Emelkedtek az árak a terménypiacokon. Chicagóban a búza 1,9 százalékkal, a kukorica 2 százalékkal, a szójabab pedig 1,1 százalékkal drágult. A repce ármozgása kivételt jelentett, ugyanis 1,7 százalékkal csökkent. Európában mind a négy kiemelt agrártermék, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt.
A kukorica és a szójabab határidős árai a kereskedési tartomány felső végéhez közelítve zárták a napot. Szakértők szerint a 20 napos mozgóátlag feletti zárás a decemberi határidős kukoricánál pozitív lendületet adhat majd a bikapiacnak, azaz az áremelkedésnek. A novemberi szójabab-határidő is tesztelte a 20 napos mozgóátlagot. Itt is emelkedett az ár a hétfői és keddi alacsonyabb zárások után.
A kereskedők a jelenleg zajló terményállapot-felmérések bejárásainak beszámolóit is árazzák be. Bár az évről évre végzett összehasonlítások fontosak, a közép-nyugati ingadozás idén a szokásosnál nagyobb mértékűnek tűnik. Ennek az ingadozásnak az egyik fő oka a júniusban tapasztalt forró, száraz időjárás. Amerikai agronómusok aggodalmuknak adtak hangot amiatt, hogy a júniusi időjárás miként befolyásolta a kukorica és a szójabab termését.
Közben az agrárpiaci kereskedők is figyelnek arra, hogy kezdődik az éves Jackson Hole szimpózium, amelynek makrogazdasági hatásai érződnek a terményeknél is. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed minden évben megrendezésre kerülő konferenciája csütörtöktől szombatig tart, a legnagyobb érdeklődés Jerome Powell péntek délutáni beszédét övezi. A megbeszéléseken a jegybankárok érinteni fogják a globális gazdaság kihívásait az emelkedő kamatkörnyezetben, emelkedő államadósságok mellett – hívta fel a figyelmet az Equilor Befektetési Zrt. A világjárvány közvetlen gazdasági hatásai elhalványultak, ugyanakkor az ellátási láncok átalakulása, a globális pénzügyi folyamatok változásai nagy valószínűséggel hosszú távú hatást gyakorolnak mind a globális, mind a lokális gazdaságok szerkezetére.
Európában a malmi búza 3,25 eurós plusz után 231,5 euróba, a kukorica 1,25 eurós áremelkedést követően 216,5 euróba, a repce 6,75 eurós megugrás hatására 472 euróba, a takarmánybúza pedig 2,35 angol fontos plusz után 190,25 angol fontba került tonnánként a következő határidőre.