Növényvédelem

Új fermentáló üzemet épít növényvédő szerek gyártására a BASF

BASF

A biológiai és biotechnológiai növényvédő szerek portfóliójának megerősítése a cél a BASF-nél. Újabb, több millió eurós lépések történnek ehhez a ludwigshafeni gyártási folyamatok átalakításában.

A BASF megkezdte a biológiai és biotechnológiai alapú növényvédő szerek új fermentációs üzemének építését Ludwigshafenben. A gyár várhatóan 2025 második felében kezdi meg működését, és biológiai gombaölő szereket és biológiai vetőmagkezelő termékeket fog gyártani. A jelenlegi tervek alapján 30 embert foglalkoztatnak majd a termelésben, a logisztikában, a mérnöki és karbantartási munkákban.

Az üzemben olyan termékeket állítanak majd elő, amelyek többek között a biológiai gombaölő szerek és a biológiai csávázás terén értéket teremtenek a gazdálkodók számára. A tervek szerint a BASF e az üzemet az Inscalis® (egy gombatörzsből származó új rovarölő szer) fő alkotóelemének előállítására is használni fogja.

Az üzem mikroorganizmusok segítségével alakítja majd át a megújuló nyersanyagokat, például a glükózt a kívánt termékké – ezt az eljárást nevezzük fermentációnak.

Úgy látjuk, hogy egyre nő a kereslet a biológiai növényvédő szerek iránt. Ez a beruházás egy fontos lépést jelent egy még erősebb és versenyképesebb portfólió kialakításában ezen a területen. A fermentáció ráadásul egy olyan, kifejezetten rugalmas technológia, amellyel a jövőben még több innovatív, biotechnológiai eredetű terméket tudunk majd a piacra vinni

– mondta Marko Grozdanovic, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális stratégiai marketingért felelős vezető alelnöke.

Ez a fejlesztés a ludwigshafeni gyártelepünkön végzett gyártást illetően egy újabb lépés a megújuló nyersanyagokon alapuló, alacsonyabb energiaintenzitású, innovatív gyártási folyamatokra való átállásban

– mondta Christian Aucoin, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális működésért felelős vezető alelnöke.

A telephely kiváló infrastruktúrájának, a már meglévő, nagy teljesítményű termelési szervezetbe való integrációnak és a közeli kutatási egységek, például a fehér biotechnológiában kutatást végző White Biotechnology, jelenléte miatt kiváló szinergiákat kínál.”

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bővül a megfigyelő hálózat: pontosabb növényvédelmi előrejelzés

2025. április 3. 13:10

Tovább bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos megfigyelő hálózata, amely a kártevők elleni hatékony védekezést segíti.

Kérdőív a növényvédelemről - ossza meg tapasztalatait!

2025. március 30. 08:10

Egy most induló országos kérdőív a hazai kiskert-tulajdonosok és mezőgazdasági termelők növényvédelmi szokásait térképezi fel.

Bővül a drónnal kijuttatható növényvédő szerek köre

2025. március 27. 14:10

Már egy gombaölő szer is kijuttatható Magyarországon pilóta nélküli légi járművel. Engedélyt kapott az Amistar Sun 325 SC.

Növényvédelmi drónpilótaképzés: egyre nagyobb az érdeklődés

2025. március 23. 08:10

Egyre népszerűbb a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése.

Pontos® – az őszi búza és az őszi árpa új őszi gyomirtó szere

2021. augusztus 26. 04:36

Az őszi búza és az őszi árpa őszi gyomirtása viszonylag rövid múltra tekint vissza, mivel a gyomszabályozás ezen módja valamikor csupán a 2000-es évek elején indult el Magyarországon. Az akkor még „idegennek” tekintett technológia azóta folyamatosan terjed, és egyre népszerűbb a termelők körében.

Kémiai kísérletek otthon – Webalkalmazás iskolásoknak

2022. július 21. 12:03

A BASF magyarországi vállalata oktatási célú ingyenes webalkalmazást indított valós kémiai kísérletek otthoni elvégzéséhez.

Repce gyomirtás biztonságosan

2021. augusztus 25. 04:50

A repce termesztés egyik legfontosabb alapköve a sikeres gyomirtás elvégzése, hiszen alapvető fontosságú, hogy a repce növényünkkel együtt csírázó és azonos talajmélységből vizet, valamint tápanyagokat felvevő gyomok jelentette konkurenciát minél előbb megszüntessük.

A fenntartható mezőgazdaság záloga a digitalizáció, az innováció és a megfelelő szabályozó környezet

2018. november 20. 11:47

Az innováció fontos a fenntartható mezőgazdaság eléréséhez, a gazdaság új életre keltéséhez és a fenntarthatósághoz.