A szerencsebambusz kedvelt ajándék hosszú évek óta, hiedelmekkel teli erőt kölcsönözve neki, pedig nemhogy nem hoz szerencsét, de még nem is bambuszféle. Akkor mi is a kereskedelemben kapható szerencsebambusz?
A kertészet világában is bőven vannak hitek és tévhitek, melyekről időnként nem árt lerántani a leplet. Ilyen ez a szerencsebambusz kérdés is, aminek valójában köze sincs a bambuszfélékhez, mert valójában a Dracaena-k közé tartozik.
Lucky Bamboo, ami csak úgy vonzza a pénzt
Most van az az időszak, hogy nagyjából mindent megragadunk, ami bevonzza a pénzt, függetlenül a politika és a világ viharaitól. Azért valljuk be, nem ártana a szerencse vagy a csillagok együttállása, de mit társítanak a Lucky Bamboo-hoz?
Az érdekes társítás a Feng Shui követői között kezdett elterjedni, minden lakásba kellett egy a jólét és a szerencsés élet eljövetele érdekében. Ha a szerencsebambusz 3 szárral rendelkezik, akkor boldogságot hoz. Ha 5 szárral rendelkezik, akkor gazdagságot és a 6 szár hozza el az egészséget a hiedelem szerint. Valljuk be, ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor mindenki, aki Lucky Bamboo-t vásárolt valaha is, tökéletes életet élne, amilyet megálmodott magának.
Négy szára nem lehet a szerencsebambusznak, mert a halál kínai elnevezése nagyon hasonlít a négy szó kínai megfelelőjére.
Mi valójában a szerencsebambusz?
A szerencsebambusz a Dracaena sanderiana, vagyis a fehérszélű sárkányfa valójában. Eredetileg Nyugat-Afrikában és Kelet-Ázsiában őshonos, és a szárát vágják le és nevelik tekervényesre, hogy a kereskedelemben eladható legyen.
A szerencsebambusz általában 50-60 cm-es magasságra nő meg.
Többnyire fiolába zárva gyökér nélkül kerül forgalomba. Szerencsére egy viszonylag igénytelen növényről van szó, melyet kezdők is könnyen meg tudnak tartani. Nem klóros, tiszta vízben tarhatjuk a gyökeresedésig. A gyökeresedés után meg levéldísznövényeknek való földkeverékbe ültetve és egy dekoratív kaspóba téve tényleg a szobák éke lehet.
Fényigényes, és ha túl kevés fényt kap, akkor levelei fakók lesznek. Tavasszal és nyáron havonta egyszer elegendő tápanyagozni, ilyenkor levéldísznövényeknek való tápoldattal kedveskedjünk a növénynek.
Ha túltápozzuk, akkor viszont a levelek elkezdenek kisárgulni. Ilyenkor vegyünk vissza a tápanyag mennyiségéből és cseréljük ki alatta a vizet.
Mivel vízben neveljük nagyon sokáig, havi egyszer legalább cseréljük le a vizet alatta és a gyökereket mossuk le kézmeleg vízben. A sima csapvíz hideg lehet és károsodhatnak a gyökerek.
Kiemelt kép: Pexels