Növényvédelem

Új fermentáló üzemet épít növényvédő szerek gyártására a BASF

BASF

A biológiai és biotechnológiai növényvédő szerek portfóliójának megerősítése a cél a BASF-nél. Újabb, több millió eurós lépések történnek ehhez a ludwigshafeni gyártási folyamatok átalakításában.

A BASF megkezdte a biológiai és biotechnológiai alapú növényvédő szerek új fermentációs üzemének építését Ludwigshafenben. A gyár várhatóan 2025 második felében kezdi meg működését, és biológiai gombaölő szereket és biológiai vetőmagkezelő termékeket fog gyártani. A jelenlegi tervek alapján 30 embert foglalkoztatnak majd a termelésben, a logisztikában, a mérnöki és karbantartási munkákban.

Az üzemben olyan termékeket állítanak majd elő, amelyek többek között a biológiai gombaölő szerek és a biológiai csávázás terén értéket teremtenek a gazdálkodók számára. A tervek szerint a BASF e az üzemet az Inscalis® (egy gombatörzsből származó új rovarölő szer) fő alkotóelemének előállítására is használni fogja.

Az üzem mikroorganizmusok segítségével alakítja majd át a megújuló nyersanyagokat, például a glükózt a kívánt termékké – ezt az eljárást nevezzük fermentációnak.

Úgy látjuk, hogy egyre nő a kereslet a biológiai növényvédő szerek iránt. Ez a beruházás egy fontos lépést jelent egy még erősebb és versenyképesebb portfólió kialakításában ezen a területen. A fermentáció ráadásul egy olyan, kifejezetten rugalmas technológia, amellyel a jövőben még több innovatív, biotechnológiai eredetű terméket tudunk majd a piacra vinni

– mondta Marko Grozdanovic, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális stratégiai marketingért felelős vezető alelnöke.

Ez a fejlesztés a ludwigshafeni gyártelepünkön végzett gyártást illetően egy újabb lépés a megújuló nyersanyagokon alapuló, alacsonyabb energiaintenzitású, innovatív gyártási folyamatokra való átállásban

– mondta Christian Aucoin, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális működésért felelős vezető alelnöke.

A telephely kiváló infrastruktúrájának, a már meglévő, nagy teljesítményű termelési szervezetbe való integrációnak és a közeli kutatási egységek, például a fehér biotechnológiában kutatást végző White Biotechnology, jelenléte miatt kiváló szinergiákat kínál.”

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A cirok gyomirtásának kihívásai + videó

2025. június 27. 16:10

A cirok növényvédelmi kihívásainak zömét a gyommentesítés képezi. Soron következő videónkban ezt a témakört járjuk körbe - A tábla széléről.

EFSA: biztonságos szinten a növényvédőszer-maradékok

2025. június 16. 13:10

Az EFSA 2023-as adatai szerint az EU-ban a legtöbb élelmiszerben kimutatható maradékok szintje biztonságos.

Növényvédelmi szakmérnöki képzés a MATE Georgikon Campusán, Keszthelyen, a Balaton fővárosában

2025. május 13. 17:16

A növényvédelmi szakmérnöki szakirányú továbbképzési szak képzési helyszíne a 228 éves keszthelyi Georgikon.

Bővül a megfigyelő hálózat: pontosabb növényvédelmi előrejelzés

2025. április 3. 13:10

Tovább bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos megfigyelő hálózata, amely a kártevők elleni hatékony védekezést segíti.

Repcevetőmag-üzletággal bővült a BASF

2018. szeptember 20. 13:02

A BASF az akvizíció révén a világ egyik legjelentősebb vetőmagvállalatává, a világ legnagyobb repcevetőmagos cégévé vált.

Technológiai tanácsok a napraforgó gyomirtásához

2019. május 10. 03:33

Az állománypermetezések akkor a leghatékonyabbak, ha a gyomnövények 2-4 leveles állapotban vannak.

xarvio™ CONNECT – Új eszköz a gépterminálok közti gyors, biztonságos és zökkenőmentes adatcseréhez

2021. június 14. 06:01

A BASF Digital Farming GmbH bemutatja a xarvio™ CONNECT elnevezésű új, hordozható hardvereszközt, amely a xarvio FIELD MANAGER és a gépterminálok közötti gyors, biztonságos és zökkenőmentes adatcserét segíti elő. Az innovatív megoldást Ausztria, Franciaország, Németország, Magyarország, Lengyelország, Ukrajna és az Egyesült Királyság területén kiválasztott gazdálkodók próbálják ki.

BASF Digital Farming és Pessl együttműködés: a cél a gyümölcs- és zöldségtermesztés fellendítése

2021. május 28. 06:37

Az együttműködés keretén belüli első projekt egy átfogó kártevőfigyelő és -modellező rendszer kifejlesztésére összpontosít szőlőfajták és almatermésű növények számára