Állattenyésztés

Az ÁFA csökkentésnek pozitív hatásai vannak

Agrofórum Online

A Földművelésügyi Minisztérium agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára előadásában aláhúzta az Európai Unió tagországai közül 2010-16 között messze hazánkban nőtt a legnagyobb arányban a szarvasmarha állomány, ezen belül pedig a tehénállomány is. A tejhasznú tehénállomány - a két éven át tartó nemzetközi tejpiaci válság ellenére - 2010 és 2016 között 8 százalékkal nőtt - tette hozzá. Azt is megjegyezte, hogy a húshasznú tehénállomány hat év alatt a kétszeresére bővült.

Feldman Zsolt a baromfiágazat kibocsátással kapcsolatban elmondta, változatlan áron negyedével nőtt a 2010 és 2016 közötti időszakban, ez pedig a 7. legnagyobb bővülésnek számít az EU-ban.

A helyettes államtitkár felidézte, több intézkedés is történt a legfontosabb élelmiszerek áfa-csökkentésére vonatkozóan. Jelezte, hogy az élő- és félsertés áfa-csökkentésével megkezdett, mezőgazdaságot érintő áfacsökkentési sorozat 2017-ben a baromfi, tojás, és friss tej áfa csökkentésével folytatódott,  amelynek hatásait folyamatosan elemzik és az eddigi tapasztalatok alapján pozitív hatások várhatóak.

Feldman Zsolt kiemelte, évente mintegy 40 milliárd forintot fordítanak a termeléshez kötött támogatásokon keresztül állatlétszámuk alapján az állattartók és további több mint 8 milliárd forintot a fehérjetakarmányok termesztésének támogatására, ezzel is ösztönözve az állattartást Magyarországon. Ennek keretében egy anyatehén után több mint 49 ezer forint, egy anyajuh után mintegy 7.800 forint, míg egy tejhasznú tehén után több mint 104 ezer forint támogatást vehetett igénybe egy gazdálkodó 2016-ban benyújtott támogatási kérelme alapján.

(FM Sajtóiroda)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Fűfehérje: új fehérjeforrás a tejágazatban?

2025. július 3. 14:10

Holland innováció: fűből nyert fehérje válthatja a szóját, miközben csökkentheti a nitrogénkibocsátást és a trágya mennyiségét.

Juhhimlő Romániában: mi következik?

2025. június 19. 14:10

Romániában először azonosították a juhhimlő vírusát. A betegség gyorsan terjed, és komoly gazdasági károkat okozhat az állattartóknak.

Drágulás jöhet a mézpiacon: súlyos kiesést jelentettek

2025. június 11. 11:10

Az ukrán méhészek gyenge évre és mézdrágulásra számítanak – az akácot elvitte a fagy, a napraforgó sem ígér sokat.

Modern állatmenedékek: miért hódít a plexi és a polikarbonát?

2025. június 4. 13:10

A plexi és a polikarbonát egyre népszerűbb választás az állattartók körében – nem véletlenül. Ezek a korszerű anyagok biztonságot, tartósságot és esztétikus megjelenést nyújtanak a kutyák, macskák, madarak vagy kisállatok számára kialakított otthonokban.

A nyereséges mangalicatenyésztés a cél

2018. november 14. 08:47

1991-ben Magyarországon kevesebb, mint 200 egyed maradt meg, de a sikeres fajtamentés révén mára a mangalicatenyésztés sikeres agrárgazdasági ágazat lett.

Sikamlós téma: szárnyal az ír csigatenyésztés

2018. december 23. 10:51

Csak ebben az évben hét vidéki településen nyolc új csigafarmot hoztak létre Írországban, így 41-re emelkedett a számuk. Amint az Irish Mirror írta, egy acre (0,4 hektár) „csigamező” 20 ezer eurós éves nyereséget is eredményezhet.

Bővül a Talentis Agro Holding – megvásárolják a Gödöllői Tangazdaság Zrt.-t

2019. október 2. 12:15

A jelenleg 38.000 hektáron gazdálkodó Talentis Agro Holding ezzel a bővüléssel is üzletágainak egy éve bejelentett stratégiai fejlesztését kívánja tovább erősíteni.

Baromfitartók, már elektronikus úton is beadható ez a kérelem!

2022. április 14. 10:24

A Nébih Ügyfélprofil Rendszerén keresztül is benyújthatók a baromfitelepek betelepítésére és újratelepítésére irányuló kérelmek.