú kutatás-fejlesztés kapacitásai első vonalbeli mezőgazdasági technológiai társasággá léptetik majd elő az FMC növényvédelmi üzletágát.

„A növényvédelmi szektor jelentős változásokon megy keresztül, ahogy azt a jelenleg folyamatban lévő konszolidáció is jól mutatja. Annak érdekében, hogy továbbra is megfelelhessünk ügyfeleink elvárásainak, az FMC-nek több lehetőséget kell biztosítania az innovatív növényvédő és termésfokozó megoldásokat kereső gazdálkodók számára. Ezen magas értéket képviselő termékekkel és a kutatás-fejlesztési kapacitásokkal, a saját termékportfóliónkkal, fejlesztés alatt álló megoldásainkkal és a készítmények létrehozásában való gyakorlatunkkal kombinálva az FMC képes lesz jobban kiszolgálni ügyfelei igényeit, és gyorsabb ütemben előállni új megoldásokkal a piacon. A Health and Nutrition (egészség- és tápanyag-) üzletágunk ezzel egyidejű értékesítése lehetővé teszi, hogy továbbra is erős legyen a mérlegünk, és befektethessünk a növényvédelmi és a Lithium részlegek fejlesztésébe” – mondta Brondeau.

A DuPont növényvédelmi üzletágából felvásárolt részhez tartozik a Rynaxypyr®, a Cyazypyr® és indoxakarb hatóanyagokat tartalmazó piacvezető szelektívhatású rovarölőket tartalmazó termékportfólió. E termékek közül a két előbbihez teljes szabadalmi oltalom kapcsolódik a bennük alkalmazott hatóanyagok tekintetében. Az FMC várakozásai szerint ezek a termékek 2017-ben 1 milliárd USD-t meghaladó bevételt fognak termelni. Ezek a szelektív hatású rovarölő szerek rendkívül jól kiegészítik az FMC meglévő, széles spektrumú rovarölő termékeit.

A megszerzett portfólió magában foglalja a DuPont kilenc hatóanyagból és több készítményből álló, világszerte használt, gabonafélékhez alkalmazott, kétszikűgyom-irtóit. Ehhez a gyomirtó-portfólióhoz erős, elismert márkák és a DuPont saját fejlesztésű PrecisionPac® technológiája is hozzátartozik. Ezek a termékek jelentős mértékben szélesítik az FMC gyomirtói által lefedett növénykultúrák körét, valamint nagyobb egyensúlyt teremtenek az FMC preemergens és posztemergens megoldásai között.

Az ebből a portfólióból származó bevétel földrajzi megoszlása az FMC ázsiai és európai jelenlétének jelentős megnövekedését fogja eredményezni. A felvásárlást követően az FMC növényvédelmi termékekből származó bevétele majdnem teljesen egyenletesen oszlik majd meg a négy nagy régió – Észak-Amerika, Latin-Amerika, Európa és Ázsia – között.

A megszerzett termékekhez kapcsolódó mögöttes szellemi tulajdonok – ideértve a szabadalmakat, regisztrációkat és adatcsomagokat – szintén az FMC tulajdonába kerülnek. Az FMC tulajdonába kerül az ezeket a termékeket támogató globális gyártóhálózat, melynek részét képezi négy hatóanyag-előállító üzem és 10 regionális készítmény-előállító üzem.

A felvásárlást követően a DuPont világszínvonalú kutatási és fejlesztési szervezete – a delaware-i növényvédelmi kutatóközponttal együtt – 14 regionális fejlesztési laboratóriumot és a kapcsolódó szabályozó egységeket foglalja majd magában. Ebbe beletartozik a rovarölőkre, gyomirtókra és gombaölőkre is kiterjedő, jelenleg fejlesztés alatt álló 15 szintetikus hatóanyag is, illetve a mintegy 1,8 millió szintetikus vegyületet tartalmazó kiterjedt vegyületkönyvtár. A DuPont növényvédelemmel foglalkozó kutatói állományának jelentős részét is átveszi az FMC.

A tranzakcióra a Dow és a DuPont összeolvadásának lezárulása, valamint a szokásos zárási feltételek és szabályozói jóváhagyások függvényében kerül sor. A zárás a tervek szerint 2017 negyedik negyedévében történik meg.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Növényvédő szerek: két hatóanyagot betilthat az Európai Unió

2024. december 12. 09:10

Az Európai Bizottság visszavonhatja két hatóanyag, a flufenacet és a flutolanil növényvédelmi engedélyét. Egyelőre javaslattervezetekről van szó.

Ha enyhe lesz a tél, megint küzdhetünk a mezei pockokkal

2024. november 26. 13:10

Most érdemes körülnézni a szántóföldön és környékén és felmérni, hogy milyen a pocokhelyzet. A legjobb védekezés ebben az esetben is a megelőzés.

Szappanszerű anyagokat tartalmazó növényeket tesztelnek kártevőirtásra

2024. november 25. 14:40

A bionövényvédelemben, de más területeken is kiválóan felhasználhatóak a szántóföldön megtermelt fehérjenövényekből kivont szaponinok.

Az éghajlatváltozás csökkenti a gyomirtó szerek hatékonyságát

2024. november 22. 16:10

A gyomirtó szerek maximális hatékonyságához optimális körülmények a klímaváltozás miatt egyre ritkábbak. Mire kell felkészülnünk?

Mennyire bio, amelyet annak tartanak?

2022. január 21. 12:37

A növényvédelem óhatatlanul jelent némi veszélyt a környezetben élő egyéb szervezetekre, nem csak a kezelés során megcélzott károsítóra. Felismerve ezt mindenképpen helyes és követendő az a trend, gyakorlat, hogy a növényvédelem minél inkább szelektív legyen és a környezet „non target” résztvevőit minél kevésbé károsítsa. Ezen okok miatt pl. a növényvédő szerek és hatóanyagok engedélyezése napjainkban már rettenetesen drága és hosszú, több éves folyamat, hiszen egy leendő növényvédő szernek egyre újabb és újabb szempontoknak kell megfelelnie.

Újra túlszaporodott a mezei pocok

2020. február 5. 05:41

A mezei pocok elleni védekezés akkor hatékony, ha rendszerbe foglalva, előrejelzésre és megelőzésre alapozva hajtják végre.

Papír csomagolóanyag, biológiai növényvédelem - példaértékű fejlesztési irány

2021. május 30. 05:39

A francia Savéol szövetkezet egy egész sor paradicsomban felhasználható peszticidmentes növényvédelmi megoldást kínál.

Káros a fán élő taplógomba?

2022. október 27. 04:37

Káros a fán élő taplógomba? A gomba kivágásával megszabadulhatunk tőle?