Növénytermesztés

Őszi búza világrekord Syngentával – 16,5 tonnás rekordhozam (+VIDEÓ)

Agrofórum Online

Hatalmas, csaknem egy tonnás növekedéssel megdöntötte az őszi búza hozamának világrekordját Tim Lamyman.

Hatalmas, csaknem egy tonnás növekedéssel megdöntötte az őszi búza hozamának világrekordját Tim Lamyman. A brit gazdálkodó a Syngenta új fejlesztésű fajtájával, a Reflectionnel érte el a hektáronkénti 16,5 tonnás rekordhozamot.

A hatszáz hektáros Worlaby Farm tulajdonosa, Tim Lamyman a rekordok embere: nemcsak az általa felállított brit termésrekordot döntötte meg két tonnával, hanem az őszi búza termesztés új világrekordja is a nevéhez fűződik. A brit gazdálkodó 16,5 tonnás hektáronkénti eredményével taszította le a trónról a világelsőnek járó címet eddig birtokló Új-Zélandot. A korábbi rekord 15,7 tonna volt hektáronként.

Lamyman a tavaly bemutatott, Reflection nevű búzafajtával ért el világsikert, és ezzel már az első évben igazolta a gyártó Syngenta magas hozammal kapcsolatos várakozásait.

„A tesztek alapján tudtuk, hogy a Reflection magas hozamokra képes, de remek érzés látni, ahogy ezt egy gazda a saját földjén is képes elérni” – mondta el Tracy Creasy, a cég Észak-európai Gabona Divíziójának menedzsere a rekorddal kapcsolatban.

Mi volt a siker titka? Mint Lamyman kifejtette: a Reflection fajta magas hozama mellett a gondosan megtervezett agronómiai program is hozzájárul a rendkívüli eredményhez, amelynek kialakításában Sam Grimsdell, a Syngenta régiós menedzsere is segítségére volt. A megelőzésre koncentráló növényvédelem középpontjában a gombák elleni védekezés állt.

A gazda az első időszakban a Cherokee-t (propiconazole+chlorothalonil+cyproconazole) és Amistart (azoxystrobin) használt, majd következett a Keystone Seguris (izopyrazam+epoxiconazole) és a Bravo (chlorothalonil) elegye, majd a termés védelmét szolgáló szerek sorát az Amistar Opti (azoxystrobin+chlorothalonil) zárta.

„Az őszi búzáim közül a Reflectiont tudtuk a legkorábban learatni, jó volt fedél alatt látni a termést, mielőtt elromlott az idő” – tette hozzá a rekorder, kiemelve a Reflection korai érésének előnyeit.

(Syngenta Kft.)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A mikroműanyagok a talajtulajdonságokra is hatással vannak

2024. november 21. 06:40

Honnan jut a legtöbb mikroműanyag a talajba? Nem, nem az eldobált szemét a fő forrás. Érdekes kutatási eredmények a mikroműanyagokról.

Beszéljünk az ureázinhibitorokról úgy, hogy mindenki értse!

2024. november 20. 13:40

Bár sokat hallunk róluk, mégsem teljesen világos, hogyan „tartósítják” az ureázinhibitorok a nitrogént. Ebből a videóból Ön is meg fogja érteni.

Megnövekedett kukorica-vetésterület, kisebb termés az EU-ban

2024. november 18. 11:10

Az Európai Bizottság arra számít, hogy 2024-re jelentősen visszaesik a kukoricatermés az Európai Unióban, különösen a keleti tagállamokban.

Elkeserítő: 3,3 tonnás kukoricák is születtek idén Magyarországon

2024. november 15. 16:10

Az idei aszály a kukorica esetében is okozott terméskiesést, a hektáronkénti hozamok csökkentek a korábbi évekkel összevetve.

Klórtalonil – Kontakt hatóanyag a maximális kórokozók elleni védelem érdekében

2019. február 15. 12:33

A Syngenta Kft. a több szempontból is előnyös klórtalonil hatóanyagot tartalmazó Amistar Opti és Cherokee gombaölő szereivel megbízható segítséget nyújt a magyarországi kalászos gabonatermelők részére

Új, kimagasló teljesítménnyel rendelkező kukorica hibriddel bővül a Syngenta FAO 400-as kínálata!

2022. november 9. 15:24

SC4140 (FAO 450-470) hibridünk új genetikaként mutatkozik be 2023-ban a Syngenta kukorica portfóliójában. Érésidő szerint az SY Minerva és SY Carioca közé érkezik, tökéletesítve ezzel az érésidő szerinti lehetőségeinket. Minden tulajdonságával megfelel a modern kukoricatermesztés iránti elvárásoknak!

Talajlakó kártevők elleni védekezés a neonikotinoidok kivonása után

2020. március 13. 10:50

A 2019-es év meglepetés kártevője a drótféreg volt.

Elatus Era – Prémium megoldás a kalászosok növénykórtani problémáira

2022. április 5. 14:16

Régóta ismert tény, hogy a növénytermesztés jellegzetesen időjárásnak kitett ágazat, illetve tevékenység. Sikerességét nagymértékben befolyásolja az ismert tényezőkön (táblaválasztás, fajta- vagy hibridválasztás, alkalmazott növényvédelem stb.) túl az adott évjáratban lehulló csapadék mennyisége és eloszlása.