4℃ -4℃
február 23. Alfréd, Polikárp, Mirtill
Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

Megafol, a stresszhelyzetek menedzsere

Malagrow Kft.

A hozamokért folytatott csatákban az utóbbi évtizedben kiemelt jelentőséggel bír az abiotikus stresszekkel szemben vívott küzdelem. Sok esetben hiábavalónak tűnik az intenzívebb fajták, hibridek megvásárlása, a nagyobb műtrágya-adagok kijuttatása, a betakarított termés mennyisége ugyanis nem mindig tükrözi a plusz erőfeszítéseket.

A vetőmagokban rejlő genetikai potenciált még messze nem sikerült elérnünk. Szakirodalmi források és gyakorlati tapasztalatok is rámutatnak arra, hogy a korszerű hibridekben rejlő terméspotenciálnak a felét sem tudjuk realizálni. Ennek okai nagyrészt a tenyészidőben – és a tenyészidőn kívül is – egyre gyakrabban tapasztalható abiotikus stresszekben keresendőek, melyeket főleg az időjárási anomáliák okoznak.

Fagyhatás kukoricán

A megoldás így kézenfekvőnek tűnik: olyan elemeket kell beépíteni a növénytermesztési technológiákba, amelyek használatával minimalizálni tudjuk a stresszek okozta jelentős terméskiesést.

A Malagrow Kft. zászlós terméke, a Megafol már több mint másfél évtizede folyamatosan bizonyítja széleskörű felhasználhatóságát a kertészeti és szántóföldi kultúrákban egyaránt. Hatékonyságát mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy a Megafol az évek során az egyik meghatározó, piacvezető termék lett a stresszhelyzetek kezelésében.

Virágzáskori jégkár repcén

A termék sikere hatékonyságának, felhasználóbarát tulajdonságainak köszönhető. Emellett a Megafol széleskörű elfogadottságához hozzájárul az egész országra kiterjedő szaktanácsadói hálózatunk is. Kollégáink akár személyre szóló szaktanácsai tovább növelhetik a termék hatékonyságát, végső soron a jövedelmezőséget.

Hogy is működik a Megafol?

Bármilyen stresszről is van szó (lehet az fagy, hideg, extrém magas hőmérséklet, aszály vagy éppen növényvédelmi kezelésekkel összefüggő perzselés), annak jelenléte elindít a növényben egy önvédelmi reakciót. Ezek a különböző védekezési mechanizmusok mindig, minden külső tényezőtől függetlenül végbemennek.

Gyomirtó szer okozta stresszhatás kukoricán

Stressz hatására a gének a stressz kivédésére alkalmas „ellenanyagok” termelésével válaszolnak. Ezt a megváltozott anyagcsere folyamatot használta fel a Valagro a termékfejlesztése során. Olyan növényi kivonatokat és egyéb hatóanyagokat használ a készítményei előállításához, amelyek intenzívebbé teszik az adott gén válaszreakcióját, így gyorsabb az ellenanyagok felhalmozódása, s gyorsabbá válik a stresszhelyzetre adott növényi válasz is. Ennek eredményeként jelentősen lerövidülhet a stresszben eltöltött idő, amelynek következménye a nagyobb betakarított termés.

A magas hatékonyságon túl egy termék csak akkor lehet sikeres, ha az könnyen beilleszthető bármilyen technológiába. Sűrűn felmerülő kérdés a Megafol keverhetősége. Gyakorlati tapasztalatként elmondható, hogy a Megafol a legtöbb, a termesztésben használt lombtrágyával, növényvédő szerrel keverhető. Olyan gyomirtó szer esetén, ahol a gyártó nem javasolja tankmix használatát, juttassuk ki a Megafol-t külön menetben!

Mechanikai sérülés okozta stresszhatás napraforgón

Stressz esetén használjon időben Megafol-t, mert a napok mázsákban mérhetőek!

További információért forduljon bizalommal szaktanácsadó kollégáinkhoz!
www.malagrow.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Egy kis növényélettan: hogyan kerüljük el az „éhezésüket”?

2025. február 18. 13:10

Ne várjuk meg, hogy a növényünk hiánytünetekkel jelezze az „éhezést”, mert akkor már termésveszteséggel mindenképpen számolnunk kell!

Lehetőségek a búza és a repce fejtrágyázására

2025. február 6. 11:10

Legkésőbb január végén már látható, hogy körülbelül milyen lesz az áttelelt állomány beállottsága, fejlettsége.

Így hozhatja ki a legtöbbet a műtrágyából

2025. január 21. 08:10

Nyolc ötlet, hogy a legkevesebb műtrágyával a legtöbbet takarítsa be a termesztett növényekből, miközben a talaj tápanyagszintje sem csökken.

Hogyan juttassam ki a nitrogénműtrágyát, és melyik műtrágyát válasszam?

2025. január 17. 16:10

Legkésőbb januárban meg kell tervezni az őszi vetések nitrogén-fejtrágyázását, hiszen közeleg az az időszak, amikor a búza és a repce ismét fejlődésnek indul, és akkor bizony nem szabad késlekedni.

Stimulálni márpedig kell

2021. május 21. 04:30

Gazdálkodunk, de mit is jelent a gazdálkodás? Egyensúlyban kezeljük a rendelkezésre álló forrásainkat és megpróbáljuk azok felhasználásával és persze megújításával a legnagyobb hasznot előállítani. Ez egy olyan verseny, ahol az nyer, aki megérti, hogy nem elég mindent odaadni és majd válogat a növény.

Számoljon le a szármaradványokkal!

2018. február 23. 08:40

A kultúrnövények termesztése során a termés mellett jelentős mennyiségű gyökér- és szármaradvány is keletkezik.

Tegyünk együtt a környezetünkért!

2018. június 18. 04:56

Vegyen részt Ön is a körforgásban és zsebelje be a kedvezményt!

YieldON, a hozamfokozó szántóföldi biostimulátor

2018. május 7. 06:30

Az utóbbi évtizedben jelentős változások zajlanak a szántóföldi növénytermesztés területén úgy világszerte, mint hazánkban.