Gyümölcsöseinkben továbbra is tart a gyümölcsmoly lepkék intenzív rajzása. Most is erős az almamoly, a szilvamoly, a barackmoly és a keleti gyümölcsmoly imágók repülése a feromon csapdákba.
A folyamatos rajzás alapján indokolt a 10-12 naponkénti rovarölő szeres permetezés a molykártétel elkerülése érdekében.
Ismét található a csapdákban levélaknázó, illetve sodrómoly, ezért erre is figyelemmel kell lenni a védekezés során. A klimatikus körülmények igen kedvezőek a lisztharmat és varasodás kórokozói számára is, ezért csak a kombinált védekezések vezetnek eredményre.
Az almafa vértetű intenzív terjedése már elérte a lombkorona magasabb részeit is, melyet a hajtásokon látható vattacsomó jelez. A vattabevonat védelmében szívogató kártevő hatására a hajtáson rákosodó sebek jelentkeznek. A lombkorona nyitottsága most még lehetővé teszi a hatékony védekezést, de ehhez a gyümölcsfa méretéhez kell igazítani a növényvédő szer dózisát.
A letermett szamóca lombozatát most érdemes eltávolítani, hogy új, egészséges leveleket hajtson. Ezzel a radikális művelettel nemcsak az idős, beteg levelektől szabadítjuk meg a növényt, de serkentjük a virágrügyek differenciálódását is. Egyúttal töltsük fel a szamócaágyás tápanyag készletét is, de csak klórmentes műtrágyát használjunk, a növény érzékenysége miatt.
Folytatni kell a szőlő intenzív védelmét, mert a növény minden kórokozója számára kedvezőek a fertőzési feltételek, sőt a védekezés elmaradása előidézheti egy járvány kezdetét is.
A kórokozók kiváló fertőzési feltételei mellett ismét rajzik a tarka szőlőmoly, ezért a védekezése tervezése során vegyék ezt is figyelembe.
Országszerte rengeteg a lombozatától megfosztott buxus bokor. A károkat a selyemfényű puszpángmoly áttelelő hernyói okozták.
Most a lepke ismét rajzik, ezért készüljenek fel a nyári nemzedék elleni védekezésre, mely csak akkor lesz hatásos, ha a permetlé bejut a bokrok belsejébe, mert a hernyók mindig ott kezdik a levelek megrágását.