Chicagóban a búza 1,1, a kukorica 1,3, a szójabab ára pedig 0,9 százalékkal csökkent. Párizsban is mínuszt mutatott mind a négy fontos agártermék ára a négy napos, húsvéti ünnepet követően.
A búza ára a tonnánkénti 201,4 dollárnyi értékre ment vissza a jó egy százalékos esést követően. A kukorica ára 128,29 dollár/tonnára kúszott vissza, ami 1,3 százalékos mínusznak felel meg. A szójabab árjegyzése kevésbé, csupán 0,9+ százalékkal mérséklődött és 311,08 dollár/tonnára változott az ár. Kanadában a repce kurzusa 0,4 százalékkal a 463,7 kanadai dollár/tonnás árra húzódott vissza.
A szójabab árának csökkenését a szakértők azzal magyarázzák, hogy az Egyesült Államokban egyre több takarmányfeldolgozó üzem zárt be, így csökkent az alapanyag iránti kereslet. Számos húsfeldolgozó üzem is bezárt ideiglenesen a koronavírus miatt. „Az élelmiszerellátással kapcsolatos hírek most a szójabab piacán jelentkeznek a húsfeldolgozó üzemek tömeges bezárása miatt” – hívta fel a figyelmet Tom Fritz, az EFG Group LLC árupiaci kereskedője.
A kukorica annak ellenére lett olcsóbb, hogy az OPOEC és a kitermeléskorlátozásban részt vevő országok az együttműködés folytatásban egyeztek meg a hétvégén. „A megegyezés hírére nem kezdenek az emberek hirtelen sokat autózni, így az olajpiaci válság hatása továbbra is jelentkezik az kukorica kapcsán az etanolüzleten keresztül” – tette hozzá Dale Durcholz, a Grain Cycles elemzője.
A búza árának elvileg jót tett volna, hogy Észak-Amerikában egyes vidékeken fagykárosodásokról számoltak be, de a globális készletekkel kapcsolatos várakozások ezt nem csak ellensúlyozták, hanem pont az árak csökkenése felé terelték a piacot.
Európában, a párizsi árutőzsdén mind a négy fontos agrártermék ára csökkent a következő három határidőre. A legközelebbi határidőre 1 euróval csökkent a malmi búza kurzusa és 197 euróba került egy tonna. A repce is olcsóbb lett, 2,5 euróval 369,25 euróra került a tonnánkénti kurzus. A takarmánybúza ára számottevően, 4,05 euróval, a tonnánkénti 154,15 eurós értékre ment le. A kukorica ára 1,75 euróval a tonnánkénti 163 eurós szintre csökkent.