24℃ 12℃
május 1. Fülöp, Jakab, Zsaklin, Jefte, József
Zöldség-Gyümölcs

India, Mexikó és Kína a legnagyobb citromtermesztők

Agrofórum Online

India a legnagyobb citromtermesztő ország a Földön, Mexikó a második, a harmadik helyet pedig Kína szerezte meg a rangsorban.

Egy év alatt 3,48 millió tonna citromot termesztettek Indiában, amely első ebben a rangsorban a világon. A citromtermelői világranglista dobogójára Mexikó és Kína fért még fel 2,7 millió és 2,66 millió tonnával. Argentína negyedik 1,9 millió tonnával, Brazília pedig ötödik 1,51 millió tonnával – derült ki az Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO 2019-es évre vonatkozó adataiból, amelyek alapján a Maps of Countries Instagram-oldal készített infografikát. A TOP 10 mezőnyének második felében már egyik országnak sem sikerült elérnie az egymillió tonnás termelési szintet. Ebbe a mezőnybe Törökország, az Európai Unió tagországai közül a legtöbb citromot termelő Spanyolország 885 ezer tonnával, az Egyesült Államok, Dél-Afrika és Irán fért még be.

TOP 10 citromtermelő ország (tonna)

A legtöbb citromot exportáló ország a termelők közt második Mexikó, amely több mint 766 ezer tonnát ad el külföldi vevőknek. Második Spanyolország 740 ezer tonnával. A harmadik helyen Törökország áll 471 ezer tonnával, őket Dél-Afrika követi 350 ezer tonnával. Az exportlistán az ötödik helyen álló Argentína 232 ezer tonna citromot értékesít külföldön. Az exportlista TOP 10-mezőny második felében Hollandia, az Egyesült Államok, Brazília, Egyiptom és Chile található. Hollandia importból exportálja tovább a 214 ezer tonnás mennyiséget, amellyel a listán szerepel.

A legtöbb citromot importáló ország tízes listáján az Egyesült Államok az első 793 ezer tonnával. Hollandiában a második legnagyobb a behozatal 254 ezer tonnával, majd Oroszország következik 226 ezer tonnával. Ezután jön Németország 212 ezer tonnás importtal. Az ötödik helyen Franciaország áll 163 ezer tonnás citrom-behozatallal. Az importlista 6-10 helyein az Egyesült Királyság, Irak, Olaszország, Szaúd-Arábia és Kanada sorrend alakult ki 2019-ben a FAO adatai szerint.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Torma: a húsvéti asztal elengedhetetlen kísérője

2025. április 20. 16:10

Magyarország a tormatermesztés egyik európai nagyhatalma. Évente mintegy 10-11 ezer tonna tormát takarítanak be közel 1250 hektárról​.

DélKerTÉSZ: klímavédelem technológiai fejlesztésekkel

2025. április 4. 11:10

A klímaváltozás hatása már közvetlenül érezhető a magyar zöldségtermesztésben, derül ki a DélKerTÉSZ 2024-es beszámolójából.

Március 25. – Magyar gyümölcs tájfajták napja

2025. március 21. 12:00

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe alkalmából a hazai őshonos gyümölcsfajták megőrzésének fontosságárára hívják fel a figyelmet.

Kilónként 72 forint a sárgarépa termelői ára Hollandiában

2025. február 28. 11:10

A domináns termelői árszint 17-18 eurócent körül van, és ez a szint az elmúlt hetekben meglehetősen stabil maradt.

A távol-keleti exportból élő cégek isszák meg a sertéspestis levét

2018. május 15. 07:15

A megoldás egyértelműen a fejlesztés, azok a beruházások, amelyek jelentősen javítják a hatékonyságot, és magas szinten biztosítják az állategészségügyi feltételeket.

Csökken a paradicsom iránti kereslet

2024. február 2. 14:40

Míg egyes területek még helyi szinten sem termelnek eleget, addig mások egész Európában és azon túl is megtöltik az étkezőasztalokat – így vélekedik Giuseppe Morreale, a Naturé szicíliai kereskedője.

Magyar sertéshúsexportról tárgyalt a japán agrártárca képviselője Budapesten

2019. július 5. 17:33

Magyarország az első uniós tagállam, amely megállapodott Japánnal a regionalizációról, az egyezség azonban még csak a baromfihúsra terjed ki, a sertésre nem.

Az élelmiszerek kivitele nőtt, behozatala csökkent júniusban

2024. szeptember 14. 16:10

Jelentősen nőtt az export, elsősorban gabonafélékből, és csökkent az import, főleg zöldség-gyümölcsből. A termék-külkereskedelmi egyenleg romlott.