6℃ -2℃
február 5. Ágota, Ingrid, Etelka, Léda
Nagyvilág

Egy kártékony rovar a közösségi média legnagyobb sztárja

Agrofórum Online

Nem lehet elmenni a jelenség mellett, mert tényleg van benne valami varázsos. A „the jumping fairy", vagyis az ugró tündér névre hallgató rovarfaj egycsapásra sztárrá vált!

Hogy miért? Mert nem úgy fest, mint az általunk általánosságban ismert rovarfajok. Inkább úgy, mint egy sapkáról leszakadt könnyű vatta-bóbita, amely ártatlanul ücsörög a levelek színén, és amelynek a szellő finoman felborzolja a „haját”.

A csoda azonban akkor következik be, amikor hozzáérnek ehhez a furcsa lényhez, hiszen amint hozzáér a varázspálca (ami egyébként egy hagyományos ág), az ugró tündér – nevéhez méltón – messzire libben! Videók tucatja jelenik meg napról napra, amelyen a Flatidae-k repkednek a leveleken, az emberek pedig csak ámulnak és bámulnak, hogy milyen gyönyörű ez az egész. 

@jinpredes

Flatidae Insects like jumping fairy

♬ original sound – jingrebosquillo – $@

Üröm az örömben, hogy a Flatidae egyébként egy kártékony rovar, ami lehet, hogy cukin fest, ahogy tündérként ugrál, de közben kiszívja a növények szöveteiből az életet. Nem tartják jelentős növénykártevőnek, ám nagy számban képes komoly károsodást okozni. 

A Flatidae a poloskák rendjébe tartozó növényevő rovar, amely a növény szárán keresztül rezgésekkel kommunikál. A kommunikáció olykor más egyedekkel, máskor hangyákkal történik, amelyek a nimfákat gondozzák és mézharmat-váladékot gyűjtenek. 

Ez a rovarfaj szerte a világon megtalálható, de leginkább trópusi és szubtrópusi területeken találkozhatunk vele. Most azonban a TikTok-nak köszönhetően a Flatidae nagyjából az Avatar-filmek teremtményeivel egy szintre emelkedett, az emberek pedig nem győznek gyönyörködni a szépségében és a rovar nem mindennapi küllemében, ami valóban figyelemreméltó. 

(Fotó: Rajbari Got Talent – RGT/Facebook)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Háromezer kilométeres traktorútra indult egy farmer

2025. január 23. 15:10

A kezdeményezés lenyűgöző célja 100 ezer dollár összegyűjtése volt, ennyi pénzt akart összeszedni magánszemélyektől és kisvállalkozásoktól.

„Szellemalmák” csillognak a fákon

2025. január 21. 11:10

A legtöbb alma egyszerűen lepottyant, jéggel együtt, de sok olyan is volt, amiből csak az alma esett ki, a jég azonban fent maradt.

40 napja éhségsztrájkol egy gazdatüntetés vezetője Indiában

2025. január 13. 10:10

Az indiai gazdák követeléseit rendre nem teljesíti az állam, ami miatt egyre csökken a jövedelmük, és sokan az öngyilkosságba menekülnek.

Trump nem zárja ki, hogy erővel foglalja el a Panama-csatornát

2025. január 12. 08:10

A megválasztott elnök nem zárja ki a hadsereg bevetését a Panama-csatorna elfoglalására, amely létfontosságú az amerikai mezőgazdaság számára.

Hazánk kincsei II. rész - A 2019-es év rovara és halfaja

2019. augusztus 27. 04:36

A Magyar Természettudományi Múzeum idén januárban is kihirdette a 2019-es év „legjei” szavazatgyűjtő verseny győzteseit. Voksolhattunk a szakma által nevezett madár-, rovar-, emlős-, hal-, és kétéltűfajokra, valamint a növény- és gombavilág képviselőire. Jelen cikkben a páratlan havasi cincér és a csendes vörösszárnyú keszeg kerül bemutatásra.

Hivatalosan is regisztrálták Magyarországon az ázsiai lódarazsat

2023. szeptember 1. 06:40

Az ázsiai lódarázs egyik alfaja közel 20 évvel ezelőtt került Franciaországba, idén pedig elérte hazánkat is. Mit kell tudnunk erről a darázsfajról? Melyik fajokkal lehet összetéveszteni?

A 15 legszebb rovar a világon

2024. április 27. 14:10

A legszebb rovarok listája olyan ízeltlábúakat mutat be, amelyek még a legfinnyásabb emberek figyelmét is kiérdemlik.

Hogyan különböztethető meg az őshonos és a harlekinkatica?

2022. május 28. 04:37

Miként tudom megkülönböztetni az őshonos katicabogarak és a harlekinkatica példányait?