27℃ 15℃
június 13. Antal, Anett
Növényvédelem
Fizetett tartalom

Revycare®: a jövő kihívásaira fejlesztve, a ma gazdáinak!

BASF Hungária Kft.

A BASF folyamatos fejlesztői kutatói munkájának eredményeként több jelentős, mérföldkőnek számító fungicid-hatóanyagot fedezett fel, amelyeket a gazdálkodók nagy területen használtak, illetve jelenleg is használnak. Néhányat megemlítve: epoxikonazol, metkonazol, piraklostrobin, boszkalid, Xemium®. Idén jelenik meg a BASF legújabb fejlesztésű azol-hatóanyaga, a mefentriflukonazol, amelynek kereskedelmi márkaneve a Reyvsol®. Ez a Revycare® kalászos-gombaölőszerben, piraklostrobinnal gyári kombinációban kerül forgalomba.

A mefentriflukonazol (Revysol®) hatóanyagra jellemző, hogy eltérő molekula formákat képes felvenni, így jobban hozzáidomul a kórokozó célenziméhez, erősebben kötődik hozzá, mint a többi azol-hatóanyag. A piraklostrobin jól ismert és bevált strobilurin-hatóanyag, a gazdák már korábban megismerték a Priaxor® és Opera® New gombaölő szerekben. A Revycare® a piacvezető Tango® Star méltó utódja, sok tekintetben tudásában magasabb szintet képvisel,de hasonló hektárköltségen lesz elérhető (Revycare® 0,75 l/ha dózisa összehasonlítva a Tango® Star 1,0 l/ha dózisával). Minden kalászos kultúrában engedélyezett, rugalmasan felhasználható a korai levélbetegségek ellen, a zászlóslevél védelmére és a kalászfuzáriózis ellen is.

Egyedülálló formuláció

A kutatómérnökök a mefentriflukonazol (Revysol®) felfedezése során speciális formulációt fejlesztettek ki, aminek köszönhetően a hatóanyagok képessé válnak nagyon gyorsan a növény belsejébe szívódni, a sejtközötti járatokba jutni. Az összes mefentriflukonazol (Revysol®) tartalmú készítmény, így a Revycare® is ebben a formulációban kerül forgalomba.

Eltérő kórtani helyzetekben felhasználható

A Revycare® kipermetezése után a felszívódott mefentriflukonazol (Revysol®) molekulák a növény belsejében kis raktárakat hoznak létre, és innen a hatóanyag folyamatosan és hosszú ideig áramlik szét, védelemben részesítve az egész levélfelületet. Kiegészítve a piraklostrobin strobilurinokra jellemző hatástartamával, a Revycare® hosszú ideig tartó hatással bír, ezért alkalmas a fertőzés megkezdése előtti preventív védekezésre.

A gyors növénybejutás eredményeképpen a Revycare® a permetezés után szinte azonnal munkába áll, a hatóanyagok rövid időn belül a növény sejtközötti járataiba jutnak, közel a kórokozókhoz, így kimagasló a gyógyító hatása. Megcsúszott kezelés esetén, a már fertőzött állomány permetezésekor is támaszkodhatunk hatékonyságára.

Védett az időjárás káros hatásaival szemben

Az azol-hatóanyagok 10 ºC alatt korlátozottan képesek az életműködésükben lelassult növénybe szívódni, ilyen esetben gyengébb a hatékonyságuk. Az egyedülálló formuláció miatt a Revycare® hideg időben is, a hagyományos azolokhoz képest nagyobb mennyiségben jut a növénybe. Kitűnő megoldás a kora tavaszi védekezésre, a hidegtűrő kórokozók elleni védelemben.

Mivel pillanatok alatt beszívódik a növény sejtközötti járataiba, permetezés után rövid ideig marad a növény felületén, ezért kevésbé kitett a napfény káros UV-sugárzásának, kiemelkedő az esőállósága.

A hazai kísérletek eredményeit figyelembevéve és a termék tulajdonságai alapján a Revycare® felhasználási javaslata a következő:

Az új kalászos-gombaölőszerben, a Revycare®-ben a BASF több évtizedes szakmai tudása és megbízhatósága testesül meg. A teljesen új fejlesztésű azol-hatóanyag, a mefentriflukonazol (Revysol®) és a már jól ismert piraklostrobin gyári kombinációja, speciális formulációban. Hatásos a levélbetegségek, a kalászfuzáriózis ellen, mindegyik kalászos növényben engedélyezett. Egyedülálló gyógyító hatással, széles hatásspektrummal, hosszú hatástartammal rendelkezik. Különböző kórtani helyzetekben hatékony, eltérő időjárási körülmények között használható. Rugalmas alkalmazhatósága, biztos gombaölő hatása miatt használata során hatékonyabb lesz a gazdálkodás, nyereségesebb lesz a termelés.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Figyelem: a sárgarozsda gondot okozhat + videó

2025. június 13. 16:10

Az idei évben nem volt jellemző a sárgarozsda jelenléte. Vannak bizonyos hosszú tenyészidejű gabonák, ahol azonban gondot okozhat!

A vadgesztenyelevél-aknázómoly elleni védekezés + videó

2025. június 11. 16:10

A vadgesztenyelevél-aknázómoly jelentős közterületi növényvédelmi kihívás napjainkban is. A védekezés lehetőségeiről beszélgetünk Zsigó György növényorvossal.

Indokolt a védekezés lisztharmat ellen, de érdemes lehet várni + videó

2025. június 9. 16:10

A gabonalisztharmat már hetekkel ezelőtt is jelen volt az őszi búzában, ugyanakkor lehet, hogy érdemes megvárni a kalászvédelmet...

A kalászosok utolsó növényvédelmi kihívásai

2025. június 9. 08:10

Aratás előtt is támadnak: levéltetvek, szipolyok és rozsda keseríthetik meg a kalászosok végét – de nem mindig éri meg védekezni.

A xarvio™ 2020-ban új FIELD MANAGER funkciókat vezet be

2020. február 19. 14:02

Magyarországon 2019 végéig 1225 felhasználó mintegy 78.000 hektáron használta a xarvio FIELD MANAGER alkalmazást, ami elősegítette, hogy jobban megtérüljenek a gazdálkodók beruházásai a földeken.

Nem lát javulást a BASF a piacon

2020. július 31. 12:02

Mind a 226 millió eurós EBIT, azaz kamatfizetés és adózás előtti eredmény, mind pedig a 12,68 milliárd eurós bevétel az előzetes eredménynek megfelelően alakult.

Hatékony kukorica gyomirtás, még az évelő gyomokkal szemben is

2019. május 9. 14:17

Az idei évben érdemes olyan gyomirtó szert választanunk a kukorica gyommentesítésére, amely jól boldogul a magról kelő és évelő gyomnövényekkel, ugyanakkor lehetőség szerint tartamhatással is bír és a csapadék megérkezése után kelő új gyomhullám ellen is védelmet nyújtson.

Heti Fórum: Beszéljünk a búza és árpa levélbetegségeiről! II. rész

2021. február 17. 07:38

Az áttelelő gabonatáblák fejtrágyázását követően a betegségekre siklik a gazda szeme. A különböző levélfoltosságok, a rozsdák várható megjelenésére a csapadékos időjárás miatt is érdemes felkészülni. Milyen hatóanyagokkal tudnak a termelők védekezni ezek ellen? Mit kell megfontolni a megfelelő szer kiválasztásánál?