Chicagóban optimista, míg Párizsban iránykereső hangulat uralkodott az árutőzsdén. Az Egyesült Államokban a búza 1, a kukorica 0,4, a szójabab pedig 0,9 százalékkal drágult. Európában ezzel szemben a malmi búza és a repce feljebb, azonban a takarmánybúza és a kukorica ára lejjebb ment a tegnapi kereskedésben.
A szójabab tonnánkénti ára a 315,21 dolláros szintre emelkedett, azaz őrzi a három hetes csúcsot az árfolyam. Amennyiben 318,29 dollárig erősödne az árjegyzés, akkor a hét hetes csúcs is megdőlne a kereskedésben. A világ legnagyobb importőrétől, Kínából származó friss exportkereslet támogatja továbbra is az árakat. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) megerősítette, hogy 186 ezer tonna amerikai szójababot értékesítettek ismeretlen rendeltetési helyekre. Ez a megfogalmazás elemzők szerint valószínűleg Kínát jelentheti. Az eladási célországként eredetileg Kínát tüntette fel az USDA, de később korrekciót hajtottak végre jegyzékükben. A piacon hetek óta megfigyelhető aggodalmakat enyhítette a külföldi vevők szójababért folytatott rohama. Egyes hírek szerint Peking a Hongkong kapcsán kialakult konfliktusban azzal fenyegetőzött, hogy leállítja az amerikai agrártermék-vásárlásait.
„Az amerikai dollár árfolyamának alakulása is kiemelten fontos szerepet játszik a kínai kereskedelmi magatartásban. Most, hogy a dollár értéke csökken, látható, hogy úgy viselkednek a kínaiak, ahogyan azt eredetileg jelezték” – mondta Dan Hussey, a Zaner Group vezető stratégiája.
A búza árának is jót tett a két napos csökkenés utáni korrekciós hatás mellett a dollár árfolyamának alakulása. A kukorica is hasznot húzott a kedvező piaci hangulatból.
Az előző két naphoz hasonlóan szerdán sem volt határozott iránya a kereskedésnek a párizsi árutőzsdén. A repce és a malmi búza drágult, ám a takarmánybúza és a kukorica kurzusa csökkent a következő határidőre. A malmi búza árjegyzése 50 eurócenttel a 184,75 euró/tonnás szintre kúszott fel, átlagosnak mondható forgalom mellett, 12 868 kontraktus jött létre tegnap. A takarmánybúza ára 80 eurócenttel a 161,05 eurós tonnánkénti értékre csúszott le. A repce piacán viszont a vevők kerültek többségbe, 1,25 euróval 374,25 euró/tonnás szintre emelkedett az árjegyzés. A kukorica piacon pesszimista hangulat uralkodott, a 170 euró/tonnás ás 1 eurós mínuszt követően alakult ki.