Növényvédelem

AgroApp – egy új növényvédőszer-kereső applikáció

Agrofórum Online

A gödöllői Szent István Egyetemen végeztem Növényorvosi szakon. Az AgroApp-ot növényorvos szaktársammal ketten készítettük el.

Az egyetemi tanulmányaimat követően egy növényvédőszer-forgalmazó cégnél helyezkedtem el. Munkakörből adódóan meg kellet tanulnom sok növényvédő szer adatait. Ezeket főként a Növényvédő szerek, Termésnövelő anyagok című könyvből kerestem ki. Mivel mindez hosszas lapozgatást igényelt, utánanéztem, hogy van-e egy olyan növényvédőszer-adatbázis online vagy applikáció formában, ahol gyorsan rá lehet keresni növényvédő szerekre, hatóanyagokra, kultúrákra, károsítókra, és esetleg a kereséseimet el is tudom menteni, hogy későbbiekben ne kelljen megismételni a folyamatot. Sajnos nem találtam olyan verziót, ahol ezt gyorsan meg tudtam volna tenni. Ekkor körvonalazódott az ötlet, hogy hasznos lenne egy olyan mobil telefonra, tabletre fejlesztett applikáció, ahol gyorsan lehetne keresni készítmény, hatóanyag, kultúra, illetve károsító alapján.

Az elgondolás tetszett szaktársamnak is, így neki is álltunk az adatbázis összeállításának, amelyet az applikáció szerkezetének és funkcióinak kialakítása követett.

Az AgroApp-ban készítmény, hatóanyag, kultúra és károsító alapján tudunk keresni. Lehetőség van a szerek rendeltetése alapján is szűrni, így készítményeken, hatóanyagokon és kultúrákon belül be tudjuk állítani például, hogy csak gyomirtó szereket adjon ki. Lehetőség van annak beállítására is, hogy csak olyan a növényvédő szereket mutasson, amelyek az agrár-környezetgazdálkodásban engedéllyel rendelkeznek. A jobb felső sarokban lévő csillag jelöléssel pedig el tudjuk menteni az adott készítményt, hatóanyagot vagy kultúrát. Ezeket később a kedvencek menü fülre kattintva tudjuk elérni.

Az AgroApp ingyenesen letölthető Appstore-ból és Playstore-ból egyaránt. Az applikáció reklámmentes.

Minden észrevételt és javaslatot nagyon szívesen fogadunk agroapp.info@gmail.com e-mail címünkre.

Baasandavaa Ankhbayar
növényorvos

Hajdú Robert
növényorvos

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Növényvédő szerek: két hatóanyagot betilthat az Európai Unió

2024. december 12. 09:10

Az Európai Bizottság visszavonhatja két hatóanyag, a flufenacet és a flutolanil növényvédelmi engedélyét. Egyelőre javaslattervezetekről van szó.

Ha enyhe lesz a tél, megint küzdhetünk a mezei pockokkal

2024. november 26. 13:10

Most érdemes körülnézni a szántóföldön és környékén és felmérni, hogy milyen a pocokhelyzet. A legjobb védekezés ebben az esetben is a megelőzés.

Szappanszerű anyagokat tartalmazó növényeket tesztelnek kártevőirtásra

2024. november 25. 14:40

A bionövényvédelemben, de más területeken is kiválóan felhasználhatóak a szántóföldön megtermelt fehérjenövényekből kivont szaponinok.

Az éghajlatváltozás csökkenti a gyomirtó szerek hatékonyságát

2024. november 22. 16:10

A gyomirtó szerek maximális hatékonyságához optimális körülmények a klímaváltozás miatt egyre ritkábbak. Mire kell felkészülnünk?

A forróság a kórokozókat is gyéríti, de...

2024. július 23. 09:40

Úgy látszik, hogy ez az időjárás már a károsítóknak sem tetszik. A varasodás, a peronoszpóra és a fitoftóra, de a csonthéjasok levélbetegségei sem robbantak be. A páramentes szárazság a lisztharmat gyors terjedését is gátolta. De nem tűnt el, csak csendben várakozik a jobb időkre, a többi kórokozóval együtt…

Hányszor kell permetezni az almafákat?

2020. március 25. 04:36

Sz. Kálmán kérdése: Hányszor, és mikor kell permetezni az almafákat? Mik a legjelentősebb betegségei és kártevői?

Inváziós kártevők: Eperfa-pajzstetű

2019. június 9. 08:37

Az eperfa-pajzstetű (Pseudaulacaspis pentagona) az egyik legfontosabb kártevő pajzstetű faj világszerte.

Bemutatjuk a Farmet Fantom PRO kultivátort

2020. május 19. 09:47

A Farmet Fantom PRO egy sokoldalúan használható félig függesztett kultivátor, amelynek szerepe egyre inkább fel fog értékelődni a talajművelés változó trendjeinek tükrében. A szigorodó vegyszerhasználati szabályok szükségessé teszik a mechanikai gyomirtás egyre intenzívebb alkalmazását, ugyanakkor igényként merül fel a minimális talajbolygatás, a lehető legsekélyebb művelés és a talajok nedvesség-veszteségének csökkentése.