Növényvédelem
Fizetett tartalom

BIOSILD 2020

Éppen 30 éve, hogy a termelők megismerhették a BIOSILD márkanevet. Ez a név szorosan – nem csak jogilag – kötődik a Sumi Agro Hungary Kft-hez. 1990-ben jelent meg a hazánkban a BIOSILD BD kalászos csávázószer és rövid idő alatt az egyik meghatározó terméke lett ennek a piacnak.

A gazdálkodók gyorsan megszerették, aminek oka a hatékonyságán, széles gombaölő spektrumán túl a kiemelkedően jó színezőképessége és a kedvező ár-érték aránya volt. A BD 19 évig, hatóanyagainak a karbendazimnak és a difenokonazolnak 2009-es visszavonásáig volt a csávázószerek egyik zászlóshajója.

2010-ben a BIOSILD TOP váltotta fel. Hatóanyagai a tiofanát-metil és a tetrakonazol mind a mai napig szolgálják a gazdatársadalmat. A TOP a Sumi Agro Europe és Hungary közös fejlesztésének volt az eredménye. Elődjének a kiváló hatékonyságát megtartotta és a színezőanyag váltásnak köszönhetően még markánsabb színezőképességű lett, így a vele kezelt vetőmag még lilább lett.

2016-ban a BIOSILD TWIN is forgalomba került. A TWIN már imidakloprid rovarölőszert is tartalmazott, így akik akartak azok egy menetben védekezhettek a csírakori és a fiatalkori kalászos gomba és rovarkártevők ellen. A TWIN 2018-ig, az imidakloprid Európai Uniós visszavonásáig volt forgalomban.

A tiofanát-metilnek a BIOSILD TOP egyik hatóanyagának a felülvizsgálata néhány éve megkezdődött és fennáll a veszélye, hogy felhasználását előbb-utóbb korlátozzák, ezért elhatároztunk, hogy nem várunk az egyetlen szál lószőrön függő Damoklesz kardjának lesújtására, hanem 2020-ban a TOP mellett piacra hozunk egy új BIOSILD is.

Új kombinációt, pláne új hatóanyagot, hatóanyagokat kifejleszteni hosszú évek kérdése, nem is beszélve a költségről. Honnan akasszunk le egy lehetőleg két hatóanyag komponensű, a BIOSILD márkanévnek mindenben megfelelő, minőségi kalászos gombaölő csávázószert? Gyorsan kellett cselekednünk. A szerencse mellénk szegődött. A BASF tulajdonában „szunyókált” egy prokloráz rézklorid komplex és tritikonazol hatóanyagú termék, amely csak keresztapára és forgalmazóra várt Magyarországon. Miután a Sumi Agro részére az exkluzivítást szerződéses úton sikerült biztosítani „nevünkre vettük a gyereket” és a DUO nevet adtuk neki.

A BIOSILD DUO a búza, árpa, rozs, tritikálé és zab valamennyi talajjal és maggal fertőző kórokozó ellen hatékony; köszönhetően a mélyhatású prokloráz rézklorid komplexnek és a szisztemikus hatású tritikonazolnak. A két hatóanyag nem csak eltérő hatásmódú, hanem jól ki is egészíti egymást. Számos kórokozó ellen – 1. ábra – mindkét hatóanyag védi a csírázó és a fiatal kalászost.

A BIOSILD DUO nem csak hatékonyan véd a csírakori betegségekkel szemben, hanem hatására erősebb, hosszabb gyökerek fejlődnek, valamint fokozódik a kalászosok fagy- és szárazságtűrése.

Kitűnő tapadási és színezési tulajdonságok jellemzik. Átfolyási tulajdonságai csávázáskor és vetéskor egyaránt kiválóak.

Formulációja folyékony szuszpenzió (FS).

Valamennyi AKG gazdálkodási programban korlátozás nélkül használható.

Dózisa 2,0 l/t.

Ne feledje; 2020 a DUO éve! Már két BIOSILD; a TOP és a DUO is megoldást nyújt Önnek a kalászosok csávázására!

Jáger Ferenc
fejlesztési és engedélyezési igazgató

 

(Biosild Duo azonos a 02.5/1351/1/2009 MgSzHK számon engedélyezett Kinto Duo gombaölő csávázószerrel.)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

10 éve Magyarországon: az aukubaliszteske – Aleuroclava aucubae Kuwana, 1911 – III. rész

2024. október 15. 13:10

A dolgozat III. (jelen) részében a 2024. április közepe-október közepe időszakban végzett vizsgálatainkról tájékoztatjuk az Olvasókat.

A repce őszi kártevői

2024. október 14. 05:40

A repcét alapvetően kártevők veszélyeztetik, amelyek hosszú sorát a különféle őszi, a fiatalabb növényekre veszélyes kártevők társasága nyitja meg.

A moníliás gyümölcsöt tegyük-e komposztálóba?

2024. október 10. 13:10

Az ősz beköszöntével a kései érésű körtén (is) a gyümölcsfertőző monília koncentrikus penészköreit fedezhetjük fel. Milyen készítménnyel védekezhetünk, és betehetjük-e a komposztálóba a beteg gyümölcsöt? Zsigó György növényorvos válaszol.

Ez a kártevő állhat a repce rejtélyes termésvesztése mögött

2024. október 10. 10:40

A kárt elszenvedett táblák betakarított fajlagos termésmennyisége 1, maximum 2 t/ha közötti értékeket ért el.

HIKARI - a hatékony deszikkáló szer!

2021. július 5. 06:02

A szántóföldi növénytermesztés során az utolsó növényvédelmi beavatkozás a deszikkálás, amely elsősorban a napraforgónál és az őszi káposztarepcénél, másodsorban a kukoricánál végzik el a termelők.

HIKARI - a hatékony deszikkáló szer!

2021. augusztus 6. 09:44

A szántóföldi növénytermesztés során az utolsó növényvédelmi beavatkozás a deszikkálás, amely elsősorban a napraforgónál és az őszi káposztarepcénél, másodsorban a kukoricánál végzik el a termelők.

Megint tavasszal kell megoldani: széltippan elleni tavaszi kezelések őszi búzában

2020. február 20. 11:13

A széltippan (Apera spica-venti) az utóbbi néhány évben a bolondját járatja a búzatermesztőkkel. Leírás szerint T2-es gyomflórába tartozó növény, vagyis illene ősszel csíráznia, majd ezután áttelelnie, a valóságban azonban nem mindig hajlandó így viselkedni.

Ismét támad a bogáncslepke szójában

2020. január 30. 16:32

A bogáncslepke kártételének megelőzése, csökkentése érdekében legfontosabb a kártevő korai felismerése.