Növényvédelem

A Belchim, az FMC és a Rovensa is támogatja az easyconnect zárt áttöltő rendszert

BASF Hungária Kft.

A CropLife Europe kötelezettséget vállalt amellett, hogy a zárt áttöltő rendszereket (CTS) mindenki számára elérhetővé tegye. Ennek megfelelően az easyconnect CTS-t támogató mezőgazdasági növényvédelmi gyártók száma folyamatosan növekszik. 2021 júniusától a Belchim Crop Protection, az FMC Corporation és a Rovensa Csoport egyesítik erőiket az ADAMA, a BASF, a Certis Europe, a Corteva Agriscience, a Nufarm és a Syngenta vállalatokkal annak érdekében, hogy az easyconnect megkezdhesse térhódítását az európai piacon.

„Örömmel fogadjuk a Belchim, az FMC és a Rovensa csatlakozását azon kötelezettségvállalásunkhoz, hogy olyan innovatív megoldást kínáljunk a gazdálkodóknak permetezőgépeik gyorsabb és egyszerűbb feltöltésére, amely egyben a gazdálkodók és a környezet fokozott biztonságát is szolgálja” – fejtette ki Louise Brinkworth, a Corteva Agriscience Európáért, Közel-Keletért és Afrikáért felelős gazdálkodási vezetője és az easyconnect CTS munkacsoport irányítóbizottságának elnöke. „Jelenleg összesen kilenc mezőgazdasági iparági vezető összefogása keretében kínálunk még többféle terméket a gazdálkodóknak, amelyek kompatibilisek az easyconnect megoldással.”

Az easyconnect rendszert folyékony növényvédő szerekhez fejlesztették ki, és két részből áll: az egyedi – tartályra szerelt – csavarkupakból, valamint a csatlakozóból, amelyek együtt alkotják a zárt áttöltő rendszert.

„A Belchim nagy örömmel egyesíti erőit testvérvállalatával, a Certisszel és más iparági vezetőkkel az easyconnect munkacsoporton belül” – mondta Peter Lieckens, a Belchim beszállítói kapcsolatokért és ellátási láncért felelős igazgatója. „Lelkesen támogatjuk az easyconnect további fejlesztését és bevezetését, amely gyakorlati megoldást kínál a gazdálkodók számára, egyúttal pedig óvja a környezetet és növeli a gazdálkodók biztonságát.”

„Az FMC elkötelezett a biztonság mellett, amely a vállalat egyik alapvető értéke. Örömmel működünk együtt a növényvédelmi iparág más jelentős vállalataival az easyconnect fejlesztésének folytatása és a gazdálkodók biztonságának javítása érdekében” – nyilatkozta Sebastià Pons, az FMC Európáért, Közel-Keletért és Afrikáért felelős stratégiai marketingigazgatója.  

„Az easyconnect CTS tökéletesen megfelel az iránti elkötelezettségünknek, hogy segítsük a gazdálkodókat a növényvédő szerek egészség és környezet szempontjából biztonságos kezelésében. Támogatjuk az európai zöld megállapodást, és aktív szerepet szeretnénk vállalni a meghatározott célok elérésében. A mezőgazdasági iparág vezetőinek olyan kiemelkedő csoportjához csatlakozunk, amelynek tagjai együttesen segítik és támogatják a mezőgazdaságot abban, hogy a legszigorúbb egészségügyi és biztonsági előírásoknak is megfeleljen” – fejtette ki Eric van Innis, a Rovensa Csoport vezérigazgatója.

Az első piaci bevezetés 2022-ben várható Dániában és Hollandiában, amit 2023-ban Franciaország, Németország és az Egyesült Királyság követ a sorban. Ezt követően várhatóan más országok is csatlakoznak.

A BASF által külső berendezésgyártókkal együttműködésben kifejlesztett easyconnect megoldást már 2015 óta tesztelik széles körben különböző európai gazdaságokban. A gazdálkodók visszajelzése alapján a rendszer kezelése és gyorsasága terén folyamatos fejlődés tapasztalható, így az áttöltés gyorsabb, mint az általánosan használt indukciós garattal.

Az easyconnect nyitott technológia, amely minden mezőgazdaságban érdekelt fél számára elérhető. Arra biztatjuk az agrokémiai iparág további szereplőit, a berendezésgyártókat és más olyan feleket, akik szívesen csatlakoznának az easyconnect rendszer piacra dobásához, hogy vegyék fel a kapcsolatot valamelyik tagvállalattal.

További információkért, kérjük, látogasson el honlapunkra: www.easyconnect.tech.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kíméletes módszerek a szobanövények kártevői ellen

2025. február 4. 09:40

A fertőzött növényeket mindig azonnal el kell különíteni, hogy megakadályozzuk a kártevők további terjedését a többi növényre.

Fel kell készülni a japán cserebogarak támadására!

2025. január 8. 14:40

Svájcban már megjelent a japán cserebogár. A kártevő a gyümölcsösök, szőlő, dísznövények gyökerét rágja meg, óriási pusztítást okozva.

Óriási károkozásra képesek a szúfélék

2025. január 1. 16:10

Itthon a néhány száz hektáron növő lucfenyőkben már nem tesznek számottevő kárt, de például Ausztriában 2024-ben is fertőztek a betűzőszúk.

Növényvédő szerek: két hatóanyagot betilthat az Európai Unió

2024. december 12. 09:10

Az Európai Bizottság visszavonhatja két hatóanyag, a flufenacet és a flutolanil növényvédelmi engedélyét. Egyelőre javaslattervezetekről van szó.

Visszatérő probléma: verticilliumos hervadás Magyarországon

2019. október 13. 05:29

Hazánkban a Verticillium dahliae Kleb. gombafaj főként fiatal csonthéjas ültetvényekben okozhat jelentős károkat, jellemzően kajszi, de cseresznye, meggy, szilva és mandula esetében is.

Seprűzanót: Minden, amit tudni érdemes

2021. december 23. 04:36

A seprűzanót vagy seprőzanót hazai karrierje egy amerikai mesével kezdődött, majd a különleges téli dekorációt igénylők bejárati ajtajánál folytatódott. Mit kell tudnunk a növényről? Hogyan gondozzuk, hogy év közben a kertünket díszítse?

Mennyire bio, amelyet annak tartanak?

2022. január 21. 12:37

A növényvédelem óhatatlanul jelent némi veszélyt a környezetben élő egyéb szervezetekre, nem csak a kezelés során megcélzott károsítóra. Felismerve ezt mindenképpen helyes és követendő az a trend, gyakorlat, hogy a növényvédelem minél inkább szelektív legyen és a környezet „non target” résztvevőit minél kevésbé károsítsa. Ezen okok miatt pl. a növényvédő szerek és hatóanyagok engedélyezése napjainkban már rettenetesen drága és hosszú, több éves folyamat, hiszen egy leendő növényvédő szernek egyre újabb és újabb szempontoknak kell megfelelnie.

Növényvédelmi teendő: Tafrina a kertekben!

2024. március 25. 09:40

Az országban jellemző hűvös, nedves időjárás különböző növényvédelmi feladatokat hoz. Ilyen körülmények között számítani kell a tafrina megjelenésére is, amely már biztosan megtalálta a virágzó barackfákat is - előrejelzés Zsigó György növényorvos nyomán.