A NAK új kiadványa a szaktanácsadói rendszert, a szaktanácsadók és a szaktanácsadói szervezetek működését mutatja be, továbbá tájékoztatást ad a támogatási formákról és a támogatott szaktanácsadás igénybevételi lehetőségeiről is.
A hazai termelők egy része már felismerte, hogy szaktanácsadókkal együtt dolgozva hatékonyabban és gyorsabban megismerhetik az új technológiai újításokat; könnyebben tudják követni a rendkívül gyorsan változó termelői és jogszabályi követelményeket. Sokan közülük önállóan, közvetlenül „a tudás előállítójánál” szerzik be a gazdálkodás hatékonyságához és versenyképességéhez fontos információkat, és vezetik be a szükséges újításokat. Ugyanakkor az Európai Unió támogatási forrást is biztosít a mezőgazdasági tudásáramlást segítő tevékenységekre, így a képzésre, tájékoztatásra, szaktanácsadásra is.
A szaktanácsadáshoz kapcsolódóan a Vidékfejlesztési Program lehetőséget ad támogatott szaktanácsadás igénybevételére. A kapcsolódó pályázati felhívás keretében az EMVA irányító hatósága kiválasztotta azokat a szervezeteket, amelyek ezáltal jogosulttá váltak támogatott szaktanácsadást nyújtani az ágazat gyakorlati szereplői számára, ezzel jó lehetőséget teremtve az innováció elterjesztéséhez, bevezetéséhez is.
A kamara most megjelent kiadványa a szaktanácsadói rendszert, a szaktanácsadók és a szaktanácsadói szervezetek működését mutatja be, továbbá tájékoztatást ad egyebek közt a támogatási formákról és az igénybevételi lehetőségekről. A kiadványt végigböngészve tisztába kerülhet az olvasó az országos szaktanácsadási rendszer felépítésével, valamint az új szaktanácsadói rendeletben leírtakkal. A támogatott szaktanácsadás igénybevételéről részletes leírást ad, egészen onnan, hogy honnan tudhatja meg a gazdálkodó, hogy valóban támogatott szervezettel van-e dolga. Mindezen túl leírja a főbb szabályokat is, illetve felhívja a figyelmet a pontos szerződéskötés fontosságára.
Az új szaktanácsadói kisokos INNEN letölthető.