Zöldség-Gyümölcs

Orosz állami támogatással az üvegházakért

Agrofórum Online

Az orosz területek távolkeleti régióinak (kihegyezve a Távol-keleti szövetségi körzetre - 6 953 000 km2) vásárlói kosarába bizony nagy mennyiségű külföldről importált friss gyümölcs és zöldség kerül. Az elmúlt öt évben ezekre a területekre importált friss zöldségek arányában is egyértelmű növekedés tapasztalható.

Egy, a Growth Technology által végzett kutatás szerint a zöldségek helyi, kereskedelmi szintű előállítása csupán a termelés mintegy 12-15%-át adja, amely fele akkora mennyiség, mint a magántelkekről származó árucikk mennyisége.

Nyilvánvaló a keleti régió hatalmas zöldségfüggősége, melyet kül- és interregionális kereskedelem segítségével igyekeznek kielégíteni, és jelenleg a piac 60%-át ilyen termékek foglalják el. Különösen kritikusnak bizonyul a helyzet az uborka, paradicsom, cukkini, padlizsán, paprika, retek, saláta és fűszerek kapcsán. Nem meglepő, hogy a friss zöldség beszállítók között a fő helyet Kína foglalja el, bár termékeinek minősége és élelmiszerbiztonsági tulajdonságai kétségeket ébreszt a fogyasztók körében – nem alaptalanul.

A helyzetre való tekintettel az állam támogatási rendszert indít üvegházak telepítésének kiterjesztése érdekében, mely igen vonzónak bizonyul az agráripari komplexum befektetői számára, főleg a 20%-os állami hozzájárulásnak és hitelkedvezménynek köszönhetően.

Oroszországban 2020-ban 1,5 millió tonna termesztőberendezésből származó termék került a piacra.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Paradicsompüré kényszermunkával? Kínai lehet az olasz paradicsom

2024. december 15. 14:10

A ZDF és a BBC televíziók kutatása szerint kényszermunkával készülhet Kínában a paradicsompüré, nem Olaszországból származik.

Hogyan védjük meg a szabadföldi növényeket a fagytól?

2024. december 8. 10:10

Az éjszakai fagy nagy mértékben képes károsítani a növényeket. Minél alacsonyabb a hőmérséklet, annál nagyobb pusztítást végezhet.

Üvegházakra felvitt bevonat növelheti a termelés hatékonyságát

2024. november 30. 16:10

Az üvegházakat vonnák be azzal a rejtélyes bevonattal, amely az UV-fényt vörössé alakítja, amely jobban elősegíti a növények fejlődését.

Hihetetlen, a görögök most kezdik a szamóca betakarítását

2024. november 27. 14:40

A görög szamócatermesztők helyzete továbbra sem fenékig tejfel: a legnagyobb gondot – ahogy az előző években is – a munkaerő jelenti.

Kerti kalendárium – júliusi teendők a házikertben

2020. július 14. 13:13

Júliusban is várnak ránk a díszkertben gondozott növények, a veteményest lakó zöldségfélék, a gyümölcsfák, a gyógy-és fűszernövények, sőt a gyep is. Előtérbe kerülnek a júliusban károsító kórokozók és kártevők, fokozottan ügyelnünk kell az öntözésre és a gyomnövényekre is.

Szedd magad akciók még mindig vannak, itt a lista

2023. október 6. 17:40

Még nem késő szüretelni! A Szedd magad akciók keretében garantáltan friss gyümölcsökkel tölthetjük fel az éléskamránkat!

Idén is palántákat adományozott az agráregyetem

2023. május 28. 06:34

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem 15.000 paradicsom-, paprika-, tök- és uborkapalántát nevelt karitatív célra az idei esztendőben.

GLOBUS: A nagyjából jó nem elég, csak a százszázalékos…

2019. november 11. 11:06

Elsősorban borsó, kukorica és zöldbab, illetve szárazáru feldolgozása történik a GLOBUS-nál. A borsó, a kukorica és a zöldbab egyaránt hazai termelőktől érkezik a gyárba.