Gépinfo

A permetszer fele megtakarítható a Lemken újdonságával

Agrofórum Online

A sorközök mechanikai gyomirtása mellett, csupán a sorok sávpermetezésével képes jelentős vegyszermegtakarításra a Lemken új fejlesztése, a SprayHub kijuttató.

A német Lemken 2018 nyarán jelentette be a holland Steketee felvásárlását, és ezzel a termékportfóliója a mechanikai gyomirtás eszközeivel bővült. A lépés egyértelmű elköteleződést jelentett a környezetkímélő megoldások mellett, de ez nem jelenti azt, hogy a „kék márka” végleg háttérbe szorította volna a vegyszeres növényvédelmi irányt.

A közelmúltban bejelentették, hogy bizonyos munkagépeiket SprayHub kijuttatóval kombinálják, amely a termésnövelő anyagok oldott formában történő kijuttatására alkalmas. A Steketee-től átvett (akár 28 soros) EC-Weeder esetében mindez például azt jelenti, hogy a hátsó függesztésű sorközművelő kapálógép immár képes egy menetben a sorba juttatni permetlevet vagy tápoldatot. Arra is van lehetőség, hogy két külön fúvókával a levelek alá gyomirtó szert, a kapák elé pedig tápoldatot juttassunk ki egyszerre.

Mivel így a kapásnövényeknél a sorközökben mechanikai gyomirtást alkalmaznak, csupán a sorok sávpermetezésére van szükség, amivel a Lemken számításai szerint akár 40–60 százalékos vegyszermennyiség takarítható meg, a tápoldat azonnali talajba keverésével pedig hatékonyan tápláljuk a növényállományt.

Az EC Weeder kijuttatási technológiája a SprayKit injektor használatához lett kifejlesztve. A magasságban állítható fúvókatartó egy skálával van ellátva a kívánt permetezési magasság és helyzet könnyű beállításához, ami lehetővé teszi a kívánt permetezési sáv egyedi meghatározását a sortáv, a növény és a kijuttatás típusának függvényében. A különböző kijuttatási eljárásokhoz különböző fúvókák használhatók.

A Spraykit injektor berendezés legújabb verziója képes a tápoldatot a vetőmag alá is kijuttatni a Lemken Azurit szemenkénti vetőgépen elhelyezett duplatárcsás csoroszlya segítségével.

A SprayHub fronthidraulikára függesztve, saját kezelőszervekkel, keverővel és tisztítórendszerrel rendelkezik. A vezérlés ISOBUS rendszerű, a kezelés intuitív módon végrehajtható az IQblue permetező-szoftver segítségével. A SprayHub tartálytérfogata 1100 vagy 1500 literes lehet, rendelkezik tisztavizes tartállyal, kézmosó tartállyal és feltöltő szűrővel. A szilárd vegyszerek feloldásához bekeverő fúvóka is elérhető.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Román kistraktorok a fiatal gazdáknak

2024. december 13. 08:40

Uniós országként Romániában is működik a Fiatal Gazda pályázat, amelyen a termelők 45 éves korukig vehetnek részt.

Letarolják a kínaiak az európai autópiacot?

2024. december 8. 14:10

A Chery vállalat 2024-ben kezdte meg európai terjeszkedését, elsőként az Omoda és Jaecoo márkák bevezetésével.

A Ford Ranger év végére megelőzheti a Toyota Hiluxot a magyar pickup-piacon

2024. december 5. 13:10

A tavalyihoz képest 13 százalékkal 4966 darabosra hízó pick-up-piacon a Toyota Hilux az első 43,1 százalékos piaci részesedéssel.

Éjszakai kiadás készült a Claas traktorokból

2024. november 21. 15:10

Exkluzív verzióban érhető el az Arion 550 Cmatic és 660 Cmatic, valamint az Axion 830 Cmatic, 870 Cmatic, 930 Cmatic és 960 Cmatic.

A krizantém gondozásának aranyszabályai

2019. november 21. 13:39

A dísznövény-nemesítők évszázados munkájának köszönhetően a sokoldalú és változatos krizantémnak sikerült kilépnie a „temetői virág” szerepéből, és mára a vágott, cserepes és kerti változataival meghódította az otthonokat, a kerteket és a parkokat is. Mit tehetünk házikert-tulajdonosként azért, hogy margitvirágaink éveken keresztül legszebb pompájukban, egészségesen növekedjenek?

Hogyan termeszthető a metélőhagyma?

2023. február 25. 04:37

Hogyan termeszthetek metélőhagymát? Milyen igényei vannak? Mikor vethetők magjai? Télen is szedhető?

Zöldségfélék kénigénye és kéntrágyázása

2019. április 24. 04:37

A kénhiányban szenvedő növény fejletlenebb, mivel gátolt a sejtosztódása és a fehérje szintézise. A ként a növények főleg szulfát formában veszik fel a talajból, de a levegő kéndioxid-tartalmát is képesek hasznosítani. Magában ként trágya formájában nem szoktunk adni, más tápelemek kísérőanyagaként visszük a tápoldatba (talajba).

Érdemes konténeres fenyőt vásárolni karácsonyfának?

2022. december 11. 04:37

Érdemes konténeres fenyőt vásárolni karácsonyfának? Hogyan ápoljuk? Kiültethető az ünnepek után?