Nem volt határozott iránya a csütörtöki kereskedésnek a terménypiacokon. Chicagóban a búza 0,1 százalékkal, a szójabab pedig 1 százalékkal került többe, mint előző nap. Ezzel szemben a kukorica 1 százalékkal, a repce pedig 0,5 százalékkal lett olcsóbb. Európában a malmi búza, a kukorica árcsökkenéssel, a repce és a takarmánybúza kurzusa pedig árnövekedéssel fejezte be a napot.
A chicagói szójabab és búza határidős jegyzésárai emelkedtek csütörtökön, amit a dollár gyengülése okozott, miután az amerikai jegybank az infláció visszaszorítása érdekében tett lépéseket, valamint a fő exportzónákból vegyes terméskilátásokról érkeztek hírek.
A dollárindex a legalacsonyabb szintre zuhant tavaly április óta, miután Jerome Powell Fed-elnök szerdán kijelentette, hogy „megindult a dezinflációs folyamat”.
„Az áraknak jót tesz a dollár gyengülése, miután a Fed mérsékelt beszédet mondott a korlátozó monetáris politika lehetséges végéről”
– emelte ki az Agritel tanácsadó cég.
Argentínában a kereskedők a közelmúltbeli esőzések potenciális előnyeit a következő héten várható meleg, száraz időjárással szemben vették figyelembe.
Ezzel szemben az előrejelzések továbbra is rekord szójababtermést prognosztizálnak Brazíliában. A StoneX brókercég kismértékben, 154,2 millió tonnára emelte a brazil szójatermésre vonatkozó előrejelzését.
A gabonapiacokon az aszály sújtotta amerikai búza és a háború sújtotta ukrajnai termősávok bizonytalan termelési kilátásait is értékelték.
A keresleti oldalon a kereskedők az Egyiptom által kiírt búzaimport-tender eredményét várták, az orosz búza versenyképességét szemléltető első ajánlatokkal.
A kereskedők a nemzetközi keresletről is tájékoztatást kapnak majd csütörtökön az USA heti exportértékesítéseiből.
Európában a malmi búza 2,25 eurós mínusz után 283 euróba, a kukorica 1 eurós árcsökkenést követően 275,75 euróba, a repce 3,25 eurós megugrás hatására 544,25 euróba, a takarmánybúza pedig 2,05 angol fontos plusz után 229,25 angol fontba került tonnánként a következő határidőre.