Növényvédelem

Mobilalkalmazás a fenntartható növényvédelmi megoldások kiválasztásához

Corteva Agriscience

Egy olyan új mobilalkalmazás vált elérhetővé, amely segíti a termelőket a növényvédelemben és abban, hogy alkalmazkodóképesebb és fenntarthatóbb mezőgazdasági termelési rendszereket alakítsanak ki.

A Corteva Agriscience által fejlesztett IPM Pro alkalmazás használatával – amely a Google Play®-ből és a Apple App Store®-ból is letölthető -, a termelők felmérhetik, hogy milyen hatással lehetnek a hasznos rovarokra és a beporzókra az olyan hatóanyagok, mint az Isoclast™ active, a Spinetoram, a spinozad és a metoxifenozid.

Az eszköz információt nyújt a Corteva rovarölő szereinek – köztük a Closer™, a Runner™, az Intrepid™, a Spintor™, a Tracer™, a Success™, a Delegate™ és az Exalt™- biztonságos használatához is.

Európa már most szigorúan szabályozza a növényvédő szerek használatát és figyelemmel kíséri, hogy azok miként hatnak a kártevőkre, a környezetre és a hasznos rovarokra – az IPM Pro alkalmazás éppen ezen a téren nyújt megnyugtató segítséget a gazdálkodók számára.

Az alkalmazásban a felhasználó kiválaszthat egy haszonnövényt, amely kapcsán részletes információkhoz juthat a releváns kártevőkről, hasznos rovarokról és beporzókról, valamint ezek kezelésére olyan javaslatokat és Corteva megoldásokat kínál az applikáció, amelyek hozzásegítik a gazdálkodókat a bőséges terméshez.

Például egy paradicsomtermesztő, aki a Corteva Agriscience szívó kártevők elleni új rovarölő szerét, a Closert használja, az alkalmazás segítségével megbecsülheti a termék hatását valamennyi kulcsfontosságú, hasznos rovarra és beporzóra.

Az alkalmazás kifejlesztése összhangban áll a Corteva Agriscience-nek az alkalmazkodóképesebb élelmiszerelőállítási rendszerről alkotott víziójával, ahogy azt a vállalat a 2030-ig szóló Fenntarthatósági Stratégiájában bemutatta. A Corteva elkötelezett aziránt, hogy megteremtse a beporzók és a vadvilág megfelelő élőhelyeinek feltételeit, és ahol szükséges, ott helyreállítsa és megóvja azokat – összhangban egy reális és bőséges élelmiszer-ellátással, amely képes kielégíteni a növekvő világ élelmiszer- és élelmezési igényét.

A vállalat 14 stratégiai célja, melyet az elkövetkezendő 10 évben szeretnének elérni, négy alappillérre épül: a mezőgazdasági termelők javát szolgáló célok; a termőföld javát szolgáló célok; a közösségek javát szolgáló célok, valamint a vállalat működésére vonatkozó célok. A célok tükrözik a Corteva vállalását, amely szerint több mint 10 millió hektáron növelik a biodiverzitást fenntartható gazdálkodási módszerek elterjesztésével és az élőhelyek megőrzésével.

A Corteva Agriscience elkötelezett amellett, hogy

  • növelje a biodiverzitást – a növények, állatok és mikroorganizmusok változatossága és változékonysága egy élőhelyen vagy egy ökoszisztémában kulcsfontosságú mind a gazdaságok egészséges működése, mind pedig a fenntarthatósági erőfeszítések szempontjából;
  • segítse a beporzók védelmét, amelyek meghatározó szerepet játszanak az egészséges növények termesztésében, amelyekből aztán élelmiszer, rost, étolaj, gyógyszer vagy más termék készül. A világ élelmiszer-termelésének egyharmada függ a beporzóktól, ezek védelme a Corteva Agriscience, mint a termelők és fogyasztók iránt elkötelezett társaság számára, prioritást élvez.

Sylvain Bedel, a Corteva Agriscience Rovarölő és Fonalféregölő szerek (INM) programjának vezetője elmondta: „Az IPM Pro egy kiváló eszköz, amely segítségével a gazdák pontosabb képet kaphatnak a kártevőkről és így célzottan alkalmazhatják ellenük a különböző termékeket. Ez is egy példa a Corteva azon elkötelezettségére, hogy úgy lássa el a termelőket különböző megoldásokkal, hogy közben csökkentse a rovarölő szerek használatának környezeti hatásait, ezzel megfelelve a fenntarthatóbb gazdálkodásra vonatkozó társadalmi elvárásoknak.

„A Corteva elkötelezetten segíti azokat a termelőket, akik egy fenntarthatóbb mezőgazdaságot szeretnének létrehozni, és ez az alkalmazás támogatni fogja őket a hasznos rovarok és beporzók megóvásában, amelyek oly fontosak az ökoszisztémánk számára.”

Ezen felül az IPM Pro letöltésével a termelőknek ingyenes hozzáférésük lesz az IPM Hatás-adatbázisához, amely a világ egyik legátfogóbb adatbázisa, és amely számos növényvédelmi molekulának a biológiai ágensekre és a beporzókra gyakorolt lehetséges mellékhatásait tartja nyilván.

A Corteva ezt az évi 500 euró értékű hozzáférést ehhez a hasznos adatbázishoz, ingyen kínálja a termelőknek az új mobilalkalmazás részeként.

Az IPM Pro alkalmazás letölthető a Google Play-ből és az Apple App Store-ból.

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Tasakospatkányok 24 óra alatt ástak életet a St. Helens-hegyen

2024. november 19. 16:10

Pontosabban: a tasakospatkányok a felszínre hozták a mikorrhiza gombákat, amelyek pedig a növények fejlődését gyorsították fel.

Átverés: nem mérgeznek a növényvédő szerek évi 385 millió embert

2024. november 18. 08:10

Egy tanulmányról, amely hivatkozási alap lett az egész világon, kiderült, hogy hamis állításokat fogalmaz meg a növényvédő szerekről.

Ezért érdemes kombinálni a biológiai és a hagyományos növényvédő szereket

2024. október 22. 18:10

Sok biológiai készítmény olyan folyamatokat támogat, amelyeket a növények természetes módon végeznek. Segíthetnek a teljesítmény fokozásában, az abiotikus stresszel, például a kedvezőtlen időjárással szembeni ellenállóképesség kialakításában.

Fokozódik a lisztharmat-rezisztencia a szőlőben

2024. október 16. 12:10

A szőlőben jelentkező lisztharmat rezisztenciája is egyre nagyobb gondot fog okozni a jövőben.

Mi károsítja a kőrisfák levelét?

2019. szeptember 21. 04:36

D. Edit kérdése: Kőrisfáim levelei összetekerednek, majd hervadnak, elhalnak. Mi okozhatja ezeket a tüneteket?

Inváziós kártevők: a keleti gyümölcsmoly

2019. március 19. 04:36

A karantén kártevőként számon tartott keleti gyümölcsmoly (Grapholitha molesta BUSCK) magyarországi megjelenését az 1960-as években jelezték először. A gyümölcsültetvények egyik legveszélyesebb kártevőjének tartott faj napjainkban is komoly gondot jelenthet megfelelő növényvédelem hiányában.

A káposzta növényvédelmének nehézségei

2018. július 31. 08:34

Mintegy 22 hektár különböző káposztaféle (fejes-, vörös-, kel-) növényvédelmi szakirányítójaként szeretném megosztani gyakorlati tapasztalataimat a káposztafélék növényvédelmének legfőbb nehézségeiről.

Együttműködési megállapodást írt alá a kamara és a Mezőgazdasági Repülők Érdekvédelmi Szövetsége

2019. szeptember 27. 08:02

Magyarországon a légi növényvédelemnek nagy hagyománya van, fontos technológiai eszköz a növénytermesztésben.