Életmód, gasztronómia

5 házi fortély, amit a növényeink imádni fognak

Agrofórum Online

Lássuk, mit ajánl a TikTok növényes toplistájának élén végző videó!

1. Vegyünk 5 gyufaszálat. Tegyük egy pohár vízbe, hogy feloldódjon a végén a foszfor. A végeredmény egy rózsaszínes, áttetsző lé lesz – ezzel kell locsolni a palántáinkat. A végeredmény: gyorsabb növekedés, erőteljesebb növény. A foszfor ugyanis elősegíti a növények fejlődését és erősebb gyökereket eredményez, a levelek pedig élénkebb zöld színt kapnak. Bónuszként szórjunk egy kevés fahéjat a növény köré a virágföldre, ez is segíteni fogja a fejlődését.

2. Banánvíz: ehhez mindössze egy darab banánhéjra van szükség – legalább nem dobjuk ki. Egy pohár vízbe kell tenni, forró vízzel felönteni, 1 órát állni hagyni. A banánhéjban lévő tápanyagok ez idő alatt kiáznak. Kálium, foszfor, magnézium – minderre szüksége van a növényeinknek, hogy szépen fejlődjenek. Csak le kell szűrni a banánhéjról a vizet, és ezzel hetente 1 alkalommal megöntözni a növényeinket. Ezzel hasznosítjuk a szemetet és kitűnő, természetes tápanyagokkal teli tápoldatot készíthetünk házilag.

3. Ha kiürül egy félliteres flakonunk, ne dobjuk ki! Fúrjuk ki a kupakját, zárjuk rá az üvegre, majd szúrjunk bele egy fülpiszkálót a furatba. A flakon oldalára erősítsünk fel egy hurkapálcát/evőpálcát, töltsük meg a flakont vízzel, zárjuk le a kupakkal, majd fejjel lefelé állítsuk a virágföldbe, a cserepes növényeink mellé – a fogpiszkálóról fog alácsepegni a víz (a videón látható módon). Ily módon egy remek házi csepegtetőrendszert készíthetünk, ami akkor is ellátja a növényeinket vízzel, ha mi például nyáron hosszabb ideig nem tartózkodunk otthon.

4. A római saláta levágott torzsáját ne dobjuk ki. Helyette tegyük egy pohár vízbe, és amikor új leveleket és gyökereket hoz, ültessük el virágföldbe, és hagyjuk, hogy a növény újra kifejlődjön.

5. Gombásodás ellen azt javasolják, tegyünk 1 evőkanál peroxidot 1 pohár vízbe, keverjük össze, tegyük a levet egy üres szórófejes flakonba, és ezzel permetezzük be a problémás növényeket.

A témában készült videót itt tudja megnézni.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Diéta alatt is lehet gyümölcsöt enni – mutatjuk, hogyan

2025. június 30. 16:10

Nem minden gyümölcs emeli meg hirtelen a vércukorszintet – mutatjuk, melyeket és hogyan fogyassza IR vagy diéta mellett is biztonsággal!

A borsmenta, ami megmenti a nyári kánikulától

2025. június 29. 14:10

A borsmenta hűsít, frissít és gyógyít: mutatjuk, hogyan használja italban, borogatásként, vagy akár aromaterápiában a nyári hónapokban!

Ezért issza egyre több ember a kecsketejet!

2025. június 25. 11:10

Egyre több tejtermék készül kecsketej alapanyagból – nem véletlenül: tápanyagokban gazdag, könnyen emészthető és sokoldalú.

Tihanyban virágzik a levendula – Szedje saját kezűleg!

2025. június 12. 13:10

A tihanyi levendulásban most Ön is arathat. Gyűjtse be az illatos virágokat, és tudja meg, mi mindenre használható a lila csoda!

Mennyi ideig használható fel az elkészített permetlé?

2023. március 21. 04:36

Növényvédő szer feloldása után mennyi ideig használható fel az elkészített permetlé? Másik kérdésem a keverhetőségre vonatkozik: tafrína elleni gombaölő szerhez keverhető-e levéltetű elleni szer?

Fókuszban a gyakorlatorientált növényvédelmi kutatás

2018. február 6. 12:17

Az atkáktól a gyapottok-bagolylepkén és tripszeken át a mozaik vírusig. Keszthelyen gyűlt össze a növényvédős szakma.

Jó, hogy nem eszünk karácsonyfát – rengeteg rajta az illegális növényvédő szer

2023. december 22. 11:10

Kritizálják a karácsonyfaültetvényeket a növényvédő szerek használata miatt. Tizenkilenc vizsgált karácsonyfából 14 esetben talált peszticid-, azaz növényvédőszer-maradékot a Német Környezetvédelmi és Természetvédelmi Szövetség.

Hogyan keressünk megfelelő növényvédő szert?

M. Ibolya kérdése: Hogyan keressem meg a javasolt növényvédő szer nevét, ha csak a hatóanyagát mondták? Miért nem lehet a készítmény nevét is megnevezni?