A búza és a szójabab drágult, de a kukorica olcsóbb lett Chicagóban. Párizsban sem alakult ki egyértelmű irány, a malmi búza és a repce drágult, a kukorica és a takarmánybúza viszont olcsóbb lett.
A búza 0,9 százalékkal került többe, mint előző nap, a tonnánkénti ár a 210,49 dollárig ment fel. De korábban még a 215,64 dolláros szinten is kötöttek üzletet az Egyesült Államokban. A szójabab csak kisebb mértékben, 0,3 százalékkal drágult, itt 324,67 dollár/tonnáig ment fel az ár, de korábban 326,51-en is jött létre üzletkötés. A kukorica kurzusa viszont csökkent, 0,5 százalékkal a tonnánkénti 136,31 dollárra mérséklődött az árjegyzés. Kanadában gyakorlatilag stagnált a repce ár, hiszen csupán 0,02 százalékkal emelkedett a kurzus, amely a tonnánkénti 462,9 kanadai dollárra kúszott fel.
A búza azért drágulhatott a szakértők szerint, mert Moszkva egyre komolyabban foglalkozik a kérdéssel, mely szerint a szezon hátralévő részében korlátozhatják az Oroszországból történő kiviteleket. A lépés lehetőségét a koronavírus miatti esetleges ellátási feszültségekkel magyarázza a moszkvai vezetés.
„Ha az oroszok kilépnek a búza globális piacáról, akkor láthatunk majd jónéhány az Egyesült Államok termelőinek előnyös üzletkötést” –hívta fel a figyelmet Brian Hoops, a Midwest Market Solutions elemzőcég elnöke.
Európában, a párizsi árutőzsdén is vegyes hangulat uralkodott a befektetők körében. A legközelebbi határidőre 1,5 eurót szedett magára a malmi búza kurzusa és 195 euróba került egy tonna. A repce is drágult, 4,5 euróval 356,5 euróra emelkedett a tonnánkénti kurzus. A takarmánybúza ára viszont 2,95 euróval, a tonnánkénti 159,3 eurós értékre mérséklődött. A kukorica 25 eurócenttel került kevesebbe tonnánként és 167,75 eurón hagyta el a jegyzés a parkettet. A legközelebbi határidőre vonatkozó trend mindegyik agártermék következő két határidejére is megfigyelhető volt, ezek jellemzően a júliustól decemberig tartó határidőkre vonatkoznak.