Életmód, gasztronómia

5 házi fortély, amit a növényeink imádni fognak

Agrofórum Online

Lássuk, mit ajánl a TikTok növényes toplistájának élén végző videó!

1. Vegyünk 5 gyufaszálat. Tegyük egy pohár vízbe, hogy feloldódjon a végén a foszfor. A végeredmény egy rózsaszínes, áttetsző lé lesz – ezzel kell locsolni a palántáinkat. A végeredmény: gyorsabb növekedés, erőteljesebb növény. A foszfor ugyanis elősegíti a növények fejlődését és erősebb gyökereket eredményez, a levelek pedig élénkebb zöld színt kapnak. Bónuszként szórjunk egy kevés fahéjat a növény köré a virágföldre, ez is segíteni fogja a fejlődését.

2. Banánvíz: ehhez mindössze egy darab banánhéjra van szükség – legalább nem dobjuk ki. Egy pohár vízbe kell tenni, forró vízzel felönteni, 1 órát állni hagyni. A banánhéjban lévő tápanyagok ez idő alatt kiáznak. Kálium, foszfor, magnézium – minderre szüksége van a növényeinknek, hogy szépen fejlődjenek. Csak le kell szűrni a banánhéjról a vizet, és ezzel hetente 1 alkalommal megöntözni a növényeinket. Ezzel hasznosítjuk a szemetet és kitűnő, természetes tápanyagokkal teli tápoldatot készíthetünk házilag.

3. Ha kiürül egy félliteres flakonunk, ne dobjuk ki! Fúrjuk ki a kupakját, zárjuk rá az üvegre, majd szúrjunk bele egy fülpiszkálót a furatba. A flakon oldalára erősítsünk fel egy hurkapálcát/evőpálcát, töltsük meg a flakont vízzel, zárjuk le a kupakkal, majd fejjel lefelé állítsuk a virágföldbe, a cserepes növényeink mellé – a fogpiszkálóról fog alácsepegni a víz (a videón látható módon). Ily módon egy remek házi csepegtetőrendszert készíthetünk, ami akkor is ellátja a növényeinket vízzel, ha mi például nyáron hosszabb ideig nem tartózkodunk otthon.

4. A római saláta levágott torzsáját ne dobjuk ki. Helyette tegyük egy pohár vízbe, és amikor új leveleket és gyökereket hoz, ültessük el virágföldbe, és hagyjuk, hogy a növény újra kifejlődjön.

5. Gombásodás ellen azt javasolják, tegyünk 1 evőkanál peroxidot 1 pohár vízbe, keverjük össze, tegyük a levet egy üres szórófejes flakonba, és ezzel permetezzük be a problémás növényeket.

A témában készült videót itt tudja megnézni.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A kovász „titkos” feladata: ettől válik egészségessé a kenyér a szervezetünk számára

2025. február 27. 16:10

A kovászban probiotikumok és prebiotikumok is megtalálhatók, amelyek az emésztőszervrendszerünkre fejtik ki előnyös hatásukat.

Miért fogyasszunk csírát?

2025. február 27. 08:10

A csíráztatott magvak olyan fogyasztásra szánt zöldségeket jelentenek, amelyeket a növekedés nagyon korai szakaszában takarítottak be.

Így készítsünk kovászt egy hét alatt!

2025. február 26. 13:10

Számos recepttel találkozhatunk, de a legfontosabb kiemelni, hogy a helyes arányok biztosítása elengedhetetlen.

Természetes otthon: illatosítás aromanövényekkel

2025. február 26. 05:40

Az aromanövények nemcsak kellemes illatot biztosítanak, hanem jótékony hatással lehetnek a közérzetünkre is. Nézzük meg, milyen növények segíthetnek természetes módon felfrissíteni otthonunk levegőjét!

Miért és hogyan végezzük el a tavaszi lemosó permetezést?

2020. február 24. 06:38

Cs. Judit kérdése: Tavaszi lemosó permetezés? Miért és hogyan végezzük el? Mikor van itt az ideje?

A hónap végéig kell bejelenteni a 2018-as növényvédőszer-forgalmi adatokat

2019. október 18. 10:33

2019. október 31-ig kell bejelenteni a 2018-as növényvédőszer-forgalmi adatokat a Nébih Ügyfélprofil Rendszerében (ÜPR).

A zöld és fehér könyvek érvényességi ideje 2022. június 30-án jár le

2022. január 13. 05:36

A Nébih felhívja az érintettek figyelmét, hogy a hosszabbításhoz szükséges továbbképzések szervezése jellemzően a téli hónapokra esik.

Növényvédő szerek bemosódása a talajba

2023. június 23. 05:36

A talajba történő bemosódásra jellemző adatok meghatározása minden kültéri felhasználásra szánt növényvédő szer esetén szükséges.