Könnyebben kezelhető lett a Bauer népszerű csévélődobos öntözője, és a jól ismert FAN szeparátorok is komplett felügyeleti rendszert kaptak. Mindezt az AGROmashEXPO és AgrárgépShow kiállításon tudtam meg a Bauer Hungária Kft. standján, ahol Facebook élő adásban a hígtárgya-tárolók szintmérése alkalmas ultrahangos érzékelőt is kipróbálhattam.
Kezelőbarát és praktikus öntöződob
A Bauer Rainstar csévélődobos öntözőberendezéseket a magyar gazdálkodók már jól ismerik, hiszen az osztrák gyártó fél évszázada jár élen a fejlesztésekben. A 2020-as AGROmashEXPO és AgrárgépShow kiállításokon egy újabb, minden eddiginél kezelőbarátabb változatott mutatott be az érdeklődőknek a Bauer Hungária Kft.
„Az új öntöződobunk a régóta ismert, jól bevált technológián alapul, azonban számos olyan változást hozott, ami még könnyebb, még egyszerűbb kezelhetőséget eredményez. A régebbi típusokon például csavarokkal rögzített ajtót kellett kinyitni ahhoz, hogy a kezelő hozzáférjen a turbinához illetve a hajtáshoz. Ez most sokkal egyszerűbb és gyorsabb lett” – mondta el élő adásunkban Tóth Éva ügyvezető igazgató.
A könnyen nyitható és csukható, oldalra eltolható burkolat mellett szintén újdonság, hogy a sebességfokozatok víz nélkül is változtathatók. A vezérlést az ECOSTAR 6000 öntözőkomputer végzi, ami csatlakoztatható laptophoz, mobiltelefonhoz, tablethez, így minden adat és beállítás távolról is ellenőrizhető.
Hatékony és biztonságos öntözőrendszer
A kiállításon bemutatott öntöződob 120 milliméter átmérőjű, 600 méter hosszú tömlővel rendelkezik, aminek köszönhetően egy állásból 13 hektár válik öntözhetővé.
Szintén újítás, hogy a korábbi 30×30 centiméteres helyett két nagyobb napelemet szereltek az eszközre, ami mellé nagyobb akkumulátor is jár. Ezzel növelhető az éjszakai üzemidő, de például riasztórendszer bekötésére és működtetésére is alkalmas. Mindezek mellett a hidraulikus letalpalás során a megerősített munkahengernek köszönhetően egyenetlen talajon is stabil lesz az öntöződob.
Precíziós telephely Pest megyében
A Bauer Hungária Kft. standján az okos trágyakezelésre is felhívták a figyelmet. A FAN szeparátorai szintén nem ismeretlenek a piacon, ám a hozzá kapcsolt, az Okosfarmmal kifejlesztett komplett felügyeleti rendszer új távlatokat nyit. Az alap gépeket a hígtárgya kezelése mellett az élelmiszeripar területén, sörfőzdékben, szeszfőzdékben, de például a kaposvári cukorgyárban is használják. A rendezvényen bemutatott rendszer ezt a jól működő technológiát egészíti ki egy komplex informatikai rendszerrel.
„Bárhonnan, bármikor hozzá lehet férni minden adathoz, hiba esetén pedig azonnali riasztást is küldhet a rendszer az illetékesnek, aki azonnal be tud avatkozni. Ezzel jelentős mértékű káresetek is megelőzhetők. De az összes üzemelő gép esetében végezhetünk feszültségmérést, és a hígtrágya-tárolók szintmérése is megoldható egy ultrahangos érzékelő segítségével” – fogalmazott Hegedűs Attila projektvezető. A mobil applikációval is ellátott rendszer már egy Pest megyei gazdaságban működik, így az érdeklődők akár a gyakorlatban is megismerhetik egy precíziós, okos telephely működését.