Chicagóban a búza ára 1,4 százalékkal emelkedett, a kukorica ára 0,9 százalékkal került feljebb, a szójabab viszont 0,3 százalékot vesztett értékéből. Európában mind a négy kiemelten fontos agrártermék ára, így a malmi búzáé, a repcéé, a kukoricáé és a takarmánybúzáé is erősödött.
A kukorica jegyzésára azért emelkedett a szakértők szerint Chicagóban, mert az Egyesült Államok közép-nyugati részén zajló viharok károsították az Iowa északi részén található kukoricatermesztő vidékeket. A szójabab közben szintén időjárási okok miatt került kevesebbe. A Mexikói-öböl felől érkező viharok pont a szükséges csapadékot biztosíthatják a földeken, ellensúlyozva az erős exportkereslet hatásait. A búza drágulásában szintén az időjárás játszott szerepet, problémák merülhetnek fel az argentin búzával kapcsolatban, amely a globális exportpiacon a legfontosabb versenytársa az amerikai termékeknek. Oroszország közben javította betakarítási kilátásait.
Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) adatai szerint az exportőrök 405 ezer tonna idei termésű kukoricát és 400 ezer tonna, szintén idei termésből való szójababot adtak el kínai vásárlóknak. Emellett 368 ezer tonna szójababot ismeretlen rendeltetési helyre értékesítettek, többnyire az ilyen üzletek mögött is kínai vevők állnak a piaci vélekedések szerint.
Európában jó hangulatú volt a kereskedés mind a négy kiemelt termék kurzusa felfelé ment. Egy tonna malmi búzáért 5 euróval adtak többet tonnánként, ami szokatlanul jelenetős áremelkedést jelent. Összesen 16 789 üzletet kötöttek szeptemberre, ami enyhén átlag feletti forgalomnak felel meg. Decemberre igazán kiemelkedő érdeklődést tanúsítottak a kereskedők, 36 136 üzletet kötöttek, erre a határidőre 2,5 euróval a 183,75 euró/tonnás szintig emelkedett a kurzus. A repce ára 25 eurócenttel a tonnánkénti 379,75 euróig kúszott fel. A kukoricáért 1 euróval adtak többet tonnánként és 167 euró/tonnás árszint alakult ki. A takarmánybúza jegyzésára 2,1 eurót szedett magára és tonnánként 166,25 eurón hagyta el a parkettet.