21℃ 15℃
július 10. Amália, Melina Engelbert, Ulrika
Gépinfo

A Trimble felvásárolta a Müller Elektronikot

Agrofórum Online

A Trimble bejelentette a kelet-vesztfáliai, salzkotteni székhelyű családi vállalat, az agrár-elektronika és a precíziós gazdálkodás területén aktív és már több mint 30 éves múltra visszatekintő Müller-Elektronik felvásárlását.

Több mint 375 alkalmazottal a Müller-Elektronik úttörő az agrár-elektronika területén. Többek között Electronic Control Unit (ECU) szoftvereket gyártanak és adnak el. Ezeket traktorok, kombájnok, tartálykocsik, permetezőgépek elektromos rendszereinek irányítására alkalmazzák.

A Müller-Elektronik fontos kulcsszereplője volt az ISOBUS kommunikációs protokoll kifejlesztésének, ami lehetővé teszi, hogy egy elektromos egység több munkagépet kezeljen gyártótól függetlenül.

Az ISOBUS lényegében egy sztenderd, ami megszabja az elektromos irányítás beállításait, egyszerűsíti a rendszerek telepítéseit, és biztosítja, hogy a rendszerek egymással akadálymentesen kommunikáljanak akkor is, ha azok két különböző gyártó termékei.

Egyesítve a két cég technológiáit és erősségeit, a Trimble és a Müller-Elektronik megnyitja az utat az új és izgalmas termékek kifejlesztése előtt.

A Trimble felvásárlása a Müller-Elektronik összes leányvállalatát érinti, ami azt jelenti hogy a WTK Elektronik, az ME-France, az ME Sudamerica és a Mueller Electronics Inc. is a Trimble-csoporthoz fog tartozni.

(Fordította: Szekeres Péter – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

100 éve mozgásban – jubileumot ünnepel a Kramer

2025. július 9. 14:10

A mezőgazdasági és építőipari gépek egyik legismertebb európai gyártója, a Kramer idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját.

Töretlenül nő a kereslet az akkumulátoros gépekre

2025. június 7. 14:10

Egyre népszerűbbek Magyarországon is az akkumulátoros kerti gépek és a robotfűnyírók – a Husqvarna szerint a piac szárnyal.

50 éves a Fliegl: fél évszázada a mezőgazdaság szolgálatában! 

2025. június 3. 11:10

Érzelem, innováció és közösség: így ünnepelt együtt a Fliegl család és partnerei a cégcsoport fél évszázados történetét.

Újabb innovációs díjat nyert az AMAZONE

2025. május 4. 13:10

Az AMAZONE 2025-ben sorozatban másodszor nyerte el a stern Innovációs Díjat, megerősítve vezető helyét a mezőgazdasági technológiában.

Öntözés szaktanácsadás mellett vagy anélkül? Higgye el, a növényei megérzik a különbséget

2024. június 14. 15:10

A szélsőségesebbé váló klíma és a növekvő termésingadozások kiküszöbölésére egyre fontosabb a szakszerű, adatalapú, precíz öntözés.

Nagyobb figyelmet kell fordítani az okszerű műtrágyázásra - Yara Nap konferencia, 2019

2019. január 29. 09:14

A konferencia egyik témája volt a digitális megoldások kérdése a mezőgazdaságban, különös tekintettel a tápanyagellátási technológiákra, továbbá az előadások a takarmánynövények – fókuszban a kukorica és a szója – tápanyag-gazdálkodási kérdéseit érintették, de szó volt az aktuális műtrágyapiaci trendekről is.

Agresszív stratégiával válaszol a gépgyártó arra, hogy a vásárlói hangulat a mélypontra került

2024. november 14. 10:40

A harmadik negyedévben az AGCO forgalma 25 százalékkal 2,6 milliárd dollárra esett tavalyhoz képest, a nettó bevétele 30 millió dollár volt.

Sertéstenyésztés - magasabb szintre kell lépni

2021. március 3. 08:36

A Bonafarm Csoporthoz tartozó Bóly Zrt., a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusának (jogelőd Kaposvári Egyetem) és a Debreceni Egyetem konzorciuma egy jelentős, 4 éven átívelő növénytermesztési és takarmánygyártási, valamint -felhasználási kutatás-fejlesztési projektet indított 2016 őszén, amit a Széchenyi 2020 Program keretében, az Európai Unió és Magyarország Kormánya társfinanszírozásával – 1,935 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással – valósított meg. A projekt legfontosabb eredményeiről Krzyzewsky Nórával, a Bonafarm Csoport minőségirányítási és kutatásfejlesztési igazgatójával, egyben a projekt vezetőjével, Tossenberger Jánossal, a projekt szakmai vezetőjével, Dobos Attilával, a Debreceni Egyetem AKIT DTTI Agrometeorológiai és Agroökológiai Monitoring Központ vezetőjével és Tenke Jánossal, a Bóly Zrt. sertéságazati takarmányozási vezetőjével beszélgettünk.