Növényvédelem

Növényvédő szer természetes összetevőkből

Agrofórum Online

Sokan ódzkodnak a kertészeti áruházakban kapható növényvédő szerektől. Ki a gyerekei miatt, ki a háziállatai miatt, mások maguk miatt nem kedvelik a vegyszeres növényvédő szereket. Pedig jól tudják, hogy valamilyen módon meg kell védeniük a növényeiket, és szükség van a permetezésre.

A következő, házilag elkészíthető, természetes összetevőkből álló növényvédő szer a TikTok növényes videói között előkelő helyen végzett, és a hozzászólók szerint is működőképes. Ha minden igaz, ez a keverék hasznos lehet levéltetvek, viaszos pajzstetvek, atkák, hernyók, meztelencsigák, legyek és szúnyogok ellen.

Milyen alapanyagokra van szükségünk?

A recept nagyon egyszerű, hiszen mindössze 1 chilipaprikát és 1 fej fokhagymát kell beszereznünk, bár sokaknak talán akad ezekből otthon is. Ezeket aprítógépben pépesre kell darálni, majd felönteni vízzel, ezután 24 órán át állni hagyni. Majd le kell szűrni, szórófejes flakonba önteni és ezzel a keverékkel a növényeket hetente 1 alkalommal bepermetezni.

A visszamaradt pépet le lehet fagyasztani későbbi felhasználásra. A videó készítője szerint ez a keverék úgy is működik, ha chilipaprika helyett (ha nincs épp kéznél) cayenne bors őrleményét használunk a keverékhez, fokhagyma helyett pedig organikus fokhagyma őrleményét.

Bár sokakban felmerült a kérdés, hogy ettől a növényvédő szertől nem lesznek-e később csípősek az érintett zöldségek termései, a készítő szerint nem kell ettől tartani.


A természetes összetevőkből készült növényvédő szerről készült videó itt tekinthető meg.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Növényvédő szerek: két hatóanyagot betilthat az Európai Unió

2024. december 12. 09:10

Az Európai Bizottság visszavonhatja két hatóanyag, a flufenacet és a flutolanil növényvédelmi engedélyét. Egyelőre javaslattervezetekről van szó.

Ha enyhe lesz a tél, megint küzdhetünk a mezei pockokkal

2024. november 26. 13:10

Most érdemes körülnézni a szántóföldön és környékén és felmérni, hogy milyen a pocokhelyzet. A legjobb védekezés ebben az esetben is a megelőzés.

Szappanszerű anyagokat tartalmazó növényeket tesztelnek kártevőirtásra

2024. november 25. 14:40

A bionövényvédelemben, de más területeken is kiválóan felhasználhatóak a szántóföldön megtermelt fehérjenövényekből kivont szaponinok.

Az éghajlatváltozás csökkenti a gyomirtó szerek hatékonyságát

2024. november 22. 16:10

A gyomirtó szerek maximális hatékonyságához optimális körülmények a klímaváltozás miatt egyre ritkábbak. Mire kell felkészülnünk?

A Corteva Agriscience 20%-kal növelte növényvédő szer eladásait Magyarországon

2022. november 18. 14:40

2022 első 9 hónapjában a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat 20%-kal növelte növényvédőszer eladását a magyar piacon az előző év azonos időszakához képest.

Gabonáink egészségére!

2019. március 25. 09:49

Mivel veszi fel a harcot a termelő a kalászosokban a gyomok és kártevők ellen? Vannak-e a gyakorlatban bevált tippjei, praktikái, kedvenc készítményei? Rutinos gazdákat kérdeztünk növényvédelmükről.

A biztonságos növényvédőszer-használat és -vásárlás aranyszabályai

2018. május 14. 08:26

A növényvédő szerek szakszerű, biztonságos, a vonatkozó jogszabályoknak maradéktalanul eleget tevő háztáji alkalmazása nem jelent kockázatot a felhasználókra és a fogyasztókra.

Mivel tudom megakadályozni a lisztharmat fertőzését a szőlőnél?

2023. június 28. 04:38

Házikertben a szőlőn megjelent a lisztharmat. Az utolsó permetezésem ellene 06.15-én volt Topas+Ridomil Gold+Thiovit kombinációval. A fertőzést mivel tudom blokkolni? A felszívódó szernek 10 nap után nem kellene hosszabb védelmet nyújtani?