Terményárak

Zuhantak az árak a fekete-tengeri hosszabbítás hírére

Agrofórum Online

Továbbra is csökkennek az árak a terménypiacokon. Chicagóban a búza 3,4 százalékkal, a kukorica 3,2 százalékkal, a szójabab 2,3 százalékkal, a repce pedig 0,2 százalékkal lett olcsóbb. Európában is mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is mínuszban zárt.

A fekete-tengeri megállapodás meghosszabbítása, a kedvező időjárási előrejelzések és kínai megrendelések felmondása volt az a kombináció, amely sokkal gyengébb árakat okozott – mondta Jim Warren, a CHS Hedging árutőzsdei brókere.

Az amerikai vetési munkálatok befejezésére és a korai termésfejlődésre vonatkozó kedvező időjárási előrejelzések, valamint a gabonafélék általános kockázatmentes kereskedési napja új mélypontot eredményezett a szójabab határidős ügyleteiben. A búza árát tartotta valamelyest az őszi búza állapotfelmérésének eredménye. A kukorica csökkenése tovább fokozta az általános nyomást a piacon. A júliusi búza kurzusa lejjebb fordult a kereskedési nap eleji tekintélyes nyereségét követően”

– vélekedett Jim Warren.

Arlan Suderman, a StoneX vezető nyersanyagpiaci közgazdásza szerint „Oroszország megerősítése, hogy az ukrajnai gabonakezdeményezést további 60 nappal meghosszabbítják, ez tovább növelte a grafikonhoz kapcsolódó eladási nyomást, amikor a kereskedők jelentősen csökkentik a kukorica, a szójabab és a chicagói búza árait.”

A Stewart-Peterson Inc. Grain Market Insider hírlevele arról számolt be, hogy a búza állapotfelmérést végző úgynevezett túra első napi termésbecslése a legrosszabb adatot tartalmazza a turné 2003-as kezdete óta.

Naomi Blohm, a Total Farm Marketing vezető piaci tanácsadója szerint a terményárak idei mozgása eddig leginkább a 2013-as mintákhoz hasonlítanak, és ha ez a tendencia folytatódik, a következő néhány hétben rövid áremelkedés következhet be a kukorica és a szójabab esetében.

Európában a malmi búza 9 eurós mínusz után 225,5 euróba, a kukorica 7,5 eurós árcsökkenést követően 219,25 euróba, a repce 12,25 eurós lejtmenet hatására 396,5 euróba, a takarmánybúza pedig 4,75 angol fontos mínusz után 181,85 angol fontba került tonnánként a következő határidőre.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Esetleges béketárgyalások előtti támadásokat áraz a piac

2024. november 21. 07:40

Európában a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt, miközben a repce olcsóbb lett.

Ukrajna először lőtt ki nagy hatótávolságú rakétákat Oroszországra, és ez felhúzta a búza árát

2024. november 20. 07:40

Európában a malmi búza stagnált, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa viszont mínuszban zárt.

Kilőtt a búza ára Biden lépése miatt

2024. november 19. 07:40

Európában mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt.

Négy mínuszos nap után drágult a búza

2024. november 16. 07:10

Európában mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt.

Az orosz bizonytalanság és a kínai kereslet növelte az árakat

2023. március 25. 07:37

Európában mind a négy kiemelt agártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt.

Öt napja esik a búza ára

2020. november 1. 06:38

Európában a vevők uralták a piacot és az elmúlt napok esései után jó hangulatban telt a kereskedési nap. A malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is emelkedett.

Veszélyes kártevők: Repcedarázs

2019. szeptember 20. 04:36

A repcedarázs elleni sikeres védekezés kulcsa a kártevő helyes, több szempontot mérlegelő előrejelzése, a gyakori táblabejárás és az időben elvégzett kezelés.

Tizennégy hónapos csúcson a kukorica ára

2020. október 28. 06:28

A kukorica árának tartós emelkedését szilárd kereslet támasztja alá, az Egyesült Államok az exportpiac fő szállítója, és ez várhatóan 2021-ig így is marad.