Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

Világújdonsággal lehet találkozni a Talajtáp standján

Talajtáp

Világszerte újdonságnak számító innovatív talajvizsgálati technológiákkal is találkozni lehet a holland Talajtáp program standján az AGROmashEXPO-n.

A magyarországi talajtermékenység javítását segíteni kívánó, holland cégek, valamint a holland kormány és budapesti nagykövetsége összefogásával létrehozott Talajtáp program idén is képviselteti magát
Magyarország agráripari csúcsrendezvényén.

A Talajtáp idén a SoilCares, a Komeco és a Seedplus Kft.-vel közösen állított ki az AGROmashEXPO-n. A Talajtáp program által képviselt konzorciumi tagok, így a Dofco International és az Eraspo ebben az évben nem vettek részt a mezőgazdasági kiállításon.

Gerrit Kiers, a 2014-ben indult program koordinátora kiemelte: a mostani alkalom azért is fontos, mert lehetőséget teremtett arra, hogy René van Hell, Hollandia tavaly ősszel Budapestre érkezett új nagykövete behatóbban is megismerkedhessen a magyar mezőgazdasággal. Ebben Kocsy Béla, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) külkapcsolatokért felelős igazgatója volt a segítségére a kiállításon. A Talajtáp standján Geert Kits Nieuwenkamp, a nagykövetség mezőgazdasági tanácsosa is megfordult, akinek egyebek mellett új tudományos és kereskedelmi partnerekkel is lehetősége nyílt tárgyalni.


A képen balról jobbra: Kocsy Béla, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) külkapcsolatokért felelős igazgatója, Gerrit Kiers, a Talajtáp program magyarországi felelőse, René van Hell, Hollandia budapesti nagykövete, valamint James Croy, a SoilCares nemzetközi értékesítési menedzsere.

A C pavilon 8F standján idén két holland vállalkozás is bemutatkozik – mondta el a program magyarországi felelőse -, a Komeco, valamint a SoilCares cégcsoport. A Komeco baromfi- és marhatrágyából állít elő minőségi préselt komposztált szerves trágyapelleteket és –granulátumokat, baromfitrágyából készült terméke (Fertisol) pedig immár ökotanúsítvánnyal is rendelkezik. A Seedplus Kft. által forgalmazott baromfitrágya-pellet nagy előnye, hogy az alapanyag a gyártási technológián átesve minden esetben homogén és konstans tartalommal rendelkezik, így a tápanyag-gazdálkodási rendszerbe azonnal beilleszthető, emellett a gazdálkodók számára fontos szempont az is, hogy a készítmény műtrágyaszóróval is kijuttatható.

Világújdonsággal jelentkezik a Talajtáp standján kiállító másik holland cég, a SoilCares – emelte ki Gerrit Kiers. A társaság olyan innovatív talajvizsgálati technológiákat hozott Magyarországra, amelyek világszerte újdonságnak számítanak. A technológiák jelentősége, hogy nem oldószerekkel végzik a talajanalitikai vizsgálatokat, hanem röntgen, illetve MIR infravörös technológiát alkalmaznak. A vizsgálati pontosság nem csorbul, ugyanakkor a mintavételtől számítva akár 2 órán belül eredményt kaphatnak a gazdálkodók, amivel azonnali döntéstámogató lehetőséghez jutnak a korábbi, akár heteket igénylő módszer helyett. A szkennertechnológiának köszönhetően pedig a vizsgálatokat akár helyben, a szántóföldön is el lehet végezni, tovább segítve ezzel a gazdákat.

A háttérben Geert Kits Nieuwenkamp holland mezőgazdasági tanácsos, aki egyebek mellett a magyar tudományos és gazdasági élet szereplőivel folytatott tárgyalásokat a Talajtáp standján

A Talajtáp az AGROmashEXPO-n: „C” pavilon 8F stand

KIERS Gerrit
Magyarországi felelős, kapcsolattartó
+36 20 614 4272 (szerdánként)
gerrit.kiers@talajtap.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az őszi alaptrágyázás jelentősége őszi búzában

2024. november 21. 16:10

Kísérletek bizonyítják, hogy a búza még csernozjom talajon is képes megduplázni, hektáronként 9 tonna fölé növelni a termés mennyiségét.

A tápanyagellátás hatékonyságának fokozása jó időzítéssel és tápoldatozással a szabadföldi zöldségtermesztésben, 2. rész

2024. november 19. 14:40

A növény a tápanyagokat vízzel együtt veszi fel, ezért az intenzív termesztésben érdemes a trágyakijuttatás tápoldatos formáját választani.

A nitrogén-műtrágyázás hatása a szója hozamára és táplálóanyag-tartalmára

2024. november 15. 14:40

Számos kísérlet igazolja, hogy a szója terméshozama – csakúgy, mint a termés fehérje- és olajtartalma – nem mutat összefüggést a N-műtrágyázással. Ugyanakkor hasonló számban találkozhatunk olyan kutatási eredményekkel, amelyek a N-műtrágyázás eredményességét bizonyították.

Hektáronként több mint 800 adat precíziós talajszkenneléssel a megfelelő tápanyagellátásért

2024. november 7. 11:10

Az elmúlt évtizedekben sokat romlott a talaj szerkezete, ami talajvesztéshez - deflációhoz és erózióhoz - vezethetett, és csökkent vízmegtartó képessége is.

Hogyan tudunk 4800 forintból 84 000 forintot csinálni hektáronként?

2018. március 17. 15:37

A Dr. Szabó Agrokémiai Kft. standján Dr. Szabó Balázs válaszolt erre a nem mindennapi kérdésre. A válasz kiderül az AGROmashEXPO-n készített videónkból.

Március második félében a Solvitis jó megoldás lehet a foszforhiányos repcében

2018. március 2. 18:10

A készítmény magas foszfortartalma polifoszfát formában van jelen, ami gyors, ugyanakkor elnyújtott felvételt tesz lehetővé.

Díjazták a 2018-as év legjobb magyar mezőgépeit

2018. január 28. 11:51

Három magyar fejlesztésű és gyártású mezőgazdasági gépet díjazott a szakmai zsűri az idei AGROmashEXPO kiállításon.

Továbbra is sokszínű és sikeres az AXIÁL

2018. január 26. 08:51

Egyre nagyobb jelentőséget kapnak a gépekbe integrálható digitális megoldások, mint például a különböző automatikus és feladatoptimalizáló rendszerek vagy a precíziós lehetőségek.