Állattenyésztés

A húsárak drágulására lehet számítani – Dél-Koreában is felütötte fejét a sertéspestis

Syngenta Blog

A világpiaci húsárak tartós drágulásától tartanak a piaci elemzők, miután az afrikai sertéspestis miatt a világ legnagyobb sertésállománya, a kínai több mint harmadával csökkent, és Peking egyre többet importál. Ráadásul a betegség egyre terjed a délkelet-ázsiai régióban.

A délnyugat-kínai Kuanghszi-Csuang tartományban is felütötte a fejét a sertéspestis – tudósított a Reuters, hozzátéve, hogy a járvány 2018 derekán észlelt első kitörése óta a két Koreában, Vietnamban, Laoszban és a Fülöp-szigeteken egyaránt terjed a fertőzés.

A napokban Dél-Korea bejelentette, hogy már öt farmon találtak beteg állatokat, elsősorban az észak-koreai határ közelében, és szeptember 17-e óta több mint 15 ezer sertés kényszervágását rendelték el. Ázsia negyedik legerősebb gazdaságú országa – ahol 12,3 milliós a sertésállomány – fokozni fogja a fertőtlenítési erőfeszítéseket az Észak-Koreával határos területeken, ideértve a katonaság által ellenőrzött övezeteket is.

Hírek szerint az afrikai sertéspestist először májusban fedezték fel Észak-Koreában, és hiába importáltak nagy mennyiségben fertőtlenítőszereket, a járványt nem sikerült megakadályozni. Dél-Koreában úgy tudják, hogy az elszegényedett és élelmiszerhiánnyal küzdő ország kényszervágásokkal és a disznóhús forgalmazásának betiltásával próbálta megállítani a sertéspestist.

Ugyan a világtól elzárkózó országból nemigen jönnek hírek, de úgy tudni, hogy a kínai határ mentén lévő Észak-Pjongan tartományban a teljes sertésállomány elpusztult.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Karácsonyi süti xilittel: tudta, hogy a kutyának halálos méreg?

2024. december 17. 09:40

Karácsonykor sok kutya kerül xilitmérgezéssel állatorvoshoz. Miért veszélyes, és mit tegyünk, ha az eb beleevett a nyírfacukros süteménybe?

Miért tart valaki manapság háztáji csirkét?

2024. december 15. 16:10

A baromfitartás sok generáció óta az életformánk része. Egy kutatásból kiderült, hogy manapság a csirkék élelmiszerforrások, de társállatok is.

Most esszük meg az éves halfogyasztás közel kétharmadát – így alakul idén az ár

2024. december 14. 10:10

Magyarországon az egy főre eső halfogyasztás évi 6,5 kilogramm, de ez még jócskán elmarad a 20 kilogrammos uniós átlagtól.

Megér egy tenyésztésre szánt borjú 130 ezer eurót?

2024. december 12. 13:10

Még a nyáron rekordáron kelt el egy borjú Németországban: valaki 130 ezer eurót adott a kis jószágért. Vajon visszajön az ára?

A magyar sertéshús thaiföldi exportjáról tárgyaltak

2019. augusztus 23. 07:07

A magyar sertéshús thaiföldi exportjának engedélyezéséről és a sertéspestis elleni sikeres magyar intézkedésekről tárgyaltak Budapesten a thaiföldi agrártárca, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) a képviselői - közölte a KKM az MTI-vel.

Magyar fejlesztésű eljárással csökkenthető a sertésfertőzések terjedése

2019. március 5. 07:46

Az 553,87 millió forint összértékű projekt 337,44 millió forint támogatást nyert a Széchenyi 2020 program keretében. A fejlesztés a Galen Bio mosonmagyaróvári és konzorciumi partnerként közreműködő Carlsbad Kft. újrónafői telephelyén valósult meg.

Már egy romániai házisertés-állományban is afrikai sertéspestist mutattak ki

2018. július 23. 13:11

Az eset kapcsán mind a román, mind a magyar Állategészségügyi Szolgálat szakemberei a szükséges intézkedéseket haladéktalanul megtették.

Útmutató készült a sertések környezetének gazdagításához

2020. március 17. 09:33

Fontos, hogy a környezetgazdagításra használt anyagok alkalmazása során az aktuális járványvédelmi előírásokat minden esetben szigorúan be kell tartani!