Növényvédelem

Én és a kukoricám – hamarosan itt a gyomirtás ideje

Agrofórum Online

A kukorica gyomirtásakor általában igen vegyes gyomflórát kell kezelnünk, sok esetben megtűzdelve hol több, hol kevesebb évelő fajjal is.

A kukorica gyomirtásakor általában igen vegyes gyomflórát kell kezelnünk, sok esetben megtűzdelve hol több, hol kevesebb évelő fajjal is. Ráadásul nem mindig adatik meg, hogy optimális körülmények között elvégezhessük a kezeléseket.

Ön miért ajánlja a DuPont™ Principal® Plus Gold gyomirtó szer használatát a kukoricatermesztőknek?

“A legfőbb problémát a fenyércirok okozza nekünk, de egyéb fűfélék is jelentősek, mint a tarackbúza és a muharfajok. Emellett el vagyunk látva parlagfűvel, csattanó maszlaggal, fehér libatoppal, varjúmákkal, apró szulákkal, és a kötöttebb talajokon aszat is előfordul. Éppen ezért évek óta állománykezelésekkel oldjuk meg a cégcsoport területein a gyomirtást, mivel a csapadék hektikussága nagyon bizonytalanná teszi az alapkezeléseket. Hosszú ideje használom a Principal® Plus Gold kukorica gyomirtót, ami a kukoricát egyszer sem károsította, a gyomokat viszont kiválóan irtja. A kezelése egyszerű, a 10 hektáros csomag számunkra ideális. Alapvető fontosságúnak tartom a 300 l/ha vízzel való kijuttatást, mivel véleményem szerint a tökéletes hatáshoz ez a lémennyiség célszerű. Tetszik benne, hogy nem kell agyalni, vajon az egyik vagy másik területen mit tegyünk hozzá, hogy vigye az összes gyomot – ebben minden benne van. Bizonytalan évjáratokban is biztos megoldás. Mindenképpen javaslom azoknak, akiknek széles gyompalettát kell irtaniuk. Nagyobb cégeknek kifejezetten praktikus. Nem mellékesen pedig ki kell emelni a jó ár-érték arányát: ilyen kukoricaárak mellett meg kell gondolnia az embernek, hogy mire mennyit költhet.” (Palcsesz Sándor, növénytermesztési tanácsadó)

„Azért, mert intenzív növényeket is termesztünk, és a Principal® Plus Gold gyomirtó szerrel kezelt kukorica után akár cukorrépát, borsót vagy babot is vethetünk.” (Czene András, növényvédelmi szakirányító)

„Azért, mert a legkülönbözőbb talajokon és a legváltozatosabb gyomflóra mellett is alkalmazható, vagyis mindenhol. Igazi széles spektrumú gyomirtó.”(Borsos József, növényvédelmi szakmérnök)

„Azért, mert rugalmasan alkalmazható és jó ár-érték arányt képvisel.” (Joó László, növényvédelmi és termeltetési szaktanácsadó)

„Mert bizonyított.” (Leskovics Róbert, Városföld)

„A Principal® Plus Gold gyomirtó szerrel kezelt kukoricatábla olyan tiszta lett, hogy még gyomlálással sem lehetett volna jobb!” (Bata János, Jászberény)

Én és a kukoricám – DuPont Fotópályázat 2016

Mutassa meg nekünk Ön is saját történetét, tapasztalatait a kukorica gyomirtásáról a hatékony DuPont technológiával! Értékes nyeremények találnak gazdára!

A DuPont Magyarország Kft. az Agroinform.hu portállal együttműködésben meghirdeti fotópályázatát a hazai kukoricatermesztést bemutató felvételek készítésére – a Magyarországon dolgozó kukoricatermesztő gazdálkodók és növényvédelmi szakemberek számára.

A pályázat beküldési határideje: 2016. április 1-október 30. között folyamatosan.

A pályázatra kifejezetten a kukoricatermesztés és gyomirtás, valamint az ahhoz tartozó különböző mezőgazdasági munkafolyamatok szépségeit feltáró és bemutató felvételeket várjuk – akár profi géppel, akár mobiltelefonnal készültek. A fotókon a pályázat címének megfelelően a kukoricán kívül ember(ek)nek is meg kell jelenniük.

A pályázat keretében várjuk a selfie típusú és hagyományos készítésű fotókat, amik bemutatják Önt és kukoricáját, valamint tapasztalataikat a DuPont gyomirtási technológiával.

< A részletes pályázati kiírást és feltételeket ITT találja. >

< Kattintson IDE és töltse fel fotóit! >

Pályázni a következő két kategóriában lehet:
I. A kukorica gyomirtása: kukorica gyomviszonyai, vegetáció, növényápolás, beleértve a növényvédelmi kezeléseket, valamint a betakarítást és a tárolást is.
II. Kukorica a fotóművész szemével: látványos, művészi képek a termesztés folyamatában.

Díjazás: A pályázatra beküldött (pályázati feltételeknek megfelelő) fotók beküldői selfie-botot kapnak ajándékba. Mindkét kategóriában a három legjobbnak ítélt kép beküldője kiemelt díjazásban részesül, a díjazottak nagy értékű műszaki cikkeket kapnak.

Ha a pályázattal kapcsolatban kérdése merül fel, keresse a DuPont területi képviselőit, szaktanácsadóit IDE kattintva.

A DuPont készítmények felhasználása előtt olvassa el és kövesse a termékek csomagolásán lévő címke felhasználási utasításait!

(DuPont)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

5 tipp a növényvédő szerek tárolásához

2024. szeptember 17. 09:40

A növényvédő szerek drágák és nem állnak el örökké. A megfelelő tárolás és a készlet nyomon követése kíméli a pénztárcát és fokozza a hatékonyságot.

Az invazív ázsiai lódarázs visszaszorításában magyar kutatók is segítenek

2024. szeptember 16. 11:10

A módszer lényege, hogy egy miniatűr jeladót rögzítenek a darazsakra, így azok elvezetnek a fészekhez.

A Salmonella baktérium lehet a klímaváltozás egyik nyertese

2024. szeptember 6. 13:10

A meleg és a pára nemcsak a növénybetegségeknek kedvez, hanem a nyomukban elszaporodó Salmonellának is, amely a nyers zöldségekkel fertőz.

Legfontosabb tudnivalók a gyomirtó szerek okozta károkról

2024. szeptember 2. 14:40

A gyomirtó szerek használata körültekintést igényel, mert elővigyázatlan használatukkal több kárt lehet okozni, mint hasznot.

Veszélyes kártevők: Kukoricamoly

2019. június 18. 10:56

A kukoricamoly elsődleges tápnövényei az egyszikűek osztályába tartoznak. Több mint 240 növényfaj ismert, amelyen képes a kártevő lárvája kifejlődni, melyek közül kiemelkedik a kukorica.

Fitoftóra - végre áttörés a védelemben?

2021. július 11. 04:36

A felfedezés a kórokozóval szembeni védekezés hatékonyságának fokozására és fenntarthatóbbá tételére vonatkozóan is megfogalmaz javaslatokat.

Kellemetlen őszi meglepetés: a csócsárló

2018. október 7. 12:44

A gabonafutrinka (Zabrus tenebrioides) régóta ismert Magyarországon, mint a kalászos gabonák fiatalkori károsítója, előfordulásával szinte minden évben számolni kell. A kártevő számára döntő jelentőségű, hogy a peterakás idején milyen az időjárás, talál-e megfelelő, kellően nedves talajt.

Kertészeti növényvédelmi előrejelzés: sok a moníliával fertőzött gyümölcs

2022. június 22. 07:13

Sorra érnek a nyárelő gyümölcsei, így maximálisan oda kell figyelni a növényvédelmi előírásokra.