Növényvédelem

AgroApp – egy új növényvédőszer-kereső applikáció

Agrofórum Online

A gödöllői Szent István Egyetemen végeztem Növényorvosi szakon. Az AgroApp-ot növényorvos szaktársammal ketten készítettük el.

Az egyetemi tanulmányaimat követően egy növényvédőszer-forgalmazó cégnél helyezkedtem el. Munkakörből adódóan meg kellet tanulnom sok növényvédő szer adatait. Ezeket főként a Növényvédő szerek, Termésnövelő anyagok című könyvből kerestem ki. Mivel mindez hosszas lapozgatást igényelt, utánanéztem, hogy van-e egy olyan növényvédőszer-adatbázis online vagy applikáció formában, ahol gyorsan rá lehet keresni növényvédő szerekre, hatóanyagokra, kultúrákra, károsítókra, és esetleg a kereséseimet el is tudom menteni, hogy későbbiekben ne kelljen megismételni a folyamatot. Sajnos nem találtam olyan verziót, ahol ezt gyorsan meg tudtam volna tenni. Ekkor körvonalazódott az ötlet, hogy hasznos lenne egy olyan mobil telefonra, tabletre fejlesztett applikáció, ahol gyorsan lehetne keresni készítmény, hatóanyag, kultúra, illetve károsító alapján.

Az elgondolás tetszett szaktársamnak is, így neki is álltunk az adatbázis összeállításának, amelyet az applikáció szerkezetének és funkcióinak kialakítása követett.

Az AgroApp-ban készítmény, hatóanyag, kultúra és károsító alapján tudunk keresni. Lehetőség van a szerek rendeltetése alapján is szűrni, így készítményeken, hatóanyagokon és kultúrákon belül be tudjuk állítani például, hogy csak gyomirtó szereket adjon ki. Lehetőség van annak beállítására is, hogy csak olyan a növényvédő szereket mutasson, amelyek az agrár-környezetgazdálkodásban engedéllyel rendelkeznek. A jobb felső sarokban lévő csillag jelöléssel pedig el tudjuk menteni az adott készítményt, hatóanyagot vagy kultúrát. Ezeket később a kedvencek menü fülre kattintva tudjuk elérni.

Az AgroApp ingyenesen letölthető Appstore-ból és Playstore-ból egyaránt. Az applikáció reklámmentes.

Minden észrevételt és javaslatot nagyon szívesen fogadunk agroapp.info@gmail.com e-mail címünkre.

Baasandavaa Ankhbayar
növényorvos

Hajdú Robert
növényorvos

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bővül a megfigyelő hálózat: pontosabb növényvédelmi előrejelzés

2025. április 3. 13:10

Tovább bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos megfigyelő hálózata, amely a kártevők elleni hatékony védekezést segíti.

Kérdőív a növényvédelemről - ossza meg tapasztalatait!

2025. március 30. 08:10

Egy most induló országos kérdőív a hazai kiskert-tulajdonosok és mezőgazdasági termelők növényvédelmi szokásait térképezi fel.

Bővül a drónnal kijuttatható növényvédő szerek köre

2025. március 27. 14:10

Már egy gombaölő szer is kijuttatható Magyarországon pilóta nélküli légi járművel. Engedélyt kapott az Amistar Sun 325 SC.

Növényvédelmi drónpilótaképzés: egyre nagyobb az érdeklődés

2025. március 23. 08:10

Egyre népszerűbb a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése.

A hajtatott paprika biológiai növényvédelme

2019. január 27. 06:25

A hajtatott paprika biológiai növényvédelmére számtalan hasznos szervezet elérhető hazánkban is. Az írásból kiderül, hogy mely károsítók ellen megoldott a paprikahajtatásban a biológiai védekezés, és mely esetben nem áll rendelkezésre megfelelő biológiai módszer.

Miért érdemes a növényeket leveleken keresztül táplálni?

2022. május 6. 13:05

A gazdálkodóknak precízebb technológiát kell alkalmazniuk a szántóföldeken és az ültetvényekben.

A biológiai növényvédelem jelenlegi helyzete, a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségei

2019. november 12. 10:38

A Növényvédelmi Klub 399. ülésén Péter Zoltán, a Biocont Magyarország Kft. munkatársa tartott előadást november 4-én a vendégeknek a világ és hazánk biológiai növényvédelmének vonatkozásairól és a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségeiről.

A kaukázusi borostyán antraknózis betegsége

2020. május 30. 10:27

A kaukázusi borostyánnal Magyarországon főként botanikus kertekben, arborétumban és egy-két kiskertben találkozhatunk. A kaukázusi borostyán antraknózis betegségét okozó Colletotrichum trichellum kórokozó gombafajt 2016-ban azonosították hazánkban. Jelen publikáció célja, hogy ismertesse a kaukázusi borostyán antraknózis betegségének tüneti megjelenését, a betegséget okozó kórokozó gombát és felhívja figyelmet a természeti értékeinket adó növényfajok napjainkra jellemző rendkívüli növényvédelmi kitettségére.