Vegyesen alakultak az agrárpiaci árak múlt héten és alapvetően nem voltak túl nagy mozgások, de két termék árváltozása meghaladta az egy százalékos értéket. Párizsban a kukorica kurzusa 5,1 százalékkal lőtt ki, míg Londonban a repce értéke 3,2 százalékkal csökkent. Párizsban a malmi búza 7 százalékos, a repce pedig 0,9 százalékos mínusszal fejezte be a napot. Chicagóban a búza kurzusa 0,9 százalékkal csökkent. A kukorica 0,9 százalékkal, a szójabab 0,6 százalékkal, a repce pedig 0,8 százalékkal drágult.
A tengerentúlon a búza a csaknem egy százalékos mínusz után 244 dollárba került tonnánként. A kukorica ára 258,22 dollár volt tonnánként az enyhe heti drágulás után. A szójabab 561,6 dollárba került tonnánként a jó fél százalékos plusz után. A repcéért 392,42 dollárt adtak a piacon. A tengerentúlon hétfőn nem nyitnak ki a piacok, így az árutőzsde sem.
A kukorica határidői a múlt héten rendkívül változatosan alakultak a híresztelések miatt, amelyek szerint a kínaiak törölték az ótermésű növényekre szóló megrendeléseiket, bár az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma csütörtökön több mint 5,6 millió tonna eladását erősítette meg az új termésű kukoricából kínai vevők részére.
Mivel a kukorica- és szójabab-készletek továbbra is szűkösek, Joe Vaclavik, a Standard Grain elnöke szerint a kereskedők továbbra is az időjárásra és a nyári hozamokra koncentrálnak. „Egyszerűen nincs sok hibázási lehetőségünk a mérlegben” – mondta. „Az időjárás és a hozam azonban még mindig hatalmas ismeretlen a képletben.”
A termesztési körülmények továbbra is kedvezőek az Egyesült Államok középnyugati vidékeinek nagy részében, bár egy hidegfront söpört végig az Egyesült Államok síkságának északi részén és a kukoricaövön, ami fenyegette a tavaszi búzát, valamint a nemrég vetett kukoricát. „Ez leginkább a búzára hathat, de a kukorica és a szójabab egy része kissé károsodhatott ettől” – mondta Chuck Shelby, a Risk Management Commodities elnöke.
A kevésbé követett agrártermékek ára a szójaliszt és a kakaó kivételével emelkedett. A szójaliszt 0,7 százalékkal, a kakaó pedig 1,9 százalékkal lett olcsóbb egy hét alatt. Ugyanekkor a zab 6,4 százalékkal, a rozs 0,9 százalékkal, a szójaolaj 0,8 százalékkal, a cukor 4,2 százalékkal, a kávé 7,9 százalékkal, a narancslé pedig 0,4 százalékkal drágult.
Európában a kukorica az alapos árnövekedés után 267,75 euróba került tonnánként. A többi főbb termék ára mérséklődött, a malmi búza 211,25 euróba, a repce 519,75 euróba, a takarmánybúza pedig 195 angol fontba került tonnánként.