Az elmúlt hét kereskedése jellemzően pluszokat hozott az agrárpiacokon. Párizsban a repce csaknem hét százalékos drágulása emelkedik ki, de a malmi búza kurzusa is 2,6 százalékot szedett magára, árnyalja az összképet, hogy a kukorica öt kereskedési nap alatt 0,8 százalékot vesztett értékéből. Londonban a takarmánybúza ára 0,9 százalékkal emelkedett. Chicagóban a búza 0,1 százalékkal, a kukorica 1,2 százalékkal, a szójabab 2,1 százalékkal, a repce pedig 3,3 százalékkal drágult.
Egy tonna búza a nem túl jelentős 0,1 százalékos drágulás után 242,36 dollárba került. A kukorica tonnájáért 216,18 dollárt adtak a jó egy százalékos plusz után. A szójabab 517,31 dolláros tonnánkénti kurzusa jó két százalékos heti drágulás után alakult ki. Legjobban a repce kurzusa lőtt ki a fontosabb agrártermékek közül a tengerentúlon, a tonnánkénti 352,38 dolláros árszint több mint 3 százalékos kurzusemelkedést jelentett.
A kereskedők az árak emelkedése ellenére azt mondták, hogy az export-aktivitások hiánya ezen a héten visszafogta az árak emelkedését, még akkor is, ha a kínai vevők a Holdújév ünnepségét követően tértek vissza a piacra.
A szójabab február utolsó hetében a kilencedik egymást követő havi nyereséget hozta, az egyre csökkenő amerikai készletadatok és az eső miatt lassabb brazil termésbetakarítás hatására. Továbbá bizonytalanságot okozott az erőteljes kínai kereslet kielégítésére vonatkozó rendelkezésre állás kérdése. Nem tudni még pontosan milyen igényekkel lép majd fel az ázsiai ország. Kínában a szójabab-feldolgozók várhatóan visszaszorítják az aktivitást a brazil betakarítás késése miatt, közben az afrikai sertéspestis újabb esetei is aggodalomra adnak okot a takarmányigényekkel kapcsolatban.
Sok elemző és kereskedő továbbra is úgy látja, hogy a globális ellátási feszültségek támogatják a gabonaárakat.
A kevésbé figyelt termékek közül a cukor ára 7,2 százalékkal zuhant és a szójaliszt is 0,6 százalékkal ért kevesebbet péntekre. A többi kurzus azonban felfelé változott. A kávé 7,8 százalékkal, a szójaolaj 6,7 százalékkal, a zab 4,5 százalékkal, a kakaó 3,1 százalékkal, a narancslé 2 százalékkal, a rizs pedig 1,4 százalékkal került többe.
Európában is a vevők uralták a piacot. A repce 30 eurós, azaz 6,5 százalékos tonnánkénti heti ralija 491,5 eurós tonnánkénti árszintet eredményezett. A malmi búza 6,25 euróval, azaz 2,6 százalékkal a 245 euró/tonnás szintig menetelt. A kukorica ezzel szemben 1,75 eurós tonnánkénti mínuszon volt túl és a 0,8 százalékos lejtmenet után 226,25 eurót adtak egy tonnáéért Párizsban. A takarmánybúza árszintje Londonban 1,9 angol fonttal, azaz 0,9 százalékkal a 207,4 angol fontos szintig emelkedett.